0

کود سبزی کاهو ؟ چه کاربردی دارد؟

فواید کود سبزی کاهو را شرح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

کود سبزی کاهو ؟ چه کاربردی دارد؟

سبزیجات برگ دار از ساده ترین گیاهان برای رشد هستند ، زیرا نیازهای تغذیه ای آنها بسیار اساسی است. در حالی که گیاهان مثمر مانند گوجه فرنگی ممکن است در مرحله ساقه و شاخ و برگ به نیتروژن و در مرحله گلدهی به کلسیم و فسفر نیاز داشته باشند ، کاهو برای اطمینان از رشد تولید برگ فقط به نیتروژن نیاز دارد. اگر مشکوک هستید که خاک شما از نظر عناصر اصلی و کمیاب کمبود دارد ، قبل از کاشت کاهو اصلاح طیف گسترده ای را به خاک اضافه کنید. در غیر این صورت ، هر یک از کودهای خشک یا مایع را که ازت زیادی دارند انتخاب کنید.
کودهای حاوی نیتروژن بالا
طیف وسیعی از گزینه های پر ازت برای تهیه باغ کاهو قبل از کاشت و تغذیه گیاهان هنگام رشد وجود دارد. کمپوست خانگی یا تجاری طیف وسیعی از مواد مغذی را ارائه می دهد و در عین حال باعث بهبود بافت خاک می شود. کود همچنین نیتروژن زیادی دارد – فقط اطمینان حاصل کنید که سن آن خوب است و فقط از اسب ، گاو ، خرگوش یا خفاش حاصل می شود. حیوانات دیگر ، مانند سگ یا گربه ، ممکن است عوامل زاید را در مواد زائد خود نگهداری کنند. اگر از کود شیمیایی یا آلی از قبل مخلوط استفاده می کنید ، یکی از 10-5-5 را که دارای مقدار زیادی نیتروژن است ، انتخاب کنید. این عدد اول به نسبت نیتروژن به دو عنصر اصلی دیگر اشاره دارد: فسفر و پتاسیم. سایر منابع آلی با نیتروژن بالا شامل کنجاله خون ، پودر ماهی یا کنجاله پنبه دانه است. برای تغذیه مستقیم گیاهان کاهو در فصل رشد آنها ، امولسیون ماهی یا جلبک دریایی و همچنین “چای ها” را در نظر بگیرید
آماده سازی تختخواب
ا گیاهان جوان بهترین شروع را داشته باشند. برنامه ریزی کنید که برای هر گیاه کاهو حدود یک کود کود کودی یا کود قدیمی اضافه کنید. به صورت جایگزین ، دستورالعمل های بسته بندی شده برای کودهای آلی یا مصنوعی بسته بندی شده را دنبال کنید. برای مثال اگر از کنجاله خون استفاده می کنید ، به ازای هر 100 فوت مربع خاک 1 تا 3 پوند اضافه کنید. کود مورد نظر خود را در بالای خاک قرار دهید ، سپس آن را در بستر باغ تا عمق حدود 6 اینچ کار دهید.
پانسمان کناری
همانطور که گیاهان کاهو رشد می کنند ، برگهای سبز سالم و ساقه های قوی را حفظ کنید و در فصل رشد یکی دو بار آنها را با کود خشک بپوشانید. از نوعی که برای تهیه باغ یا یک غذای پر ازت از آن استفاده کرده اید استفاده کنید. پانسمان کناری شامل بستن نوارهای باریک کود در حدود 6 اینچ از گیاهان با ضخامت حدود 1 اینچ ، سپس به آرامی کاشت یا چسباندن مواد غذایی به انتهای خاک است. اگر گیاهان کاهو را با الگوهای نامنظم پرورش می دهید ، غذا را به صورت دایره ای و اطراف هر گیاه تنظیم کنید. در غیر این صورت ، قبل از اینکه آن را در خاک بکارید ، یک باریک باریک در امتداد هر ردیف از گیاهان کاهو قرار دهید.
تغذیه محلول پاشی
آبیاری گیاهان کاهو با استفاده از کود مایع با نیتروژن بالا ، تضمین می کند که مواد مغذی مستقیماً به گیاه می روند ، نه به خاک اطراف که با سرعت کمتری مفید است. این روش به ویژه برای گیاهانی که علائم کمبود مواد مغذی مانند زردی برگ ها ، رشد کوتاه مدت یا پژمرده شدن شاخ و برگ گیاهان را دارند ، بسیار مفید است. بطری امولسیون ماهی یا امولسیون جلبک دریایی شما را به نسبت و میزان کاربرد هدایت می کند. در روش دیگر ، کیسه های گل مینا پر از کود کمپوست یا کود قدیمی را در سطل های بزرگ یا سطل های زباله تمیز پر از آب خیس کنید. مایع حاصل را با آب شفاف با سرعت حدود 10 درصد چای مایع تا 90 درصد آب شفاف رقیق کرده و به آرامی این مخلوط غنی از ازت را روی گیاهان کاهو بریزید. هنگام تغذیه کاهو با کودهای مایع ، چند روز بین تغذیه و برداشت فاصله بگذارید و قبل از سرو کاهو را به خوبی بشویید.

منبع : homeguides.sfgate.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) کاهو :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) کاهو:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) کاهو :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .