0

کود سبزی ترشک ها چیست و چگونه تهیه می شود؟

فواید کود سبزی ترشک ها چیست؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

کود سبزی ترشک ها چیست و چگونه تهیه می شود؟

گیاه ترشک گیاهی آهسته و با طعم لیمو است. جوانترین برگها طعم کمی اسیدی تری دارند اما شما می توانید از برگهای رسیده مانند اسفناج بخارپز یا برشته شده استفاده کنید. خاکشیر بارانداز ترش نیز نامیده می شود و یک گیاه چند ساله است که در بسیاری از مناطق جهان به صورت وحشی رشد می کند. این گیاه در غذاهای فرانسوی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد ، اما در ایالات متحده به اندازه کافی شناخته شده نیست. بیاموزید که چگونه ترشک پرورش دهید و یک مرکبات به باغ گیاهان آشپزی خود بیفزایید .
گیاه ترشک
گیاهان ترشک انواع مختلفی دارند ، اما بیشترین مورد استفاده در پخت و پز ، ترشک فرانسوی ( Rumex scutatus ) است. ترشک گوسفند ( Rumex acetosella ) بومی آمریکای شمالی است و برای انسان خوش طعم نیست ، اما علوفه ای مغذی برای حیوانات تولید می کند. خاکشیر برگ به عنوان یک گیاه باغی کشت می شود و به ارتفاع 2 فوت (0.5 متر) با ساقه های ایستاده رشد می کند. برگها صاف تا چین خورده و از 3 تا 6 اینچ (7.5 تا 15 سانتی متر) طول دارند. هنگام پیچ و مهره گیاهان ترشک ، یک گل جذاب بنفش سیراب تولید می کند.
کاشت خاکشیر
بذر گیاه ترشک را در بهار هنگامی که خاک گرم شد بکارید. یک بستر خوب تخلیه شده با خاک خوب تهیه کنید. دانه ها باید 6 اینچ (15 سانتی متر) از هم فاصله داشته باشند و دقیقاً زیر سطح خاک باشند. بستر را تا زمان جوانه زدن نسبتاً مرطوب نگه دارید و سپس گیاهان را به ارتفاع 2 اینچ (5 سانتی متر) نازک کنید .ترشک به مراقبت های تکمیلی زیادی احتیاج ندارد ، اما بستر باید با علف هرز نگه داشته شود و گیاهان باید حداقل 1 اینچ (2.5 سانتی متر) آب در هفته دریافت کنند.
چگونه ترشک را رشد دهیم
خاکشیر باغی ( Rumex acetosa ) و خاکشیر فرانسوی دو رقم کشت شده گیاه هستند. خاکشیر باغ به خاک مرطوب و شرایط معتدل احتیاج دارد. ترشک فرانسوی زمانی بهترین عملکرد را دارد که در مناطق خشک و باز با خاک غیر قابل مهار رشد کند. ریشه های گیاهان بسیار عمیق و مداوم است و با توجه کمی رشد می کنند کاشت خاکشیر از دانه یا تقسیم ریشه ها دو روش رایج برای تکثیر گیاه است. ترشک معمولاً وقتی دما شروع به افزایش می کند ، معمولاً در ژوئن یا ژوئیه پیچ می شود. وقتی این اتفاق می افتد ، می توانید اجازه دهید گل شکوفا شود و از آن لذت ببرید ، اما این باعث کند شدن تولید برگ می شود. اگر می خواهید تولید برگ بزرگتر و بیشتری را تشویق کنید ، ساقه گل را ببرید و گیاه چند محصول دیگر به شما می دهد. شما حتی می توانید گیاه را روی زمین ببرید و محصول کاملاً جدیدی از شاخ و برگ تولید می کند.
برداشت گیاه گیاه ترشک
با استفاده از ترشک می توان از اواخر بهار تا پاییز استفاده کرد. فقط آنچه را که نیاز دارید از گیاه برداشت کنید. این تقریباً شبیه کاهو و سبزیجات است ، جایی که می توانید برگ های خارجی آن را ببرید و گیاه به تولید شاخ و برگ ادامه می دهد. شما می توانید برداشت گیاهان را زمانی شروع کنید که گیاهان 4 تا 6 اینچ (10 تا 15 سانتی متر) قد داشته باشند. کوچکترین برگها در سالادها بهترین هستند و یک رنگ قهوه ای اسیدی اضافه می کنند. برگهای بزرگتر نرم تر هستند. این گیاه یک ترکیب سنتی تخم مرغ است و به شکل سوپ های خامه ای و سس ها در می آید.

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) ترشک ها :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) ترشک ها :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) ترشک ها :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .