0

کود سبزی کنگر فرنگی ؟ چه کاربردی دارد؟

فواید کود سبزی کنگر فرنگی را شرح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

کود سبزی کنگر فرنگی ؟ چه کاربردی دارد؟

کنگر فرنگی (Cynara scolymus) علاوه بر داشتن فیبر ، فولات ، ویتامین C و سایر مواد مغذی ، به هر میز شام و یک میز سالم نیز یک غذای جالب اضافه می کند. کنگر فرنگی ایده آل برای مناطق آب و هوایی 8 و 9 و 14 تا 24 Sunset است ، می تواند در زمستان یا بهار کاشته شود و در آب و هوای دارای هوای خنک و مه آلود تابستان رشد کند. کنگر فرنگی را مرتباً از نظر آفاتی مانند حلزونهای حلزون ، شته و کرم بازرسی کنید و در صورت لزوم از حشره کش استفاده کنید. کنگر فریدرهای نسبتاً سنگینی هستند ، بنابراین مطمئن شوید که آنها تمام کود مورد نیاز را دارند.

  1. با استفاده از بیل ، باغ را برای کنگر فرنگی آماده کنید تا خاک را کاملاً با کود یا کمپوست مخلوط کند ، که مواد مغذی حیاتی را به آن اضافه می کند. برای هر 100 فوت مربع مساحت ، از 4 تا 6 اینچ کود کود یا کمپوست ، که تا عمق شش اینچ مخلوط شده استفاده کنید.
  2. گیاهان را با دوزهای منظم کود در هر چهار هفته در طول فصل رشد ، به محض ظهور اولین کنگر فرنگی ، درمان کنید. برای ایجاد کنگر فرنگی غنی از خاک ، از کود دانه بندی شده حاوی مقادیر متعادل نیتروژن ، فسفر و پتاسیم استفاده کنید. برای هر گیاه دو قاشق چای خوری کود بدهید ، آن را در کنار گیاه در پایه قرار دهید. کود را با شلنگ اسپری کنید تا در خاک خیس شده و توسط کنگر فرنگی جذب شود.
  3. هر دو هفته یکبار به گیاهان دوز عصاره جلبک دریایی یا امولسیون ماهی بدهید. این کودهای محلول در آب که دارای ریز مغذی هستند ، به سرعت توسط ریشه های آریچوک جذب می شوند. کنگر فرنگی را قبل از استفاده از عصاره یا امولسیون برای جلوگیری از آسیب ریشه استفاده کنید. همانطور که توسط مزارع Red Fern توصیه می شود ، قبل از استفاده ، یک وعده از کود را در چند گالن آب رقیق کنید
  4. یک لایه مالچ را دور کنگر فرنگی قرار دهید ، که هنگام تجزیه به عنوان یک کود طبیعی عمل می کند و آن را به طور مساوی در اطراف گیاهان پراکنده می کند. از قلمه ها یا قلمه های سایر گیاهان سبزیجات به عنوان مالچ استفاده کنید که باعث رشد مطلوب می شود. کنگر فرنگی را با مالچ ساخته شده از یونجه در زمستان بپوشانید ، که مواد مغذی را فراهم می کند و گیاهان را به اندازه کافی گرم نگه می دارد تا در فصل بعدی زنده بماند.

نکات

  • هنگام رشد کنگر فرنگی بین هر گیاه دو فضا فاصله داشته باشید.
  • هنگامی که زمان برداشت است ، از چاقوی تیز برای قطع کنگر فرنگی از گیاه استفاده کنید.
  • کنگر فرنگی را پس از برداشت سریعاً در یخچال قرار دهید

منبع : homeguides.sfgate.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) کنگر فرنگی :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) کنگر فرنگی:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) کنگر فرنگی:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .