0

کود سبزی شلغم وچه کاربردی دارد؟

فواید کود سبزی شلغم را شرح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

کود سبزی شلغم وچه کاربردی دارد؟

شلغم ، سبزیجات ریشه ای که دارای ویتامین ها و مواد مغذی هستند ، در آشپزخانه کاربردهای زیادی دارد. ریشه شلغم به سوپ و خورشت افزودنی بسیار خوبی دارد و سبزیجات هنگام بخارپز شدن یا تفت دادن طعم پررنگی به شما می دهند. سبزیجات همچنین وقتی به عنوان گیاه حاشیه ای نزدیک پیاده رو یا تخت گل پرورش می یابند ، ارزش تزئینی دارند. برای به دست آوردن بزرگترین و خوشمزه ترین شلغم در باغ خانه خود ، قبل و بعد از کاشت ، خاک خود را با کود غنی از مواد مغذی اصلاح کنید.

  1. 2 تا 4 اینچ ماده آلی کمپوست شده را روی 100 فوت مربع خاک پخش کنید.
  2. از هر 100 فوت مربع 2 تا 4 فنجان کود همه منظوره مانند 10-10-10 ، 10-20-10 یا 16-16-8 استفاده کنید.
  3. کود و مواد آلی را با استفاده از بیل در 6 اینچ بالای خاک کار کنید ، سپس شلغم خود را بکارید.
  4. شش هفته بعد از ظهور دوباره شلغم را بارور کنید. برای هر ردیف 10 فوت 1/3 فنجان کود پایه نیتروژن مانند 34-0-0 یا 21-0-0 استفاده کنید. کود را در خاک کنار هر گیاه مخلوط کنید.

موارد مورد نیاز

  • مواد آلی کمپوست شده
  • کود همه منظوره
  • بیل

هشدار ها

  • کود زیادی به شلغم ندهید. کود بیش از حد گیاهان را تحت فشار قرار داده و آنها را ضعیف می کند.

نکات

  • برای محافظت از شلغم در برابر علف های هرز و آفات ، خاک را با لایه ای از مالچ مانند برگ یا تراشه چوب بپوشانید.

منبع : homeguides.sfgate.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) شلغم وچه  :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) شلغم وچه  :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) شلغم وچه  :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .