0

کود سبزی مرزه چیست و چه فایده ای دارد؟

فواید کود سبزی مرزه را شرح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

کود سبزی مرزه چیست و چه فایده ای دارد؟

دو نوع اصلی از این گیاه با طعم شدید وجود دارد که اغلب در غذاهای لوبیا و گوشت ، مواد قیمتی و سوسیس استفاده می شود – این یک طعم دهنده مهم سالامی است. مرزه تابستان سالانه نیمه مقاوم است ، در حالی که مرزه زمستانی یک گیاه چند ساله همیشه سبز با طعم کمی قوی تر است. برای برداشت برگها در تمام طول سال مرزه زمستان رشد کنید.
کاشتن
بذرهای مرزه تابستان و زمستان را می توان در بهار داخل خانه شروع کرد. بطور نازک روی سطح گلدانهای کمپوست مرطوب بکارید. نپوشانید. برای جوانه زدن روی آستانه پنجره سبک قرار دهید. نهال ها باید ظرف دو تا سه هفته ظاهر شوند. هنگامی که به اندازه کافی بزرگ است و نمی توانید آن را کنترل کنید ، داخل گلدان های جداگانه کمپوست چند منظوره بیرون بیاورید.
رشد
گیاهان را به طور منظم آبیاری کنید ، به خصوص در دوره های گرم و خشک ، اما بیش از حد آب ندهید.

گیاهان را با چیدن نکاتی به طور مرتب پر بوته و پربار نگه دارید.

به طور کلی نیازی به تغذیه مرزه نیست ، اما اگر گیاهان غالباً برداشت می شوند ، اطمینان حاصل کنید که آنها با خوراک های گاه به گاه با کود مایع متعادل همچنان قوی هستند.  

در صورت امکان گلدان های مرزه زمستانی را در طول زمستان در مکانی خنک و بدون یخبندان قرار دهید تا ادامه کار برداشت شود. آبیاری را تا بهار کاهش دهید.

مرزه های تابستانی در اواخر پاییز می میرند – بهار بعد برای گیاهان بیشتری بذر بکارید.
گیاه
گیاهان ریشه دار را می توان در اواخر بهار یا در معرض خطر سرما زدگی در فضای باز کاشت. یک مکان باز و آفتابی با خاک خوب زهکشی شده انتخاب کنید.
برداشت
شاخه ها را در صورت لزوم انتخاب کنید ، برگ ها را قبل از خرد کردن و استفاده در آشپزخانه از ساقه خارج کنید. گیاهان اگر بدون مراقبت باقی بمانند ، ساق پا می شوند ، بنابراین یادتان باشد که هرچه بیشتر می توانید عقب بزنید. برگ های مرزه سالانه تابستان را می توان قبل از گل گیاهان برداشت و خشک کرد. ذخیره در ظروف محفوظ.
انواع
مرغوب تابستان: گیاه بوته ای ، 35 سانتی متر (14 اینچ) با برگ های کوچک و مستطیل.

‘Aromata’ مرزه تابستانی: عطر و طعم قوی تر از مرزه معمولی تابستان.

Citriodora مرزه زمستانی: گیاهی کوچک با برگهایی با طعم لیمو.

مرزه زمستان: با برگهای نوک تیز و باریک تا 40 سانتی متر (16 اینچ) رشد می کند.

‘Purple Mountain’ زمستان مرزه: گیاه کم حجم تا 23 سانتی متر (9 اینچ) با گل های بنفش.

منبع : www.rhs.org.uk

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو )
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو)
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .