2

کود مناسب برای درخت پرتقال چسیت؟

چه کودی برای درخت پرتقال مناسب است

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

کود مناسب برای درخت پرتقال چسیت؟
مراقبت از گیاه
 کود دادن
روش کار: کوددهی برای گیاهان جوان گیاهان 

وان برای تشویق رشد خوب ریشه به فسفر اضافی نیاز دارند. به دنبال کودی باشید که فسفر P در آن وجود داشته باشد (شماره دوم روی کیسه.) مقدار توصیه شده گیاه را برای جهت برچسب در خاک در زمان کاشت یا حداقل در اولین فصل رشد استفاده کنید.

نحوه انجام: کود دهی برای گیاهان تاسیس شده
گیاهان تاسیس شده می توانند از لقاح بهره مند شوند. از چشم انداز خود یک فهرست بصری بگیرید. درختان باید هر چند سال بارور شوند. بوته ها و گیاهان دیگر در چشم انداز می توانند سالانه بارور شوند. با آزمایش خاک می توان میزان مواد مغذی موجود در خاک را تعیین کرد. اگر یک یا چند ماده غذایی کم باشد ، ممکن است ماده خاصی به جای کود همه منظوره مورد نیاز باشد. کودهایی که سرشار از N ، نیتروژن هستند ، باعث رشد برگهای سبز می شوند. نیتروژن اضافی در خاک می تواند باعث رشد بیش از حد رویشی گیاهان در هزینه رشد جوانه گل شود. بهتر است از کود دادن در اواخر فصل رشد خودداری کنید. برنامه های کاربردی در آن زمان می توانند رشد شاداب و رویشی را مجبور کنند که قبل از شروع هوای سرد فرصتی برای سخت شدن نخواهد داشت.
نور
قسمت خورشید به نور فیلتر شده اشاره دارد و بیشتر خورشید در ساعات بعد از ظهر دریافت می شود. سایه معمولاً در ساعات صبح ایجاد می شد
انواع هرس
انواع هرس عبارتند از: نیشگون گرفتن ، نازک شدن ، برش زدن و جوان سازی

نازک شدن شامل برداشتن شاخه های کامل به داخل صندوق عقب است. این ممکن است برای باز کردن فضای داخلی گیاه برای ورود نور بیشتر و افزایش گردش هوا باشد که می تواند بیماری گیاه را کاهش دهد. بهترین راه برای شروع نازک کردن ، شروع با از بین بردن چوب های مرده یا بیمار است.

قیچی تسطیح سطح بوته با استفاده از قیچی دستی یا برقی است. این کار برای حفظ شکل دلخواه پرچین یا توپیار انجام می شود.

جوان سازی ، از بین بردن شاخه های قدیمی یا کاهش کلی اندازه درختچه برای بازیابی شکل و اندازه اصلی آن است. توصیه می شود که بیش از یک سوم گیاه را در یک زمان حذف نکنید. به یاد داشته باشید که شاخه ها را از داخل گیاه و همچنین قسمت بیرونی آن جدا کنید. هنگام جوان سازی گیاهان دارای عصا ، مانند ناندینا ، عصاها را در ارتفاعات مختلف کوتاه کنید تا گیاه جلوه طبیعی تری داشته باشد.
 آبیاری
هنگام انتخاب شرایط آب ، مقدار آبی را که این منطقه خاص از سایت شما به طور طبیعی دریافت می کند ، در نظر بگیرید. اگر سیستم آبیاری دارید ، حالت عادی پیش فرض را انتخاب کنید. بعضی از مناطق ممکن است به دلیل مناطق باتلاقی در لکه های پایین مرطوب باشند یا به دلیل محتوای شن زیاد بسیار خشک باشند. با کار با شرایط طبیعی سایت خود ، تعمیر و نگهداری را کاهش می دهید. توجه داشته باشید که حتی مقاوم ترین گیاه در برابر خشکسالی نیز باید ابتدا تأسیس شود ، بنابراین مایل باشید در طول یک یا دو سال اول حدود 1 اینچ آب در هفته تأمین کنید.
منبع : www.backyardgardener.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) درخت پرتغال:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) درخت پرتغال:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) درخت پرتغال:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .