0

کود سبزی ترب سیاه چیست و چگونه تهیه می شود؟

کاربرد کود سبزی ترب سیاه چیست؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

کود سبزی ترب سیاه چیست و چگونه تهیه می شود؟

گیاهان ریشه دار مانند  ، تربچه (Raphaus sativas) و  ، به علاوه سبزیجات کمتر شناخته شده مانند و روتاباگا ، قابل رشد و نگهداری برای زمستان است.  در باغهای آفتابی رشد می کنند. هنگام تهیه تخت باغ ، قرار گرفتن در معرض آفتاب ، دسترسی به آب و بهترین کودهای مورد نیاز برای تغذیه سبزیجات ریشه ای خود را در نظر داشته باشید.
کمپوست
حفر 2 تا 4 اینچ کمپوست خوب تجزیه شده در پایه بالایی تخت باغ ، خاک غنی از نظر ارگانیک را فراهم می کند که برای رشد گیاهان ریشه ای لازم است. کمپوست معادل کود 5-10-10 است. در هنگام کاشت بذرهای ریز ، تشکیل و صاف کردن لخته های خاک برای ایجاد سطح صاف کمک می کند. وقتی به 3 تا 4 اینچ قد رسید برای مواد مغذی اضافی در طول فصل رشد ، یک مشت کمپوست اضافه کنید.
نیتروژن
در حالی که نیتروژن برای رشد شدید گیاه لازم است ، مقدار زیاد آن باعث تحریک رشد شاخ و برگ گیاهان در هزینه ریشه و گل می شود. هنگام استفاده از کودهای تجاری ، سبزیجات ریشه معمولاً هنگام کاشت بذرها با 1/4 تا 1/2 فنجان نیتروژن یا 1/1 پوند کود 5-10-10 در هر 100 فوت مربع بارور می شوند. هنگامی که نهال ها 3 تا 4 اینچ قد دارند ، از یک ماده اضافی کود 5-10-10 بعنوان ضماد جانبی برای بیشتر سبزیجات استفاده می شود. به دلیل رشد سریع ، تربچه و شلغم به کود کناری احتیاج ندارند.
فسفر و پتاسیم
کوددهی با کود 5-10-10 ضمن حمایت از رشد ریشه و ساقه ، مقدار کمتری نیتروژن مورد نیاز برای محصولات ریشه را تأمین می کند. فسفر و پتاسیم هر دو سیستم ریشه ای سالم و قوی را که هنگام رشد سبزیجات ریشه ای لازم است تشویق می کنند. اگر آزمایش خاک پس از کاشت نشان داد که باغ شما به فسفر اضافی نیاز دارد ، می توانید کنجاله استخوان را به عنوان ضماد کناری اضافه کنید. اگر خاک شما به پتاسیم اضافی نیاز دارد ، می توانید یک وعده جلبک دریایی و کود امولسیون ماهی یا کنجاله گرانیت نیز استفاده کنید.
اب
در حالی که کودهای ارگانیک و تجاری آماده سبزیجات ریشه ای شما را تغذیه می کنند ، بدون آب آنها پژمرده شده و از بین می روند. خاک را مرطوب نگه دارید اما غرقاب نباشد تا زمانی که بذرها جوانه زده و نهال ها ظاهر شوند. پس از استقرار ، سبزیجات ریشه ای برای ایجاد ریشه های شیرین و لطیف به خاک یکنواخت مرطوب نیاز دارند. به طور کلی ، باغ های سبزیجات حداقل به 1 اینچ آب در هفته نیاز دارند. علاوه بر این ، خاک باید قبل و بعد از هر کود کاملاً آبیاری شود تا ریشه های حساس نسوزند.

منبع : homeguides.sfgate.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) ترب سیاه  :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) ترب سیاه :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) ترب سیاه  :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .