0

کود سبزی گل کلم؟ چه کاربردی دارد؟

فواید کود سبزی گل کلم را شرح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

کود سبزی گل کلم؟ چه کاربردی دارد؟

گل کلم در حال رشد (Brassica oleracea) می تواند باغبان تازه کار را بترساند. سبزیجات با سر بزرگ در روزهای تابستان سگ به بذر می روند و حتی در صورت قرار گرفتن در معرض عناصر می توانند دلمه های سفید خامه ای خود را از دست بدهند. ورود نهال به باغ در اوایل بهار باعث می شود که سبزیجات قبل از رسیدن بلوغ نداشته باشند. علاوه بر این ، انتخاب تنوع “خود شفاف سازی” تضمین می کند که برگهای خود گیاهان از سر در برابر نور و گرما محافظت می کنند. با این حال اگر مواد غذایی مورد نیاز گیاهان را تأمین نکنید ، هیچ یک از این اقدامات احتیاطی گل کلم ترد و خوش طعم به بار نمی آورد.
آماده سازی اولیه خاک
تغذیه بستر گل کلم یا پاییز قبل از اینکه نهال گل کلم را تنظیم کنید شروع می شود ، یا – حداکثر – بلافاصله بعد از شروع نهال در خانه. سبزیجات با هوای خنک معمولاً در اواخر زمستان در داخل منزل شروع می شود ، سپس دو تا شش هفته قبل از آخرین یخبندان فصل به باغچه منتقل می شود. کمپوست باعث افزایش حاصلخیزی خاک و بهبود بافت خاک می شود. یک لایه 2 تا 3 اینچی کمپوست روی تخت باغ قرار دهید که در آن گل کلم پرورش دهید و کمپوست را در 6 تا 8 اینچ خاک بالا کار دهید. بیل یا پنجه برای این کار خوب کار می کند. بهتر است خاک چند هفته قبل از زمان کاشت اصلاح شود تا مواد مغذی حاصل از کمپوست زمان جذب کل بستر باغ را داشته باشد.
آماده سازی اضافی خاک
گل کلم سطح pH 6.5 تا 8.0 را ترجیح می دهد. یک کیت ساده آزمایش خاک تعیین می کند که pH باغ شما از حد مطلوب بالاتر یا کمتر است. اگر زیر 6.5 باشد ، سنگ آهک باعث افزایش pH خاک اسیدی می شود. اگر خاک شما خیلی قلیایی است ، گوگرد یا پیت ماس ​​اصلاحات خوبی برای کاهش pH بالای 8.0 است. برای تعیین میزان نیاز به اصلاحیه مورد نظر خود ، با بسته مشورت کنید. مقادیر بستگی به اصلاحیه ، متر مربع پچ گل کلم و سطح pH اولیه خاک دارد. در همان زمان که در لایه کمپوست کار می کنید ، می توان با یک تصحیح کننده pH کار کرد.
تغذیه هنگام کاشت
پس از کاشت نهال گل کلم ، آنها را با چای کمپوست شروع قوی کنید. چای کمپوست با خیساندن کمپوست پیر در سطل تمیز آب حداقل برای یک روز ساخته می شود. یا کمپوست را قبل از قرار دادن در آب در گونی گلدان قرار دهید ، یا اینکه مخلوط را بعد از یک تا دو روز صاف کنید. بعد از افزودن آب شفاف کافی به محلول صاف شده کمپوست تا زمانی که خیلی قهوه ای روشن شود ، محلول را مستقیماً روی نهال های گل کلم و خاک اطراف آن بریزید. این تغذیه مایع را صبح ، در یک روز آفتابی انجام دهید تا شاخ و برگ گیاه خشک شود.
تغذیه اواسط فصل
هنگامی که نهال های گل کلم شما سر تشکیل دهند ، آنها از افزایش دوم کمپوست قدردانی می کنند. یا آنها را با چای کمپوست همانطور که در بخش “در هنگام کاشت” توضیح داده شده است آبیاری کنید یا با کمپوست خشک تغذیه کنید. برای استفاده از روش اخیر که به پانسمان کناری معروف است ، در امتداد هر ردیف گل کلم یک باند باریک از کمپوست خشک و پیر ، با طول و عرض حدود 2 اینچ قرار دهید. پس از کار دادن کمپوست در سطح خاک ، بستر گل کلم را کاملاً آبیاری کنید.

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گل کلم:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

منبع : homeguides.sfgate.com

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گل کلم:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گل کلم:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .