2

کود مناسب برای درخت خرمالو چه کودی است؟

چه کودی برای درخت خرمالو مناسب است

سوال پاسخ داده شده

سلام و عرض ادب خدمت مشاورین صنایع کشاورزی
بنده هم سوالی داشتم در همین زمینه یک اینکه زمان مناسب برای گود درخت خرمالو کی است
دومین گزینه این که کودی هست که خرمالو را درشت کند ؟
سوالی دیگر بنده این است که درخت خرمالو در چه زمانی میبایست هرس شود .
سپاس از شما

سلام دوست گرامی در خصوص پاسخ به سوال زمان مناسب کود درخت خرمالو مهندسین این مجموعه بزودی اطلاعاتی دقیق در اختیار شما قرار میدهند .
موفق و پیروز باشید .

گذاشتن نظر
0

کود مناسب برای درخت خرمالو چه کودی است؟

درختان خرمالو (جنس Diospyros) برگ های سبز و عمیق سبز همراه با میوه های نارنجی روشن که شبیه کدو تنبل های کوچک هستند ، ارائه می دهند. در حقیقت ، این مورد علاقه باغبانی ، که در مناطق مقاوم 5 تا 11 وزارت کشاورزی ایالات متحده رشد می کند ، در هنگام پاییز که میوه ها تقریباً آماده برداشت هستند ، برگ های نارنجی و زرد ایجاد می کند. کوددهی به این درختان میوه برای تولید ساقه مداوم آنها ضروری است. هر انتهای شاخه توانایی تولید یک میوه را دارد
انتخاب کود
اگرچه بیشتر باغها به کود احتیاج دارند ، اگر درخت به محل خاص خود سازگار شده باشد ، شما نمی خواهید خاک را تغییر دهید. بهترین راه برای تصمیم گیری در مورد استفاده از کود ، مشاهده خود درخت است. به دنبال رشد کوتاه رشد شاخه ها باشید. درخت باید در طول سال حداقل یک فوت رشد کند وگرنه به کود احتیاج دارد. برگهای سبز تیره برای درختان سالم خرمالو فراوان است. اگر برگهای سبز روشن دارید ، درخت نمی تواند برای بهترین تولید میوه به طور م photosثر فتوسنتز کند. کود با گذشت زمان شاخ و برگ را تیره می کند.
زمان سنجی
شاخ و برگ خرمالو از طریق فرایندهای فتوسنتز مقدار زیادی انرژی برای تولید میوه تأمین می کند. با این حال ، بسیاری از گیاهان خرمالو به خاک خود نیاز به کوددهی دارند تا مواد مغذی اضافه شده بتوانند انرژی مورد نیاز گیاه را تقویت کنند. مقادیر و اندازه میوه را می توان بدون کود مفید کاهش داد. رشد جدید قابل مشاهده روی درخت بهترین زمان برای کوددهی است ، معمولاً در اواخر زمستان و اوایل بهار. افزایش مواد مغذی در سطح خاک باعث رشد درخت با قدرت می شود.
نوع کود
یک کود اساسی 10-10-10 برای درخت خرمالو به خوبی کار می کند. در صورت تمایل می توانید نوع آلی را انتخاب کنید تا مواد شیمیایی کمتری به خاک اضافه شود. هر درخت مقدار کود متفاوتی خواهد داشت. یک روش عملی برای محاسبه مقدار کود تعیین قطر تنه درخت با یک نوار اندازه گیری قرار گرفته در نزدیکی پایه گیاه است. قطر هر اینچ به 1 پوند کود نیاز دارد. بسته به اندازه سایبان ، می توانید دست پاشیده یا از دستگاه پخش کود برای پخش دانه ها یا پودر به صورت یکنواخت استفاده کنید.
ملاحظات نیتروژن
اگرچه نیتروژن عنصری ضروری برای رشد پایه گیاه است ، اما درخت خرمالو در صورت داشتن مقدار زیادی نیتروژن پراکنده در کود ، واکنش چشمگیری نشان می دهد. خواهید دید که میوه ها قبل از رشد کامل روی زمین می افتند. نیتروژن خود باعث ایجاد واکنش در درخت می شود تا رشد رویشی بیشتری به جای تولید میوه ظاهر شود. انرژی از میوه ها به شاخ و برگ و شاخه ها هدایت می شود. به عنوان یک راه حل ، دستورالعمل های کوددهی باید دقیقاً دنبال شوند تا نیتروژن اضافی مانع تولید میوه نشود.

منبع : homeguides.sfgate.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) درخت خرمالو:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) درخت خرمالو :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) درخت خرمالو :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .