0

کود سبزی پونه چیست؟

کاربرد کود سبزی پونه چیست؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

کود سبزی پونه چیست؟

انواع پونه از ساده ترین و محبوب ترین گیاهان برای رشد است. گیاهان در خانواده نعناع ها چند ساله بسیار مقاوم و دارای عادات رشد شدید هستند. نعناع که به حال خود رها شود ، به سرعت پخش می شود و باعث دردسر می شود. با این حال ، به عنوان یک گیاه آشپزی خوش طعم بسیار مفید است و گیاهان مطمئناً می توانند بدون مراقبت زیاد رشد کنند. فقط سعی کنید جایی را انتخاب کنید که از رشد بی رویه آن بیزار باشید و یا آن را در یک فضای محدود مانند یک ظرف یا بین مناطق سنگفرش شده رشد دهید. نعناع واقعاً می خواهد یک پوشش زمینی باشد. شاخه های بلند به سمت بالا رشد می کنند و سپس روی هم ریخته و ریشه می دهند و گیاه را به هر کجا که برسد گسترش می دهند. سنبله های گل های سفید یا صورتی جذاب ، کوتاه و جذاب زنبورهای عسل ، پروانه ها و حتی پرندگان است. شناسایی نعناع آسان است و فقط به دلیل رایحه تند نیست. همه اعضای خانواده نعناع ساقه های مربع دارند.
چگونه پونه رشد کنیم
در واقع علاوه بر رطوبت و خاک غنی ، مقدار زیادی مورد نیاز پونه وجود ندارد. از بین بردن یک گیاه نعناع بسیار سخت است. تنها نگهداری مورد نیاز اطمینان از نگه داشتن نعناع در کنترل و رشد بیش از حد آن خواهد بود. اگر اجازه دهید باغ شما را تسخیر می کند. گیاهان را جمع و یا برش دهید تا با برگهایشان سرسبز بماند.
خاک
نعناع یک خاک غنی با pH کمی اسیدی بین 6.5 تا 7.0 را ترجیح می دهد . اگر خاک تا حدی لاغر است ، سالانه لباس آلی بپوشید و پس از قیچی ، کود آلی در اواسط فصل استفاده کنید.
اب
یک چیزی که پونه نیاز دارد خاک مداوم مرطوب با زهکشی مناسب است. گیاهان نعناع مانند آب دوست دارند ، اما آنها نمی توانند خاک خیس و پاهای خیس را تحمل کنند. در صورت لمس ، اگر خاک احساس خشکی کرد ، آب اضافه کنید. احتمالاً بهتر است گیاهان را صبح ها آبیاری کنید تا هنگام گرم شدن آفتاب بعد از ظهر رطوبت زیادی داشته باشند.
دما و رطوبت
مقاومت به تنوع رشد شما بستگی دارد ، اما پونه ها به طور گسترده ای سازگار هستند. پونه ( پونه) بسیار سرد مقاوم قادر به تحمل درجه حرارت کولر در وزارت کشاورزی ایالات متحده سرسختی منطقه 3. نعناع ( اسانس پونه ) دسته گرما بهترین و می تواند در منطقه 11. رشد اگر شما در حال رشد در داخل خانه نعناع خود را، شما نیاز به ارائه رطوبت شما می توانید با اشتباه گرفتن گیاه در بین آبیاری به این مهم دست پیدا کنید یا ظرف را روی سینی سنگریزه های پر آب قرار دهید.
کود
در اوایل بهار با ظهور رشد جدید ، از یک کود مایع متعادل و همه منظوره استفاده کنید. بعد از آن و در طول فصل رشد هر چهار تا شش هفته کود دهید. به نظر می رسد مواد مغذی زودتر از گیاهان گلدانی که غالباً سیراب می شوند جدا می شوند.
در حال رشد در ظروف
برای مهار ریشه ها و محدود کردن گسترش ، می توانید پونه را در ظروف بالاتر از آن رشد کرده یا در زمین فرو ببرید . مراقب باشید تا نعناع های ظرفی روی زمین نریزند و زمین را لمس نکنند. بهتر است آنها را در پاسیوها یا مناطق سنگفرش شده نگه دارید زیرا هر جا که زمین را لمس کنند ریشه می زند و پخش می شود. حتی در گلدان ها ، مقدار بیش از مقدار کافی برای برداشت وجود دارد و شما نگران نگهداری زیاد گیاهان در کنترل نخواهید بود.

منبع : www.thespruce.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) پونه :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) پونه:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) پونه :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .