0

کود ادلوایس ، گل برفی چیست ؟و چه  کاربردی دارد؟

کود ادلوایس ، گل برفی چگونه تولید و مورد استفاده قرار می گیرد؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

کود ادلوایس ، گل برفی چیست ؟و چه  کاربردی دارد؟

پیازهای گل برف ( گالانتوس ) هم در مناطق سرد زمستان و هم در زمستان های معتدل پرورش داده می شوند ، اما بخاطر داشته باشید که آنها واقعاً زمستان های گرم را دوست ندارند. بنابراین ، اگر در جنوب کالیفرنیا ، فلوریدا یا سایر مناطق گرم زندگی می کنید ، باید گل گل برف را در باغ خود داشته باشید.

اطلاعات در مورد لامپ های Snowdrops
پیازهای گل برف ، پیازهای کوچکی هستند که غالباً “به رنگ سبز” یا خشک نشده به فروش می رسند. آنها خیلی راحت خشک می شوند ، بنابراین آنها هفته ها نشستن در اطراف انتظار برای کاشت آنها راضی نخواهند بود. شما می خواهید پیازهای گل برفی خود را خریداری کرده و بلافاصله پس از دریافت آنها را بکارید. گل برفی گیاهی عاری از آفات است. خرگوش ها و گوزن ها نیز آنها را نخواهند خورد و اکثر مأمورین موشک و موش آنها را تنها می گذارند. قطرات برف اغلب از دانه های یک باغ تکثیر نمی شوند اما در جبران ها تکثیر می شوند. آفست پیازهای جدیدی هستند که به پیاز مادر متصل می شوند. بعد از چند سال ، توده های پیاز می توانند بسیار متراکم باشند. اگر صبر کنید تا گلها کمرنگ شوند اما برگها هنوز سبز و سرسبز باشند ، می توانید به راحتی کاشت خود را افزایش دهید. به سادگی کلوخه را حفر کنید ، لامپ ها را جدا کرده و بلافاصله در فضاهای جدیدی که از قبل آماده کرده اید دوباره کاشت کنید. اگر بارندگی کم است ، اطمینان حاصل کنید که پیازها را آبیاری کنید تا برگهای آنها زرد شده و گلبرگها خاموش شوند.
کجا می توان پیازهای Snowdrops را کاشت
حتی اگر در ماه های تابستان خواب و یا در زیر زمین بخوابند ، اما گل برف از سایه تابستان لذت می برد. شما باید محلی را با خاک مرطوب اما خوب زهکشی شده جایی در زیر درخت یا درختچه انتخاب کنید. حتی قسمت سایه دار خانه شما نیز برای آنها خوب عمل خواهد کرد. گلهای برف در اوایل سال گل می دهند بنابراین باید آنها را در جایی کاشت که بتوانید آنها را به راحتی مشاهده کنید. لبه مسیر به خوبی کار می کند یا حتی جایی که از پنجره قابل مشاهده است کار می کند. گلدان های برفی را در گروه های 10 یا 25 یا بیشتر بکارید که به ایجاد نمایشگر خوب کمک می کند. پیازهای گل برف تا اواخر بهار خوابیده و تا سال آینده در زیر زمین استراحت می کنند. در تابستان باید مراقب باشید زیرا ممکن است به اشتباه فکر کنید که زمین خالی به این معنی نیست که در آنجا چیزی کاشته نشده است و هنگام کاشت گیاهان یکساله به طور تصادفی گلبرگ های خود را حفاری کنید ، به پیازهای موجود در مسیر آسیب برسانید و استراحت آنها را مختل کنید. برای جلوگیری از هرگونه اختلال تصادفی ، می توانید در اواخر بهار کاشت سرخس یا هاستا را در کنار گل های برف انجام دهید. رشد تابستانی این گیاهان فضاهای برهنه بالای پیازهای گل برف خفته را پنهان می کند.

چه موقع گلهای برف را بکارید

بهترین زمان کاشت گل برف اوایل پاییز است. در خرید آنها باید سریع عمل کنید ، زیرا این محصولات فقط در پاییز از طریق مهد کودک یا شرکت سفارشات پستی شما در دسترس خواهند بود ، به این دلیل که به عنوان لامپ خشک نشده ای که ذخیره خوبی ندارند ، فروخته می شوند. .

مراحل کاشت پیازهای گل برف

برای کاشت گلهای برفی: خاک را شل کرده و کود کمپوست یا کود خشک و کود دانه ای 5-10-10 اضافه کنید. خاک را مخلوط کنید تا همه چیز با هم مخلوط شود ، بدون اینکه انبوهی از کود کمپوست یا کود یا کود وجود داشته باشد. گلدان های برفی را با بینی لاغر و پایه صاف پیاز در خاک بکارید. پیازها را 5 اینچ (12.5 سانتی متر) روی پایه تنظیم کنید ، که فقط به چند سانتی متر خاک بالای پیازها بستگی دارد. به یاد داشته باشید ، شما می توانید از گل های برفی به عنوان گل های بریده شده استفاده کنید. آنها فقط خیلی بلند نیستند. از یک گلدان کوچک استفاده کنید و گلدان را روی یک آینه کوچک قرار دهید تا نمایش خوبی داشته باشد. با استفاده از این اطلاعات در مورد گل های برفی ، می توانید سال به سال از این زیبایی های ریز لذت ببرید.

منبع :www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) ادلوایس ، گل برفی :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) ادلوایس ، گل برفی :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) ادلوایس ، گل برفی :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .