0

کود مناسب سیب تو سرخ چیست ؟

سوال ویرایش شده
گذاشتن نظر
0

کود مناسب سیب تو سرخ چیست ؟

پرورش سیب (Malus domestica) در باغ حیاط خانه خود یک تجربه ارزشمند است. سیب های سوپرمارکت هرگز به اندازه میوه مستقیم از درخت طعم خوبی ندارند. هاردی از وزارت کشاورزی ایالات متحده در مناطق مقاوم 3 تا 8 گیاه ، درختان سیب برای تولید میوه های سالم و خوش طعم به کوددهی مناسب بستگی دارد. درک انواع مختلف کودهای موجود – و آنچه برای سیب های خانگی بهتر است – می تواند به شما در انتخاب بهترین کود برای درختان سیب کمک کند

حقایق غذایی

نیتروژن مهمترین ماده مغذی در یک برنامه لقاح سیب است و باید سالانه استفاده شود. این ماده مغذی هم برای رشد درخت و هم برای رشد میوه بسیار مهم است و معمولاً باید در خاک جایگزین شود. فسفر از اعماق خاک گرفته می شود. آن را هنگام کاشت اضافه کنید. برنامه های سطح به ندرت به مناطق ریشه ای خاک عمیق منتقل می شوند. پتاسیم برای اندازه ، رنگ و طعم خوب میوه لازم است. این باعث مقاومت در برابر زمستان و به طور کلی سلامت خوب درخت می شود.

انواع کودها

کودهای سیب ممکن است ارگانیک یا غیرآلی باشند ، اما مواد مغذی آن برای درختان شما یکسان است. هر دو نوع را می توان به خاک یا به عنوان اسپری برگ سیب استفاده کرد. فرم های خشک و همچنین چندین کود آلی مایع از جمله امولسیون ماهی و کنسانتره جلبک دریایی در دسترس است. همچنین ممکن است از کمپوست برای تأمین مواد مغذی ملایم به باغ خانه شما استفاده شود. یک آزمایش خاک تأیید می کند که خاک شما به چه مواد مغذی نیاز دارد و مقدار مواد مغذی و اشکال را که ممکن است بهترین باشد توصیه می کند. به آزمایشگاه خاک خود توصیه کنید که در حال پرورش سیب هستید. آنها توصیه های خاص سیب را ارائه می دهند.

مواد تشکیل دهنده کود

درختان سیب به نیتروژن ، فسفر و پتاسیم – سه رقم موجود روی کیسه های کود – و همچنین مواد معدنی کمیاب نیاز دارند. برای تولیدکنندگان خانگی ، کودها باید ازت نسبت بیشتری داشته باشند تا رشد سالم را تأمین کنند. کود معمول گرانول 20-10-10 برای سیب مناسب است. یک قانون کلی برای باغات کوچک 1 پوند کود در هر سال از سن درخت حداکثر تا 6 پوند کود 20-10-10 برای هر درخت است. نسبت کود 10-5-5 برای رسیدن به غلظت مشابه مواد معدنی کود 20-10-10 به مقدار کود دو برابر نیاز دارد. هنگام کار با کودها همیشه از دستکش و عینک محافظ استفاده کنید.

نکات کاربردی

کود خشک را با پراکنده کردن آن در زیر درخت تا قطره ، قطره خیالی زیر نوک رشد درخت ، به خاک بمالید. درختان سیب با رقابت کمی از زمین چمن یا گیاهان دیگر بهترین رشد را دارند. اگر علف ها یا سایر پوشش های زمینی و درختچه ها با سیب های شما رقابت کنند ، ممکن است کود اضافی لازم باشد. از کودهای مایع طراحی شده برای آبیاری باید برای پوشاندن همان منطقه استفاده شود. کودهای آلی و غیرارگانیک را حداقل 6 اینچ از تنه درخت دور کنید. کودهای برگی آماده مصرف برای استفاده در باغات خانگی را می توان به برگ های درخت پاشید. محلول پاشی نیتروژن را بلافاصله در دسترس قرار می دهد.

زمان بندی کود

هر نوع کود یا کودی را که انتخاب کنید ، اولین استفاده باید در اوایل بهار و در زمان تشکیل جوانه باشد. دومین کاربرد باید در اواخر بهار بعد از میوه آرایی انجام شود. اگر درخت جوان است یا به دلیل دیگری میوه ای نرسیده است ، کاربرد دوم ممکن است حذف شود. اواسط تابستان آخرین زمان کوددهی است. پس از آن ، ممکن است رشد ضعیفی که در معرض آسیب زمستانی یا بیماری است ، ایجاد شود.

ملاحظات دیگر

درختانی که به شدت هرس شده اند ، در آن سال به دلیل رشد چوب جدید به نیتروژن کمتری احتیاج دارند. از آنجا که درختان مقداری نیتروژن ذخیره می کنند ، ممکن است کود سبک تری در اولین تابستان پس از هرس سنگین استفاده شود و یک برنامه نیتروژن منظم می تواند سال بعد از سر گرفته شود. رشد نوک شاخه ها را کنترل کنید. به طور متوسط ​​8 تا 12 اینچ در سال است. اگر رشد کمتر است ، در بهار بعدی مقدار کمی ازت را در نظر بگیرید. کود نیتروژن بالاتر مانند 21-0-0 برای درختان تازه کاشته شده تا سه سالگی مناسب است. در چهار سالگی ، به نسبت درختان بالغ بروید.

جهت بررسي توليد کنندگان انواع نهال در سراسر ايران بر روي گزينه نهال فروش کليک کنيد

منبع : www.hunker.com

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
پاسخ خود را بنویسید .