0

کود سبزی تربچه چیست و چگونه تهیه می شود؟

کاربرد کود سبزی تربچه چیست؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

کود سبزی تربچه چیست و چگونه تهیه می شود؟

تربچه بسته به نوع آن در کمتر از 22 روز به بلوغ می رسد و آن را به یک محصول با رشد سریع در باغ سبزیجات خانگی تبدیل می کند. این سبزیجات ریشه در هوای خنک بهترین رشد را دارند ، بنابراین در اکثر مناطق به عنوان محصولات بهاره یا پاییز یا در مناطق معتدل مدیترانه به عنوان محصولات زمستانی کاشته می شوند. تربچه برای تولید خوب نیازی به لقاح سنگین ندارد. افزودن مواد مغذی به خاک قبل از کاشت معمولاً مواد مغذی کافی برای تغذیه این سبزیجات را که به سرعت در حال رشد هستند تأمین می کند.

  1. 6 اینچ سطح بالای خاک را در یک تختخواب باغی کاملاً زهکشی شده و کاملاً آفتاب گیر با بیل یا کج بیل بزنید و خرد کنید. هرگونه سنگ بزرگ ، ریشه یا علف های هرز را که می تواند تشکیل ریشه تربچه را مهار کند ، از بین ببرید.
  2. یک لایه 2 اینچی کمپوست را روی بستر خاک آماده شده پخش کنید. بیش از هر 50 فوت مربع تخت ، یک پوند کود 16-20-0 بپاشید.
  3. کمپوست و کود را به 6 اینچ خاک و آب شل تبدیل کنید تا خاک مرطوب شود. بذر تربچه را طبق دستورالعمل بسته بندی شده ، بطور معمول در عمق 1/2 اینچ و 1 اینچ از هم ردیف بکارید.

موارد مورد نیاز 

  • بیل یا کج بیل
  • کمپوست
  • کود دانه ای 16-20-0

نکات

  • تربچه پس از کاشت نیازی به لقاح اضافی ندارد.
  • این سبزی در خاک با pH بین 5.5 تا 6.8 که بیشتر بسترهای گیاهی تاسیس شده در آن قرار دارند ، بهترین رشد را دارد. برای تخت های جدید ، حداقل یک ماه قبل از کاشت ، آزمایش خاک را در محل انجام دهید.

منبع : homeguides.sfgate.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) تربچه :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) تربچه :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) تربچه:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .