2

کود شیمیایی اوره چیست؟

کود شیمیایی اوره به چه منظوری استفاده میشود

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

کود شیمیایی اوره چیست؟

می توانید اوره کودی را به صورت پریل یا به صورت ماده دانه ای خریداری کنید. در گذشته معمولاً با انداختن اوره مایع از برج حفاری هنگام خشک کردن محصول تولید می شد. این دانه ها ماده کوچکتر و نرم تری نسبت به سایر مواد معمولاً در ترکیبات کود تشکیل می دهند. امروزه اوره قابل توجهی به صورت گرانول تولید می شود. گرانولها بزرگتر ، سخت تر و مقاوم در برابر رطوبت هستند. در نتیجه ، اوره دانه ریز به ماده مناسب تری برای ترکیبات کود تبدیل شده است.

مزایای کود اوره

 • می توانید اوره را به عنوان محلول جامد ، یا برای محصولات خاص ، محلول پاشی به خاک بمالید.
 • خطر استفاده از آتش سوزی یا انفجار کم است یا اصلاً ندارد
 • تجزیه و تحلیل زیاد اوره – 46 درصد N – به کاهش هزینه های حمل و نقل ، نگهداری و حمل و نقل نسبت به سایر فرم های N خشک کمک می کند.
 • تولید اوره آلاینده های کمی را در محیط آزاد می کند.
 • اگر به درستی استفاده شود ، منجر به افزایش عملکرد محصول برابر با سایر اشکال نیتروژن می شود.

استفاده موثر کود اوره

در صورت باقی ماندن اوره کودی در سطح خاک در مدت زمان طولانی در هوای گرم ، نیتروژن حاصل از اوره می تواند در جو از بین برود. کته کلیدی در استفاده کارآمد از اوره ، ترکیب آن در خاک در طی عملیات خاکورزی است. همچنین می توانید آن را با آب آبیاری در خاک مخلوط کنید. کمتر از 0.25 اینچ بارندگی برای ترکیب اوره به اندازه کافی در خاک کافی است تا تلفات آمونیاک اتفاق نیفتد.

ذخیره اوره

اوره قابل اشتعال و انفجار نیست. در شرایط عادی ، می توان آن را با خیال راحت و بدون افت کیفیت ذخیره کرد
نکات مربوط به ذخیره سازی
برای جابجایی اوره گرانول از اوجرهای کوچک و یا سریع استفاده نکنید. ذرات اوره معمولاً نرم هستند و سایش می تواند گرانول ها را بشکند. در صورت امکان از نوار نقاله های تسمه ای استفاده کنید

اوره باید ها و نباید ها

 • جدا از نیترات آمونیوم نگهداری شود.
 • برای جابجایی اوره از دستگاه های جمع کننده کوچک و سریع حرکت استفاده نکنید.
 • هنگام استفاده از اوره از عرض پهن 50 فوت بیشتر نشوید.
 • اوره را در تماس مستقیم با دانه ذرت قرار ندهید.
 • میزان نیتروژن بهمراه دانه ریز را در حفره نگه دارید تا 10 پوند در خاکهای خشک و 20 پوند در هنگام مرطوب بودن خاک.
 • وقتی دمای هوا زیر 60 درجه فارنهایت است ، روی محصولات زراعی اوره بگذارید.
 • هنگام پخش اوره در خاکهای با pH بالا (بالاتر از 7.5) ، مواد را در اسرع وقت در خاک قرار دهید.

منبع : extension.umn.edu

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو )
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو)
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .