2

کود مناسب استیپا بارباتا چیست؟

چه کودی مناسب گل استیپا بارباتا است و نحوه کود دهی به ان چگونه است

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

کود مناسب استیپا بارباتا چیست؟

یک گیاه چند ساله فوق العاده زیبا و (چمن پر نقره ای) Stipa barbata T ، بومی جنوب اروپا برازنده است . این چمن براق و درخشان که شاخه های قوسی شکل باریک و قائم را تشکیل می دهد ، سایبان های نقره ای فوق العاده نرم ، ابریشمی و شبیه پرها را در اواسط تابستان به نمایش می گذارد . انها از نوک ساقه های گل پخش می شوند ، با کوچکترین نسیم شناور و موج می زنند و بر روی مرز افتابی به صورت اغوا کننده می رقصند . هنگام گرفتن باد ، پر ها بذر ها را به خانه جدیدی پخش می کنند که در ان خاک فرو می روند .به نظر می رسد مانند یک پیکان مستقیم، هر دانه دارای نوک تیز است که در خاک حفاری می کند و پیچ و تابهای مارپیچی جذابی به عنوان نمایشی ترین گیاهان در میان چمن های نیمه Stipa barbata. ایجاد می کند .

  • در توده چشمه ای متراکم با قد تقریبی 3-2 فوت قد (60 – 90 سانتیمتر ) و به عرض 1-3 فوت (30 – 90 سانتیمتر) به ارامی رشد می کند
  • لذت خورشید کامل و خشک ، خاک خوب زهکشی
  • به مراقبت بسیار کمی نیاز دارد خشکسالی ، تحمل گوزن
  • یک گیاه لهجه برازنده برای تختخواب ها یا حاشیه ، باغ های شهر یا کلبه که در ظروف نیز عملکرد خوبی دارد . گیاه شگفت انگیز برای مراتع طبیعی به لطف توانایی خود در کاشت.
  • به طور کلی افت و بیماری نیست
  • برای جمع و جورتر شدن، یکبار کاهش دهید

منبع : www.gardenia.net

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) استیپا بارباتا :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) استیپا بارباتا :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) استیپا بارباتا :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .