0

کود سبزی فلفل دلمه چیست ؟ چه کاربردی دارد؟

فواید کود سبزی فلفل دلمه را شرح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

کود سبزی فلفل دلمه چیست ؟ چه کاربردی دارد؟

فلفل در باغ سبزیجات محبوب است. فلفل تند و فلفل دلمه ای همه کاره هستند و به خوبی ذخیره می شوند. آنها مواد افزودنی عالی برای هر نوع گیاهان باغی هستند. برای استفاده بیشتر از گیاهان ، برنامه کود مناسب کود دهی و فلفل را انتخاب کنید.
بهترین کود برای گیاهان فلفل
بهترین کود برای گیاهان فلفل شما به خاک شما بستگی دارد. این یک ایده هوشمندانه است که قبل از انجام اصلاحات ، آن را آزمایش کنید تا از مواد مغذی مطلع شوید. با این حال ، افزودن کمپوست به کل بستر سبزیجات قبل از کاشت نیز ایده خوبی است. به طور کلی ، یک کود متعادل برای فلفل کار می کند. اما اگر آزمایش خاک شما نشان داد که فسفر کافی دارید ، باید کود کم فسفر یا کم فسفر انتخاب کنید. نیتروژن برای تحریک رشد خوب فلفل از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، اما باید بهترین زمان کوددهی فلفل را بدانید تا بهترین نتیجه را بگیرید.
چه موقع فلفل را بارور کنید
ابتدا قبل از قرار دادن گیاهان در زمین ، خاک را با استفاده از کود عمومی یا کمپوست پخش کنید . سپس ، گیاهان را برای رشد بهینه با نیتروژن بارگیری کنید. افزودن مقدار مناسب نیتروژن رشد ساقه و شاخ و برگ را تحریک می کند به طوری که گیاهان فلفل شما به اندازه کافی بزرگ می شوند که هر کدام از میوه ها را پشتیبانی می کنند. باغداران متخصص پیشنهاد می کنند کود نیتروژن خود را در این برنامه اضافه کنید:

  • به عنوان بخشی از پخش قبل از کاشت ، حدود 30 درصد ازت را استفاده کنید.
  • دو هفته پس از کاشت ، 45 درصد ازت را اضافه کنید.
  • با پایان یافتن برداشت فلفل ، 25 درصد آخر را برای هفته های آخر پس انداز کنید.

اهمیت گیاهان فلفل دلمه ای
علاوه بر میوه بیشتر و بزرگتر ، نتیجه کوددهی گیاهان فلفل این است که گیاهان شما بزرگتر می شوند. گیاهان فلفل در یک نقطه خاص قادر به نعوظ خود نیستند ، بنابراین آماده باشید تا همزمان با رشد فلفل ها ، لکه گیری کنید . برای یک ردیف فلفل ، سهام بین هر گیاه قرار دهید. چندین رشته موازی را بین هر چوب ببندید تا حمایتی را که گیاهان برای قائم ماندن نیاز دارند فراهم کند. اگر فقط چند گیاه یا فلفل گلدان دارید ، فقط افزودن چوب و اتصالات زیپ به هر گیاه باید کافی باشد.

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) فلفل دلمه :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) فلفل دلمه :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) فلفل دلمه:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .