0

کود سبزی تره فرنگی چیست؟

فواید کود سبزی تره فرنگی چیست؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

کود سبزی تره فرنگی چیست؟

اگرچه تره فرنگی (Allium porrum) از نظر فنی یک گیاه دوساله مقاوم محسوب می شود که در مناطق آب و هوایی Sunset’s 14 تا 17 رونق دارد ، اما بیشتر باغداران آن را بصورت سالانه می کارند و 120 تا 210 روز پس از کاشت آنها را برداشت می کنند. تره فرنگی را می توان از بذر کاشت و یا به عنوان نهال جوان در بهار کاشت و پس از بلوغ 1 تا 3 فوت قد رشد کرد. باغبانانی که می خواهند رشد موفقیت آمیز را به حداکثر برسانند ، باید یک منطقه کاشت را که در معرض آفتاب قرار دارد ، انتخاب کنند ، گیاهان جوان را به طور مساوی مرطوب نگه دارند و خاک را قبل از کاشت آماده کنند.
زهکشی خاک را بررسی کنید
تره فرنگی برای شکوفایی به خاک زهکشی خوب نیاز دارد. خاک مرطوب می تواند از رشد جلوگیری کرده و گیاهان جوان را از بین ببرد. مشکل عمده دیگر در تخلیه ضعیف خاک افزایش خطر ابتلا به عوامل بیماری زا و آفات است – مانند مگس های پیاز ، پوسیدگی سفید یا پروانه های تره فرنگی – که می تواند به تره آسیب برساند.

زهکشی را با حفر سوراخی به عمق 1 فوت امتحان کنید. آن را با آب پر کنید ، اجازه دهید قبل از پر کردن مجدد کاملاً تخلیه شود. مقدار آب تخلیه شده از سوراخ را در عرض یک ساعت اندازه گیری کنید. اگر در زمان بالا آمدن ساعت کمتر از 2 اینچ آب تخلیه شود ، خاک زهکشی ضعیفی دارد. روش های بهبود زهکشی خاک شامل ساخت یک منطقه شیب دار برای کمک به رواناب آب یا افزودن 2 تا 3 اینچ کمپوست است.
pH خاک را آزمایش کنید
سطح pH خاک قلیائیت یا اسیدیته خاک را اندازه گیری می کند. کاشت تره فرنگی در خاک با سطح PH مناسب رشد گیاه را افزایش می دهد و باید دو تا سه ماه قبل از کاشت تعیین شود تا زمان کافی برای تنظیم سطح pH فراهم شود. مانند بسیاری از انواع دیگر سبزیجات ، تره فرنگی نیز ترجیح می دهد در خاک کمی اسیدی رشد کند. برای بررسی PH خاک باغ خود از کیت تست pH (به صورت آنلاین و در بیشتر مراکز محلی باغ موجود) استفاده کنید. تره فرنگی ترجیح می دهد در خاکی رشد کند که PH بین 6.0 تا 6.8 داشته باشد. باغداران می توانند سطح خاک خاک را با خاکستر چوب یا آهک افزایش دهند. مقدار دقیق مورد نیاز بسته به محصول و مقدار pH اصلی خاک متفاوت است. دستورالعمل های سازنده را دنبال کنید.
غنی سازی خاک
تره فرنگی عاشق خاک غنی از مواد مغذی و حاصلخیز است. بیشتر باغبانان برای تقویت محتوای مواد مغذی نیاز به آماده سازی خاک قبل از کاشت دارند. قبل از کاشت تره فرنگی ، محل کاشت را تا عمق 8 تا 12 اینچ صاف کنید تا هرگونه توده ای از بین برود و خاک آن هوادهی شود. به ازای هر 100 فوت مربع سطح کاشت ، 4 تا 6 اینچ ماده آلی کمپوست شده و 1 تا 2 پوند کود همه منظوره اضافه کنید. اصلاحات خاک را در عمق حدود 8 اینچ در خاک باغ انجام دهید.
نیاز به نیتروژن
کود همه منظوره برای شروع فصل رشد ایده آل است. تره فرنگی ، فیدرهای سنگین نیتروژن است. آنها را با نخودهای تولید کننده نیتروژن مخلوط کنید تا سطح نیتروژن را به طور طبیعی افزایش دهد. علاوه بر این ، باغبان در اواخر ماه مه یا اوایل ماه ژوئن باید تره را با نیتروژن پوشانده تا سطح کافی را در طول فصل رشد فراهم کند. گیاهان سایدرس با ایجاد یک ترانشه باریک در امتداد هر ردیف ، اضافه کردن یک و نیم پوند ازت برای 100 فوت مربع سطح کاشت.

منبع : homeguides.sfgate.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) تره فرنگی :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) تره فرنگی:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) تره فرنگی :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .