0

کود سبزی قارچ خوراکی ؟ چه کاربردی دارد؟

فواید کود سبزی قارچ خوراکی را شرح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

کود سبزی قارچ خوراکی ؟ چه کاربردی دارد؟

کمپوست قارچ افزودنی خوبی به خاک باغ می دهد. باغبانی ارگانیک با کمپوست قارچ از چند طریق قابل انجام است و فواید زیادی برای باغ دارد.
کمپوست قارچ چیست؟
کمپوست قارچ نوعی کود گیاهی آهسته رهش و آلی است. این کمپوست توسط تولید کنندگان قارچ با استفاده از مواد ارگانیک مانند یونجه ، کاه ، لپه و پوسته ذرت و مرغ یا کود اسب تهیه می شود . از آنجا که روند رشد قارچ بین تک تک تولید کنندگان کمی متفاوت است ، دستور العمل های کمپوست قارچ ممکن است اینجا و آنجا متفاوت باشد. به عنوان مثال ، مواد اضافی مانند گچ ، پیت ماس ، آهک ، کنجاله سویا و سایر مواد آلی دیگر نیز ممکن است به کمپوست اضافه شوند. وقتی تخم قارچ در کمپوست مخلوط شد ، بخار پاستوریزه می شود تا بذور علف های هرز و سایر عوامل مضر را از بین ببرد. یک لایه مخلوط از خزه اسپاگنوم و آهک برای رشد قارچ ها روی قسمت بالای دسته قرار دارد. فرآوری کمپوست قارچ حدود سه تا چهار هفته به طول می انجامد و در این مدت توسط تولید کنندگان قارچ به دقت کنترل می شود تا دمای مناسب را حفظ کند. پس از اتمام فرآیند ، کمپوست باقیمانده از بین می رود و به عنوان کود فروخته می شود.
کمپوست قارچ برای باغبانی

کمپوست قارچ به طور کلی در کیسه هایی با برچسب SMC یا SMS (کمپوست قارچ مصرفی یا بستر قارچ مصرف شده) به فروش می رسد. در بسیاری از مراکز باغ و یا از طریق شرکت های عرضه منظره در دسترس است. کمپوست قارچ بسته به نوع استفاده از آن در باغ ، توسط کامیون یا بوش نیز قابل خریداری است. کمپوست قارچ کاربردهای مختلفی دارد. می تواند به عنوان اصلاحیه خاک برای چمن ها ، باغ ها و گیاهان ظروف استفاده شود. با این حال ، این محصول به دلیل سطح بالای نمک محلول باید با احتیاط مصرف شود. این سطح نمک می تواند بذرهای جوانه زنی را از بین ببرد ، به نهال های جوان آسیب برساند و به گیاهان حساس به نمک مانند آزالیا و گل رویان آسیب برساند .
مزایای کمپوست قارچ
با این حال ، استفاده مفید از کمپوست قارچ ، از منفی سطح بالای نمک بیشتر است . این نوع کمپوست به طور منطقی ارزان است. خاک را غنی می کند و مواد مغذی را برای رشد سالم گیاهان تأمین می کند. کمپوست قارچ همچنین ظرفیت نگهداری آب در خاک را افزایش می دهد که باعث کاهش نیاز آبیاری شما می شود. کمپوست قارچ برای اکثر گیاهان باغی مناسب است. از انواع مختلف رشد گیاهان ، از میوه ها و سبزیجات گرفته تا گیاهان و گل ها ، پشتیبانی می کند. برای داشتن بیشترین نتیجه در هنگام باغبانی ارگانیک با کمپوست قارچ ، آن را قبل از کاشت کاملاً با خاک باغچه مخلوط کنید یا اجازه دهید در زمستان بماند و در بهار استفاده شود.

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) قارچ خوراکی :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) قارچ خوراکی :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) قارچ خوراکی :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .