0

کود سبزی سیب زمینی ترش چیست ؟

فواید کود سبزی سیب زمینی ترش را شرح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

کود سبزی سیب زمینی ترش چیست ؟
راهنمای محصول سیب زمینی – از کود سیب زمینی خود بیشترین بهره را ببرید
انواع خاک توصیه شده برای پرورش سیب زمینی ، حساسیت های ویژه ، نیازهای غذایی و توصیه های کوددهی برای کودهای مختلف – در راهنمای کامل محصول حیفا اطلاعاتی راجع به نحوه پرورش سیب زمینی پیدا کنید
پرورش سیب زمینی و به دست آوردن محصول با کیفیت بالا به دانش و تخصص احتیاج دارد. راهنمای محصول سیب زمینی هایفا دانش عمیق و عملی جمع آوری شده در طول دهه ها تجربه مزرعه ای را فراهم می کند که به شما در دستیابی به تغذیه بهینه گیاه و کسب نتایج عالی در این زمینه بسیار کمک می کند.

در اینجا فقط چند مورد از حقایق ، نکات و دانش موجود در این راهنمای کامل محصول است:

  •  این سیب زمینی پس از ذرت ، گندم و برنج ، به عنوان چهارمین محصول غذایی مهم در جهان قرار دارد.
  •  از آنجا که سیب زمینی به آنیون کلرید حساس است ، استفاده از کودهای فاقد کلرید که به افزایش عملکرد و کیفیت کمک می کنند ضروری است.
  •  رشد سیب زمینی در پنج مرحله رشد مشخص طبقه بندی می شود و هر مرحله رشد باید در هنگام مدیریت محصول در نظر گرفته شود.
  •  بیشترین میزان نیاز به پتاسیم در مرحله حجیم شدن غده ها است. گلدهی گیاهان سیب زمینی نشان دهنده آغاز این مرحله ریخت شناسی است.
  •  کنترل کافی بر میزان نیتروژن (N) برای به دست آوردن عملکرد زیاد سیب زمینی با کیفیت عالی بسیار مهم است.
  •  کمبود کلسیم در رشد ریشه تداخل می کند ، باعث تغییر شکل نکات مربوط به رشد شاخ و برگ می شود و ممکن است منجر به کاهش عملکرد و کیفیت پایین شود.

منبع : www.haifa-group.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) سیب زمینی ترش  :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) سیب زمینی ترش  :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) سیب زمینی ترش  :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .