3

کود مناسب درخت کاج داگلاس را شرح دهید ؟

شرایط نگهداری درخت کاج داگلاس  و نحوه کود دهی گل کاج داگلاس را توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
1

کود مناسب درخت کاج داگلاس را شرح دهید ؟

کاج داگلاس  از دیدگاه های رایج در آمریکای شمالی از آلاباما تا نیویورک است. به دلیل رشد بی رویه و شخصیت ناهموار آن ، درخت چشم انداز محسوب نمی شود ، اما نمونه ای عالی برای طبیعی سازی فضاهای بزرگ ، جنگل زدایی مجدد و تأمین زیستگاه و غذای حیوانات و پرندگان است. رشد درختان کاج داگلاس برای تصاحب زمین های خالی که 75 سال یا قبل از تسلط گونه های درختان جدید در آن مستعمره شده اند ، مفید واقع شده است. برای اطلاعات بیشتر در مورد درخت کاج ویرجینیا به ادامه مطلب بروید و ببینید آیا این گیاه برای نیازهای شما مناسب است یا خیر.
درخت کاج داگلاس چیست؟
درختان کاج داگلاس  در چشم انداز در درجه اول به عنوان موانع ، جنگل های طبیعی و به عنوان یک جنگل کم رشد و رشد ارزان قیمت مورد استفاده قرار می گیرند. آنها گیاهانی پوسته پوسته با جذابیت زینتی کمی هستند و در سالهای پیشرفته غرغره و خم می شوند. جالب اینجاست که این درختان در جنوب به عنوان درخت کریسمس پرورش داده می شوند . کاج داگلاس  یک درخت مخروطی کلاسیک و همیشه سبز است. ارتفاع بیشتر نمونه ها در جوانی به 15 تا 40 فوت (4.5 تا 12 متر) با شاخه های کم و شکل هرمی می رسد. در زمان بلوغ ، درختان به طور نامتناسب اندامهای بلند و یک شبح نازک رشد می کنند. مخروط ها در گروه های دو یا چهار تایی قرار می گیرند ، طول آنها 1-3 اینچ (2.5 تا 7.5 سانتی متر) است و در نوک ترازو دارای یک خار خیز است. سوزن ها گیاه را به عنوان کاج مشخص می کنند. اینها در دسته های دوتایی قرار گرفته و تا 3 اینچ (7.5 سانتی متر) طول می رسند. رنگ آنها سبز زرد تا سبز تیره است.
اطلاعات درخت کاج داگلاس 
کاج داگلاس به دلیل ظاهر نامرتب و رشد خراشیده ، به کاج اسکراب نیز معروف است. این درخت کاج به گروه مخروطیان است که شامل مربوط  کاج اروپایی ، صنوبر ، صنوبر و شوکران . این درخت به کاج جرسی نیز معروف است زیرا نیوجرسی و جنوب نیویورک حد شمالی زیستگاه این درخت هستند. از آنجا که سوزن ها تا 3 سال روی درخت باقی می مانند و سفت و طولانی هستند ، گیاه نام کاج صنوبر را نیز دارد. مخروط های کاج نیز پس از باز شدن و آزاد شدن بذرها ، سالها بر روی درخت باقی می مانند. در طبیعت ، کاج داگلاس در خاک بدون یخبندان و محاصره سنگی که مواد مغذی کمیاب است رشد می کند. این باعث می شود درخت یک نمونه بسیار مقاوم و قابل کاشت برای احیای سطح زیر زمین باشد.

مناطق کشاورزی 4 تا 8 وزارت کشاورزی ایالات متحده برای رشد درختان کاج داگلاس  مناسب است. اگرچه رشد درختان کاج داگلاس  در چشم انداز معمول نیست ، اما در صورت وجود سطح زیر کشت خالی ، درخت مفیدی است. بسیاری از حیوانات و پرندگان از درختان به عنوان خانه استفاده می کنند و دانه ها را می خورند. درخت تقریباً در هر خاکی به زیبایی رشد می کند ، اما مناطق زهکشی شده با PH خنثی تا اسیدی را ترجیح می دهد. خاک لوم شنی یا خاک رس شرایط ایده آل را فراهم می کند. گفته می شود ، این درخت بسیار سازگار است و می تواند در جاهای دیگر کاج رشد کند و برای پوشاندن مناطق متروک و نابارور مفید است ، و نام دیگری به آن می دهد – کاج فقر. برای چند سال اول ، ایده خوبی است که درخت را لکه دار کنیم ، اندام ها را آموزش دهیم و به طور متوسط ​​آب تأمین کنیم. پس از تاسیس ، مراقبت از درخت کاج ویرجینیا بسیار ناچیز است. گیاه حساس به شکستگی است ، زیرا چوب ضعیف است. همچنین ممکن است به دلیل نماتد چوب کاج و تاخیر نوک دیپلودیا آفت زده شود .
منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) کاج داگلاس:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) کاج داگلاس :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) کاج داگلاس:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .