2

کود مناسب برای درخت نارنج چیست؟

بهترین کود مناسب برای درخت نارنج چه کودی است و زمان کودهی به ان چه زمانی است

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

کود مناسب برای درخت نارنج چیست؟

درختان نارنج در آب و هوای گرم و مدیترانه ای که خطر سرما وجود ندارد ، رشد می کنند. این گیاه با آفتاب کامل بهترین میوه را تولید می کند که با رطوبت ، نور و تغذیه مطلوب ، به صورت لقاح فراهم شود. درختان نارنج سه بار در سال نیاز به لقاح دارند. شما باید با افزایش سن درخت میزان کود را افزایش دهید. تغذیه کامل برای یک درخت سالم ضروری است.

نیتروژن و ریز مغذی ها

یک درخت نارنج بالغ سالانه به 1 تا 1 و نیم پوند ازت نیازدارد. کودهای ازته را به میزان 1 پوند در سال از سن درخت استفاده کنید. محلول کود نیتروژن با آهسته رهش ، مانند نیترات آمونیوم ، سولفات آمونیوم یا اوره ، سه بار در سال استفاده کنید – یک بار در اوایل بهار ، اوایل تابستان و اوایل پاییز. کودهای ازت به تنهایی تعادل مورد نیاز تغذیه ای درخت نارنج شما را برقرار نمی کند. به دنبال لقاح ازت ، از یک غذای مرکبات یا اسپری ریز مغذی استفاده کنید تا مواد مغذی حیاتی مانند منیزیم ، مس ، منگنز ، روی و بور را جایگزین کنید.

فسفر

کود فسفات برای درختان نارنج تازه کاشته شده مهم است. درختت پس از استقرار کمتر به آن احتیاج خواهد داشت. درختان تازه کاشته شده نیاز به 1/3 فنجان کود فسفات مایع در خاک دارند. پس از آن ، درختان نارنج هر سه تا چهار سال فقط به 1 پوند فسفر نیاز دارند. یک کود فسفات مایع را در یک سانتی متر بالای خاک اطراف سیستم ریشه مخلوط کنید تا اطمینان حاصل شود که درخت این ماده مغذی را از طریق ریشه های خود می گیرد ، در مقایسه با پاشیدن آن روی برگ های درخت نارنج.

کود های کامل

یک کود کامل کلیه مواد مغذی ضروری از جمله ریز مغذی ها را که درخت نارنج شما برای سلامتی مطلوب نیاز دارد ، فراهم می کند. درختان مرکبات از مقادیر زیادی آهن ، روی و منگنز استفاده می کنند و شما باید این مواد را برای بهترین محصول تولید کنید. کودهای معمولی چمن و بوته فقط حاوی مواد مغذی اساسی مانند پتاسیم ، فسفر و ازت هستند. یک محلول کود مایع 8-8-8 یا 10-10-10 کامل ، آهسته رهش ، حاوی مواد مغذی اساسی و همچنین ریز مغذی های اساسی برای رشد درخت شما در یک محلول قابل استفاده آسان است. کودهای کامل را سالی سه بار به بالای یک اینچ خاک اطراف سیستم ریشه درخت خود بمالید.

کود کمپوست شده

کود کمپوست اگر کود شمیایی و مایع را برای کوددهی درخت نارنج خود ترجیح  دهید ، جای کودهای شیمیایی و مایع را می گیرد. با این حال ، مهم است که هنگام انتخاب این روش احتیاط کنید ، زیرا کود کود کمپوست دارای نمک زیادی است که می تواند سیستم ریشه درخت شما را بسوزاند. از کود مرغ برای کوددهی درخت پرتقال خود استفاده نکنید ، زیرا بیشترین میزان نمک را در آن دارد. کود کود کمپوست را در اکتبر و نوامبر در بالای 1 اینچ خاک اطراف سیستم ریشه درخت خود مخلوط کنید تا از سوختن درخت خود جلوگیری کنید. باران های زمستانی به شستشوی نمک اضافی خاک کمک می کند

برنامه های کاربردی

زرد شدن برگها نیزnut زرد شدن برگهای درخت نارنج نشان دهنده سوء تغذیه است معنی کمبود آب است ، اما اگر درخت شما به طور منظم آب دریافت می کند ، علت لقاح نامناسب است. کودها را به کل منطقه ریشه زنی درخت نارنج خود بمالید. تقریباً دو برابر قطر سایبان درخت. هرگز کودها را مستقیماً روی تنه درخت قرار ندهید. برای سلامتی مطلوب و تولید میوه ، سه بار در سال درخت پرتقال خود را بارور کنید. تقسیم برنامه به سه قسمت ، مواد مغذی را که هنگام باران از خاک پاک می شوند ، تشکیل می دهد.

منبع : homeguides.sfgate.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) درخت نارنج چیست:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) درخت نارنج چیست:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) درخت نارنج چیست:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .