1

کود مناسب آلوئه فروکس چیست؟

کود مناسب آلوئه فروکس چیست و نحوه کود دهی به آن چگونه است

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
1

کود مناسب آلوئه فروکس چیست؟

گیاهان آلوئه معمولاً در خانه ها ، آپارتمان ها ، دفاتر و دیگر فضاهای داخلی یافت می شوند. خانواده آلوئه بزرگ است و شامل گیاهانی از یک اینچ قد تا 40 فوت (12 متر) قد است. در حالی که آلوها زندگی خود را به صورت گل رزهای کوچک و شبیه گل آغاز می کنند ، اما در واقع اینها از برگ تشکیل شده اند. آیا آلوئه شکوفا می شود؟ گلهای آلوئه اغلب در شرایط داخلی تشکیل نمی شوند ، اما شما می توانید گیاه را مورد توجه و قرارگیری قرار دهید تا شکوفا شدن گیاهان بالغ را تشویق کند. برخی از نکات مربوط به گلدهی گیاهان آلوئه ورا را بخوانید.

آیا آلوئه ورا شکوفا می شود؟

بیش از 400 گونه در خانواده آلوئه وجود دارد که آلوئه ورا یکی از محبوب ترین اشکال است. این ساکولنت های آسان پرورش طیف وسیعی از غفلت های نوری را تحمل می کنند و در خاکی که دارای زهکشی خوب ، ریگ ، آفتاب کامل و آب منظم است رشد می کنند. شکوفه های گیاه آلوئه از یک گل آذین که بیش از گلهای رز جذاب می شود ، افزایش می یابد. فقط گیاهان بالغ با سن حداقل 4 سال شکوفا می شوند ، بنابراین اگر هیچ گونه گل روی گیاهان آلوئه مشاهده نکردید ، ممکن است به دلیل سن گیاه باشد. این امر همچنین می تواند به دلیل مسائل فرهنگی باشد که به راحتی اصلاح می شود و می تواند منجر به این شود که آلوئه شما گل های دوست داشتنی خود را به شما هدیه دهد. آلوئه ورا به عنوان یکی از محبوب ترین گیاهان داخلی در اطراف ، یک گیاه آبدار منحصر به فرد با شکل گل رز است. با گذشت زمان ، گلهای رز کوچکتر تشکیل می شود که می توانند از گیاه اصلی جدا شده و به صورت جداگانه رشد کنند. این نوع گلهای معمول آلوئه در ماه های مارس تا مه در بخش کشاورزی ایالات متحده در مناطق 7 تا 9. در آب و هوای خنک تر ، گیاهان در معرض گرما و نور قرار دارند ممکن است توانایی تولید گل را به حداقل برسانند. گل آذین یادآور گیاهان Red Hot Poker است ، با شکوفه های زرد و نارنجی رنگی لوله ای شکل در یک خوشه در بالای ساقه گل سفت. گیاهان گلدار آلوئه ورا به همان مراقبت های فرهنگی نیاز دارند که گیاهان شکوفا نیستند. ساقه گل مصرف شده را پس از ریختن همه گلبرگ ها بردارید.

تشویق گلها در گیاهان آلوئه
دستیابی به گل روی گیاهان آلوئه ممکن است دشوار باشد. انواع مختلفی رنگین کمان رنگی را ایجاد می کند که به تنوع بستگی دارد. خوشه های متراکم شکوفه از بالا به پایین باز می شوند و به طور همزمان نگاهی به هر دو جوانه و گل کاملاً شکل گرفته می دهند. گیاهان آلوئه در معرض آفتاب کامل بیشترین شانس شکوفایی را دارند ، بنابراین می توانید گیاه خود را به بیرون از منزل منتقل کنید ، گرما در تابستان گرم شود و هیچ یخ زدگی وجود نداشته باشد. بهترین دما برای گلدهی 70-85 درجه فارنهایت (21-29 درجه سانتیگراد) در طول روز و کمتر از 60 درجه فارنهایت (15 درجه سانتیگراد) در شب نیست. در بهار ، این بدان معنی است که شما نیاز دارید گیاه را برای عصر به داخل خانه منتقل کنید. اطمینان حاصل کنید که مخلوط خاک یک بار در هفته در تابستان و تقریبا نیمی از مقدار آن در زمستان تخلیه می شود.

کود دادن به گیاهان آلوئه

کود دادن به گیاه شما می تواند به ترغیب شکوفه های گیاه آلوئه کمک کند. از کود متعادل در اوایل بهار و دوباره در نیمه تابستان استفاده کنید. بعد از تغذیه آب دهید تا نمک های اضافی از ظرف خارج شود. این می تواند به سیستم ریشه ظریف آسیب برساند. از استفاده از فرمولهای حاوی فسفر زیاد و یا فوق فسفات که شکوفا می شوند خودداری کنید. غلظت فسفر می تواند برای گیاه مضر باشد. برای شادابی خاک و هوادهی ریشه ها هر دو سال یک نمونه نمونه پیوند بزنید. ظروف کوچک رمز موفقیت هستند. فقط در فاصله 1 تا 1 اینچ (3-4 سانتی متر) فضای گیاه در لبه گلدان قرار دهید. آلوئه محل زندگی تنگ را ترجیح می دهد و توده ریشه متراکم بیشتر برای یک گیاه سالم که احتمال شکوفا شدن دارد مفید است.

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) آلوئه فروکس :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) آلوئه فروکس :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) آلوئه فروکس :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .