1

کود مناسب گل آماریلیس پروانه ای چیست؟

چه کودی مناسب گلل آماریلیس پروانه ای است و نحوه کود دهی به آن چگونه است

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
1

کود مناسب گل آماریلیس پروانه ای چیست؟

آماریلیس یک پیاز شکوفا است که شکوفه های دیدنی و جذاب به ابعاد تا 10 اینچ ، در بالای ساقه های محکم تا 26 اینچ تولید می کند. بیشتر ارقام رایج آماریلیس در هر پیاز دو ساقه تولید می کنند که هر کدام چهار شکوفه دارند ، اگرچه برخی ارقام ممکن است شش شکوفه تولید کنند. این خیره کننده شکوفه زمستان در انواع مختلفی از اشکال و رنگ ها موجود است. در حقیقت ، تقریباً انواع مختلف آماریلیس برای شمارش وجود دارد. ادامه مطلب را بخوانید و فقط با چند مورد از انواع گل آماریلیس موجود در بازار آشنا شوید.
انواع آماریلیس
با وجود بسیاری از انواع آماریلیس ، می توان هنگام انتخاب یکی برای رشد در خانه یا باغ ، طاقت فرسا بود. برای اینکه کارها کمی آسان شود ، در اینجا برخی از محبوب ترین انواع آماریلیس آورده شده است.
انواع بزرگ گل آماریلیس
اینها گل های کلاسیک با شکوفه های بزرگ در یک لایه گلبرگ هستند. انواع متداول برای انتخاب از بین این گروه آماریلیس عبارتند از:

دلقک – انواع گل های آماریلیس شامل این رقم شاد با گلبرگ های سفید خالص و نوارهای قرمز روشن است. Picotee – نوع دیگری از گل آماریلیس با گلهای بزرگ ، سفید و نوار باریک قرمز در لبه های شکوفه ها. گلوهای سبز آهک کنتراست ایجاد می کنند. Ruby Star – این رقم دارای شکوفه های پرزرق و برق ، ستاره ای شکل با گلبرگهای بورگوندی در تضاد با گلوهای سفید و سبز آهکی و ستاره ای است. Desire – بسیاری از انواع رنگارنگ آماریلیس شامل Desire است که شکوفه هایی را در سایه گرم نارنجی غروب آفتاب تولید می کند. شکوفه سیب – این آماریلیس مورد علاقه قدیمی دارای گلبرگهای سفید با رژگونه صورتی ملایم است که با گلوهای سبز آهک تضاد دارد.
انواع گل دوتایی آماریلیس
این گلهای آماریلیس دارای چندین لایه گلبرگ هستند تا ظاهری کامل و غنی ایجاد کند. انتخاب های خوب در اینجا شامل موارد زیر است: طاووس قرمز – همانطور که از نامش پیداست ، این رقم شکوفه های قرمز عمیق را با لهجه هایی از راه راه های باریک سفید نشان می دهد که از مرکز گلبرگها پایین می آیند. Dancing Queen – این تنوع مضاعف و مضاعف دارای لایه هایی از گلبرگ های سفید خالص است که ظاهری کامل و کرکی ایجاد می کند. راه راه های آب نبات قرمز ، یک پیتزاز واقعی ایجاد می کنند. بارش برف – همانطور که انتظار دارید ، این نوع چند شاخه ای گل های سفید و خالص را نشان می دهد. پوره – این یکی دیگر از ارقام سفید برفی است که این بار دارای رگه های ظریف ماهی قزل آلا است.

انواع عجیب و غریب آماریلیس

انواع عجیب ، عجیب و شگفت انگیز گل های گل آماریلیس در این گروه گنجانده شده اند. گزینه های خوب عبارتند از: Chico – گونه ای چشم نواز با گلبرگهای باریک و عنکبوتی عاج خامه ای. نشانه های بنفش مایل به قرمز و سبز کم رنگ ظاهری گرمسیری را ایجاد می کنند. سانتیاگو – شکوفه های سفید برفی و شیپوری زمینه ای را برای راه راه های قرمز یاقوتی و گلوهای سبز آهکی فراهم می کند. آماریلیس به طور معمول معطر نیست ، اما این یک استثنا است. مه آلود – یکی دیگر از انواع معطر ، میستی گلهای پهن ، سفید و شیپوری با رژگونه صورتی گلگون را به نمایش می گذارد. پروانه Papillio – همانطور که انتظار دارید ، نوارهای بنفش مایل به قرمز با رنگی سبز در برابر گلبرگهای سفید ظاهری شبیه به پروانه به این تنوع می دهند.

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گل آماریلیس پروانه ای :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گل آماریلیس پروانه ای :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گل آماریلیس پروانه ای :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .