2

کود درخت لیمو شیرین چه کوی است؟

نحوه کود دهی درخت لیمو شیرین چگونه است و کود مناسب ان چیست

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

کود درخت لیمو شیرین چه کوی است؟

یک درخت لیمو می تواند به هر حیاط ، باغ یا پاسیو یک تزئین تزئینی زیبا ایجاد کند. درختان لیمو یا لیمون مرکبات ، گیاهانی بوته مانند هستند که فقط در مناطق مقاوم 8 وبالاتر وزارت کشاورزی ایالات متحده قابل پرورش هستند. افرادی که در مناطق 1 تا 7 زندگی می کنند باید درختان را در ظروفی پرورش دهند که برای جلوگیری از قرارگرفتن در معرض دمای سرد باید داخل آن برده شوند.
نسبت ها
درختان لیمو مصرف کنندگان زیادی نیتروژن هستند ، بنابراین انتخاب یک محصول کودی با نسبت زیاد نیتروژن به سایر مواد مغذی مانند فسفر و پتاسیم مهم است. نسبت ایده آل دو به سه قسمت نیتروژن به هر قسمت فسفر و پتاسیم یا 2: 1: 1 یا 3: 1:1است. این اطلاعات را می توان مستقیماً بر روی برچسب محصولات کود تجاری یافت. کاربرد کودهای موجود در بازار بسته به تولید کننده محصول متفاوت است ، بنابراین دستورالعمل های روی برچسب را دنبال کنید.
کودهای مخصوص
محصولات کود تجاری که به طور خاص برای لیمو و سایر درختان مرکبات ساخته شده اند ، در برخی از مناطق ایالات متحده موجود است. محتوای نیتروژن در کودهای خاص مرکبات معمولاً در حداقل یا بیشتر از حداقل نسبت 2: 1: 1 مورد نیاز درختان لیمو است ، اما برای بررسی میزان عناصر غذایی برچسب را بررسی کنید. از کودهای مخصوص ساخته شده برای درختان آووکادو نیز می توان برای کوددهی درختان لیمو استفاده کرد زیرا گیاهان به تغذیه مشابهی نیاز دارند
روش تحویل
کود دانه ریز ، با تأخیر رهش روش ترجیحی برای درختان لیمو است. در حالیکه کود در نسبتهای مناسب ممکن است به راحتی در حالت شراب در دسترس باشد ، اما میزان کود می تواند برای درختان لیمو خطرناک باشد و باعث سوختگی ریشه های درخت یا حتی مرگ درخت شود
ملاحظات
یافتن مواد مغذی معدنی مانند منگنز ، آهن و روی نیز برای کوددهی مناسب درخت لیموترش مهم است. درختان لیمو گلدان ممکن است به مواد معدنی بیشتری نسبت به گیاهان خارجی نیاز داشته باشند زیرا خاک خیلی سریع تخلیه می شود. کودی را انتخاب کنید که حاوی این مواد مغذی نیز باشد. در صورت لزوم ، می توان آماده سازی مواد معدنی ساخته شده از جلبک دریایی را که به صورت آنلاین در دسترس است ، بر روی برگ های درخت اسپری کرد تا از تغذیه مناسب آن اطمینان حاصل شود.

منبع : homeguides.sfgate.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) لیمو شیرین:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) لیمو شیرین:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) لیمو شیرین:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .