0

کود سبزی گوجه فرنگی کاربردی دارد؟

فواید کود سبزی گوجه فرنگی را شرح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

کود سبزی گوجه فرنگی کاربردی دارد؟

گوجه فرنگی ، مانند بسیاری از گیاهان یکساله ، غذای سنگینی است و در صورت تأمین مواد مغذی فراوان برای رشد در فصل ، عملکرد بهتری دارد. کودهای شیمیایی یا آلی می توانند به تأمین مواد مغذی اضافی مورد نیاز گوجه فرنگی برای رشد سریع کمک کنند. اما کود گوجه فرنگی خوب چیست؟ و چه زمانی باید گیاهان گوجه فرنگی را بارور کنید؟ به خواندن ادامه دهید و ما به سوالات شما در مورد کوددهی گوجه فرنگی پاسخ خواهیم داد.
بهترین کود گوجه فرنگی چیست؟
اینکه از کدام کود گوجه فرنگی استفاده می کنید به میزان مواد مغذی موجود در خاک بستگی دارد. قبل از شروع کود دهی به گوجه فرنگی ، بهتر است خاک خود را آزمایش کنید . اگر خاک شما به درستی متعادل یا دارای نیتروژن زیاد باشد ، باید از کودی استفاده کنید که کمی نیتروژن کم و فسفر بیشتری دارد ، مانند کود مخلوط 5-10-5 یا 5-10-10. اگر کمی ازت کم دارید ، از کود متعادلی مانند 8-8-8 یا 10-10-10 استفاده کنید. اگر قادر به انجام آزمایش خاک نیستید ، مگر اینکه در گذشته با گیاهان بیمار گوجه فرنگی مشکلی داشته باشید ، می توانید خاک مناسبی داشته باشید و از کود گیاه گوجه فرنگی فسفر بالاتر استفاده کنید. هنگام کود دهی به گیاهان گوجه فرنگی ، مراقب باشید که ازت زیاد استفاده نکنید. در نتیجه یک گیاه گوجه فرنگی و سرسبز و گوجه فرنگی بسیار کمی به وجود خواهد آمد. اگر در گذشته این مشکل را تجربه کرده اید ، حتی ممکن است بخواهید به راحتی به جای کود کامل گوجه فرنگی ، فسفر برای گیاه تهیه کنید.

چه موقع از کودهای گیاهی گوجه فرنگی استفاده کنید 
ابتدا باید گوجه فرنگی ها را وقتی در باغچه کاشتید ، بارور کنید . سپس می توانید صبر کنید تا آنها میوه بدهند تا باروری مجدد شروع شود. بعد از اینکه میوه های گیاهان گوجه فرنگی شروع به رشد میوه کردند ، هر یک تا دو هفته یک بار کود سبک اضافه کنید تا اولین سرما باعث از بین رفتن گیاه شود.

چگونه گوجه را بارور کنیم

هنگام کوددهی گوجه فرنگی هنگام کاشت ، کود گیاه گوجه فرنگی را با خاک پایین سوراخ کاشت مخلوط کنید ، سپس قبل از قرار دادن گیاه گوجه فرنگی در سوراخ ، مقداری خاک غیر بارور شده در بالای آن قرار دهید. اگر کود خام با ریشه گیاه تماس پیدا کند ، می تواند گیاه گوجه فرنگی را بسوزاند. در هنگام کوددهی گیاهان گوجه فرنگی بعد از گلدهی میوه ها ، ابتدا مطمئن شوید که گیاه گوجه فرنگی به خوبی سیراب شده است. اگر گیاه گوجه فرنگی قبل از کوددهی به خوبی آبیاری نشود ، می تواند کود زیادی را گرفته و گیاه را بسوزاند. پس از آبیاری ، کود را با شروع تقریباً 6 اینچ (15 سانتی متر) از پایه گیاه پخش کنید. کوددهی بیش از حد نزدیک به گیاه گوجه فرنگی می تواند منجر به از بین رفتن کود روی ساقه و سوختن گیاه گوجه فرنگی شود. آیا به دنبال نکات اضافی در مورد پرورش گوجه فرنگی کامل هستید؟ راهنمای رایگان  رشد گوجه فرنگی ما را بارگیری کنید   و بیاموزید که چگونه گوجه فرنگی خوشمزه پرورش دهید.

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گوجه فرنگی:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گوجه فرنگی:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گوجه فرنگی:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .