2

کود مناسب برای درخت عناب چیست؟

چه کودی برای درخت عناب مناسب است و نحوه کشت ان چگونه است

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

کود مناسب برای درخت عناب چیست؟
توصیه های کود عناب
عناب (یا خرما چینی) یک صنعت جدید باغبانی در استرالیای غربی است. در این صفحه توصیه های کودی برای عناب در استرالیای غربی شرح داده شده است

توصیه هایی قبل از کاشت گیاه
کودهای غیر آلی
برای سایت های جدید باغداری قبل از کاشت فسفر و عناصر کمیاب استفاده کنید و در خاک کشت کنید. ترکیب کود زیر برای محصولات سیب در مناطق جدید باغ در جنوب غربی WA توصیه می شود.

منیزیم همچنین ممکن است بصورت جداگانه به عنوان آهک دولومیت (حدود 10-12٪ میلی گرم)

 استفاده شود. سولفات منیزیم ممکن است پس از کاشت از ترکیب اولیه حذف شده و از طریق آبیاری اعمال شود.

* سولفات روی ممکن است جایگزین اکسید روی شود ، تقریباً 350 کیلوگرم سولفات روی برای تأمین مقدار معادل روی مورد نیاز است. این ترکیب باید در امتداد ردیف های پیشنهادی درخت در یک نوار به عرض 2 متر و پس از آن کشت عمیق ، چهار تا پنج هفته قبل از کاشت ، پوشانده شود.  یک آزمایش خاک قبل از گیاه انجام دهید. اگر آب pH خاک کمتر از 5/5 است ، آهک بزنید تا آب PH حداقل به 5/6 برسد. آهک را در خاک کشت کنید. اگر محوطه باغ عناب پیشنهادی زمین باغی قدیمی باشد .
کودهای آلی
کودهای آلی مانند کودهای معدنی و کودهای معدنی را می توان به جای کودهای غیر آلی ذکر شده در بالا ، یا در ترکیب با کودهای غیر آلی استفاده کرد. داشتن تجزیه و تحلیل مواد مغذی از هر گونه اصلاح آلی مهم است تا بتوان محاسبه کرد که چه مقدار از آن استفاده شود. سرعت تجزیه و انتشار مواد مغذی محصولات ارگانیک بسیار متغیر است. به عنوان مثال ، کودهای تازه می توانند مقادیر زیادی نیتروژن را در سه هفته اول پس از استفاده آزاد کنند در حالی که کمپوست ها پایدارتر هستند و در طی سالیان متمادی مقدار بسیار کمتری مواد مغذی آزاد می کنند. اصلاحات آلی را روی سطح زمین یا در امتداد خط درخت (برای ردیف های درخت با فاصله زیاد) یا روی کل باغ اعمال کنید و در خاک بکارید.

در مدت سه هفته از مصرف کود تازه ، درخت عناب را در خاک نکارید زیرا مقادیر زیادی ازت آزاد شده باعث از بین رفتن درختان می شود. مواد آلی می توانند حاوی دانه های علف های هرز ، شیشه و سایر ناخالصی ها باشند. 

جدول 4 غلظت مواد مغذی کود مرغی بستر عمیق و کمپوست موجود در بازار را ارائه می دهد. استفاده از کود خام مرغ در مناطق از هاروی تا جینگین و در پرت هیلز ممنوع است. کودی که به روشی برای کنترل مگس پایدار تحت درمان قرار گرفته است ، می تواند در این مناطق (غالباً به صورت جزئی کمپوست) استفاده شود.

منبع : www.agric.wa.gov.au

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) عناب
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) عناب
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) عناب

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .