1

کود مناسب آدنیوم چه کودی است؟

چه کودی مناسب گیاه آدنیوم است و نحوه کودهی ان چگونه است

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
1

کود مناسب آدنیوم چه کودی است؟

دوستداران گیاهان همیشه به دنبال گیاهان آسان و بی نظیر با جنبه سرگرم کننده هستند. گیاهان گل رز بیابانی آدنیوم نمونه های مناسبی برای باغبان بی باک یا تازه کار هستند. این بومیان آفریقای شرقی و عربی در باغ کانتینر داخلی یا به عنوان آب و هوای گرم به نمایش پاسیو فوق العاده هستند. مراقبت از گیاهان گل رز بیابانی به یک مکان آفتاب کامل و خاک زهکشی شده خوب نیاز دارد. به درستی با تقلید از شرایط منطقه ای بومی خود ، شکوفه های گل رز زیادی را در یک شگفتی معماری از یک گیاه به دست می آورید.
اطلاعات گیاه گل رز
گل رز بیابانی به یکی از گیاهان محبوب باغ های زینتی در مناطق کشاورزی 10 تا 11 وزارت کشاورزی ایالات متحده تبدیل شده است. بقیه ما در مناطق خنک تر باید به پرورش آدنیوم در داخل خانه بپردازیم و گیاه را در تابستان در پاسیو یا عرشه تعطیل کنیم. مراقبت از گیاه گل رز صحرایی ممکن است دشوار باشد و نیاز به برخی از چرخه زندگی گونه ها دارد. برخی از نکات اساسی رشد گلاب بیابانی Adenium را برای گیاهان سالم دنبال کنید که با تاجهای کامل از گلهای لوله ای پر رنگ ناامید نمی شوند آدنیوم ها گیاهان آبدار و گرمسیری هستند. آنها در کلاس متمایز هستند زیرا در آنها یک صندوق عقب یا تورم متورم ایجاد می شود. همه گیاهان آبدار نوعی سیستم ذخیره آب دارند ، خواه برگ ، ساقه یا ریشه باشد. در گل رز بیابانی ، تنه متورم می شود تا رطوبت را برای زمان خشکسالی حفظ کند. یک تنه خوب چربی شاخص سلامت گیاه است. ساقه لاغر می تواند نشان دهد که گیاه به رطوبت بیشتری نیاز دارد. اطلاعات جالب گیاه گل رز بیابانی شباهت طبیعی آن به گیاه بونسای است که دارای قد کوتاه و در زمان بلوغ است و سایبان مرتبی در بالای ساقه مدرج قرار دارد. به نظر می رسد که بسیاری از تولیدکنندگان در مراقبت از گیاهان گل رز بیابانی مشکل دارند ، اما اگر به دلیل نیاز به آب ، دما و روشنایی آدنیوم باشید ، نگهداری از این گیاهان آسان است.

نکات مربوط به رشد گلاب در کویر آدنیوم

اول ، به یاد داشته باشید که گیاهان آدنیوم بومی مناطقی با خاک فقیر ، ریگ و آب و هوای گرم و آفتابی هستند. نمی توان انتظار داشت که گیاه در خاک بیش از حد مرطوب و در مکانی با نور محدود رشد کند. همچنین مقاومت در برابر سرما ندارند و در صورت قرار گرفتن در معرض یخ زدگی قرار می گیرند. این گیاه اگر در معرض دمای زیر 40 درجه فارنهایت (4 درجه سانتیگراد) قرار بگیرد دوام نخواهد آورد اما در دمای حداکثر 90 درجه فارنهایت (32 درجه سانتیگراد) رشد می کند. ساکولنتهای گل رز بیابان مانند نور شدید دوست دارند ، بنابراین قرار گرفتن در معرض پنجره جنوبی ، آفتاب کافی را برای شکوفائی و شکوفائی گیاهان فراهم می کند. در باغ ، مکانی آفتابی را انتخاب کنید که تا حدی از آفتاب ظهر محافظت کند ، زیرا باعث سوزاندن شاخ و برگ ها می شود خاک بسیار مهم است. گیاهان آدنیوم برای تخلیه خوب باید مخلوطی از خاک کاکتوس با ماسه ریگ یا سنگهای گدازه داشته باشند.
مراقبت از گیاه گل رز

چیزی که باعث از بین رفتن سریع این گیاهان می شود آبیاری نامناسب است. آنها ساکولنت هستند اما به دوره های بارانی که طی آن رشد می کنند و به دنبال آن یک دوره خشک و خاموش عادت دارند. برای دستیابی به موفقیت ، روش های آبیاری خود را با این نیازها مطابقت دهید. خاک را در بهار و تابستان نسبتاً مرطوب نگه دارید ، اما آبیاری را در پاییز و به خصوص زمستان که گیاه خاموش است ، کاهش دهید. کود را با رقت به نصف یک ماده غذایی 20-20-20 گیاه مایع یک بار در ماه کود دهید که گیاه به طور فعال در حال رشد است. در طول زمستان به گل رز بیابانی غذا ندهید. رایج ترین آفات ، مقیاس ،  باگ های سبوس دار و کنه های عنکبوتی هستند . از گلوله های پنبه ای آغشته به الکل برای پاک کردن این سرکش های حشرات استفاده کنید.  محتاط باشید ، زیرا گل رز بیابانی Adenium در خانواده Dogbane است ، و همه گونه ها از یک شیره سمی خونریزی می کنند که می تواند پوست و غشاهای مخاطی را تحریک کند .

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) آدنیوم  :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) آدنیوم  :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) آدنیوم :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .