0

کود مناسب نهال سیب جرومین چیست ؟

سوال ویرایش شده
گذاشتن نظر
0

کود مناسب نهال سیب جرومین چیست ؟

درختان سیب هر ساله برای حفظ بهترین تولید میوه نیاز به توجه دارند. هرس سالانه و کوددهی به درخت کمک می کند تا منبع تغذیه ای خود را بر تولید تعداد قابل کنترل میوه های بدون طعم و طعم دار متمرکز کند. درختان سیب بیشتر مواد مغذی را به طور متوسط ​​استفاده می کنند ، اما آنها مصرف کنندگان زیادی از پتاسیم و کلسیم هستند. پتاسیم و کلسیم را می توان هر سال استفاده کرد ، اما سایر مواد مغذی را فقط باید در صورت مشاهده کمبود استفاده کنید.

کود دهی کجا

درختان سیب بالغ دارای سیستم های ریشه ای گسترده ای هستند که می توانند 1/2 برابر قطر سایبان را گسترش دهند. ریشه هایی که آب را جذب می کنند و مواد مغذی اضافی را برای رشد سال آینده ذخیره می کنند می توانند حدود 4 فوت عمق داشته باشند ، اما ریشه های تغذیه کننده که بیشتر مواد مغذی را جذب می کنند در 12 اینچ بالای خاک رشد می کنند. کودها باید روی سطح به طور مساوی پخش شوند ، حداقل با یک پا فاصله از صندوق عقب و گسترش آن تا حد قطره قطره. تغذیه ریشه عمیق با سوراخ در زمین یا خوشه فقط با خاک فشرده یا در مناطقی که رواناب بیش از حد آب دارد لازم است. مراقب باشید مناطقی را که قبلاً با کودهای دیگر چمن یا باغچه تحت درمان قرار گرفته بودند بارور نکنید. بهترین زمان استفاده از کودهای درخت سیب در پاییز پس از ریزش برگ ها است.

پتاسیم

درختان سیب سالانه مقدار زیادی پتاسیم برای تولید میوه استفاده می کنند. پتاسیم اندازه و رنگ میوه را بهبود می بخشد و می تواند به محافظت جوانه ها از آسیب سرما در بهار کمک کند. یک کاربرد طبیعی پتاسیم هر سال 1/5 پوند در هر 100 فوت مربع خواهد بود. کمبود پتاسیم باعث پیچ خوردگی و قهوه ای شدن برگهای پیر می شود و رنگ میوه آن کمرنگتر از حد طبیعی خواهد بود. اگر درخت سیب شما علائم کمبود پتاسیم را نشان داد ، بین 3/10 تا 2/5 پوند پتاسیم در هر 100 فوت مربع استفاده کنید.

کلسیم

شما می توانید کمبود کلسیم در درختان سیب را با فرورفتگی های نرم سطح سیب و خراب شدن سریع هنگام ذخیره سازی تشخیص دهید. استفاده از کلسیم به شکل آهک ، که pH خاک را نیز افزایش می دهد ، نباید منتظر ظهور کمبود سیب باشد – آن را همانطور که pH خاک نیاز دارد ، اعمال کنید. خاک زیر درختان میوه به طور طبیعی با گذشت زمان اسیدی تر می شود. استفاده از آهک به عنوان یک برنامه پیشگیری برای میوه عمل می کند زیرا انتقال کلسیم در خاک به میوه می تواند دو سال طول بکشد. دو تا 5 پوند در هر 100 فوت مربع آهک باید کلسیم کافی تأمین کند ، اما pH خاک را کنترل کنید تا مطمئن شوید از 6.5 یا 7 بالاتر نمی رود.

بور

کمبود بور یکی دیگر از مشکلات رایج در درختان سیب است. در صورت مشاهده لکه های قهوه ای و چوب پنبه ای داخل سیب و از بین رفتن جوانه ها در انتهای شاخه های جدید ، می توانید این کمبود را تشخیص دهید. درصورتیکه مساحت کوددهی یک هکتار یا بیشتر باشد ، معمولاً به راحتی به جای کود سالیانه هر سه تا چهار سال یکبار بور استفاده کنید زیرا مقدار مورد نیاز بسیار اندک است. هر سه تا چهار سال یک و نیم پوند بوراکس نیاز بور یک درخت سیب کامل را برآورده می کند.

نیتروژن

نیتروژن به طور کلی تنها کود مورد نیاز برای درختان سیب غیر بارده است ، بنابراین اغلب مقدار آن بیشتر از سایر مواد مغذی موجود در کودهای کامل است. با این حال ، در سیب و سایر درختان میوه ، نیتروژن اضافی باعث می شود که پوشش گیاهی جدید میوه را برای کلسیم موجود رقابت دهد. اگر نسبت نیتروژن به پتاسیم در خاک از 1/4 به 1 بیشتر باشد ، جذب پتاسیم نیز می تواند مانع شود. به همین دلایل ، فقط در صورت شناسایی کمبود ، ازت استفاده کنید. اگر رشد جدید کمتر از 8 اینچ در سال باشد ، اگر برگها در تابستان نیمه سبز کم رنگ شوند یا برگها در اوایل ماه آگوست یا سپتامبر ریزش کنند ، نیتروژن را در 1/10 پوند در اینچ قطر درخت به اندازه 1 فوت از زمین قرار دهید .

جهت بررسي توليد کنندگان انواع نهال در سراسر ايران بر روي گزينه نهال فروش کليک کنيد

منبع : homeguides.sfgate.com

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
پاسخ خود را بنویسید .