1

کود مناسب آکاسیا پنجه گربه ای چیست؟

کود مناسب گل پنجه گربه ای چیست و نحوه کود دهی به آن چگونه است

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
1

کود مناسب آکاسیا پنجه گربه ای چیست؟

اقاقیای گل گاو زبان چیست؟ همچنین به نام بوش یک دقیقه صبر کردن ، مسقطره گربه ، گربه تگزاس ، پنجه شیطان و گربه گرگ شناخته می شود تا چند مورد را نام ببرید. اقاقیای Catclaw درختی کوچک یا درختچه ای بزرگ بومی شمال مکزیک و جنوب غربی ایالات متحده است. این گیاه در درجه اول در امتداد ساحل های رودخانه ای و شستشوها و در قسمت بزرگ رشد می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره حقایق اقاقیای کتلاوی و نکات مفیدی در مورد رشد اقاقیای گل گاو زبان ادامه مطلب را بخوانید.
حقایق اقاقیای Catclaw
اقاقیای Catclaw ( Acacia greggii ) به خاطر Josiah Gregg از تنسی نامگذاری شده است. گرگ ، متولد 1806 ، در بسیاری از مناطق جنوب غربی به مطالعه درختان و زمین شناسی پرداخت و سرانجام یادداشت های خود را در دو کتاب جمع کرد. در سالهای بعد ، وی عضو یک سفر بیولوژیکی به کالیفرنیا و غرب مکزیک بود. درخت اقاقیای Catclaw از گیاهان بزرگ گیاهان مسلح به خارهای تیز قلاب دار تشکیل شده است که می تواند لباس شما – و پوست شما را پاره کند. در زمان بلوغ درخت به ارتفاع 5 تا 12 فوت (1 تا 4 متر) و گاهی بیشتر می رسد. علیرغم طبیعت دردسرساز آنها ، گل گاو سبزه همچنین از بهار تا پاییز خوشه هایی از گل های سفید معطر و خامه ای تولید می کند. گلها از نظر شهد غنی هستند و این درخت را به یکی از مهمترین گیاهان کویر برای زنبورهای عسل و پروانه تبدیل کرده است .

پرورش گیاه گل گاو کوهی دشوار نیست و پس از تاسیس ، درخت به نگهداری کمی نیاز دارد. درخت اقاقیای Catclaw به نور آفتاب کامل نیاز دارد و تا زمانی که به خوبی تخلیه شود در خاک فقیر و قلیایی رشد می کند. در اولین فصل رشد درخت به طور منظم آبیاری کنید. پس از آن ، هر ماه یک یا دو بار مقدار زیادی برای این درخت سخت کویر وجود دارد. در صورت نیاز هرس کنید تا رشد ناخوشایند و شاخه های مرده یا آسیب دیده از بین برود.

موارد استفاده از اقاقیا Catclaw

Catclaw به دلیل جذب آن به زنبورهای عسل بسیار ارزشمند است ، اما این گیاه همچنین برای قبایل جنوب غربی که از آن برای سوخت ، الیاف ، علوفه و مواد ساختمانی استفاده می کردند بسیار مهم بود. موارد استفاده متنوع بود و شامل همه چیز از کمان گرفته تا نرده های مسواک ، جاروها و قاب های گهواره بود. غلافها را به صورت تازه یا آسیاب شده به آرد می خوردند. دانه ها را بو داده و برای استفاده در کیک و نان آسیاب کردند. زنان از شاخه ها و خارها و سبدهای محکم از گلها و جوانه های معطر می ساختند.

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) آکاسیا پنجه گربه ای :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) آکاسیا پنجه گربه ای :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) آکاسیا پنجه گربه ای:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .