2

کود مناسب برای درخت دراگون فروت چیست؟

چه کودی مناسب درخت دراگون فروت است

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

کود مناسب برای درخت دراگون فروت چیست؟

یک گیاه محصول و میوه نسبتاً جدید برای مناطق گرم و زمستانی ، میوه اژدها (Hylocereus undatus) یک کاکتوس بومی مکزیک نیمه گرمسیری و گرمسیری و آمریکای مرکزی و جنوبی است. ساقه های پهن و برگ مانند لبه های پوسته پوسته دارند. گلهای بزرگ ، سفید و شکوفه شب باعث به وجود آمدن میوه های بیضی شکل ، قرمز و خوراکی پر از تفاله شیرین و دانه های ریز و سیاه می شوند. هاردی در مناطق مقاومت گیاه 10 تا 11 گیاه وزارت کشاورزی ایالات متحده ، گیاه پراکنده و شبیه انگور می تواند به 30 فوت طول برسد. گیاهان برای پرورش میوه اژدها به عنوان یک محصول باغی و نه به عنوان یک گیاه زینتی ، به کود منظم ، فضای زیاد و احشام تنومند نیاز دارند)
گیاهان یک ساله
فرمولاسیون کودهای غیر آلی باعث ترشح سریع عناصر اصلی گیاه ازت ، فسفر و پتاسیم می شود. آنها را با آرایه های آهسته تر و پیچیده تری از عناصر غذایی موجود در کودهای آلی مانند کودهای قدیمی یا کمپوست ترکیب کنید. برای میوه اژدها که تازه کاشته شده ، کود را در ماه اول استفاده نکنید. سپس هر دو ماه یکبار از زمان شروع رشد در اوایل بهار تا اوایل پاییز که رشد برای زمستان متوقف می شود ، 4 اونس کود استفاده کنید. کود را به طور مساوی در اطراف گیاه پراکنده کنید ، از فاصله 3 سانتی متر از ساقه تا حدود 12 اینچ از گیاه. آن را کاملاً آب دهید. همچنین در تابستان 4 پوند کود یا کمپوست مناسب تجزیه شده به گیاه اضافه کنید و از لمس ساقه گیاه جلوگیری کنید. )
گیاهان دو و سه ساله
ریشه های میوه اژدها پس از یک سال در زمین قرار گرفتن ، در برداشت مواد مغذی از خاک کارآیی بیشتری دارند. گیاهان سریعتر رشد می کنند و نیاز به تغذیه بیشتری دارند. هر دو ماه 5 تا 6 اونس کود معدنی مشابه با قطر وسیع تری در اطراف گیاه بمالید و مقدار کود یا کمپوست اضافه شده به قسمت بالای خاک را به 6 پوند افزایش دهید.
گیاهان قدیمی
برای گیاهان میوه اژدها چهار ساله یا بیشتر ، سه تا چهار مورد استفاده از کودهای غیر آلی به طور مساوی در فصل رشد 8 تا 12 اونس انجام دهید. کود یا کمپوست را دو بار ، یک بار در بهار و یک بار در اواسط تابستان ، هر بار حدود 5 پوند استفاده کنید

منبع : homeguides.sfgate.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو )
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو)
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا )

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .