1

شرح بوجود آمدن کرم داخل سیب و گیلاس .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
1

باسلام و عرض ادب و احترام

تخم مگس گیلاس: زرد رنگ و بیضوی کشیده وطول آن در حدود 8/0 میلی متر است رنگ لارو پس از تکمیل، سفید شکری مایل به زرد می باشد.

خسارت اصلی توسط لاروهای مگس گیلاس ایجاد می شود که با تغذیه از گوشت یا پریکارپ میوه موجب تخریب بافت میوه میشوند ، یک نوع رسیدن و لهیدگی در میوه ایجاد کرده و عملاً آن را غیر قابل استفاده می سازد. مگس گیلاس به واریته های مختلف آلبالو و گیلاس که پوست نازک دارند بیشتر حمله می کند. علائم خسارت مگس گیلاس مشابه مگس میوه مدیترانه ای می باشد

مگس سیب :لارو پس از اتمام تغذیه، میوه را ترک کرده و از نظر رفتاری، بدن خود را به صورت خمیده درآورده و خود را بر روی زمین پرتاب میکند. سپس به درون خاک رفته و تبدیل به شفیره میشود. شفیره مذکور تا اواسط اردیبهشت، به همان حال مانده و بسته به منطقه همزمان با تغییر رنگ ارقام دیررس، به حشره کامل تبدیل و چرخه تکرار می گردد.

شب پره‏-های ماده پس از جفت‏گیری، شبانه تخم‏های خود را روی برگ‏های نزدیک گل‏ها و در نسل‏های بعدی روی میوه یا دم میوه قرار می‏دهند. لاروهای جوان پس از مختصر تغذیه داخل میوه ‏ها جوان می شوند و از گوشت میوه تغذیه می نمایند لاروهای کامل پس از تغذیه، میوه را ترک نموده و به پناهگاه خود رفته و شروع به تنیدن پیله می نمایند.

تغییر وضعیت برای انتشار
گذاشتن نظر
1

سپاس فراوان از شما آقای جعفری .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
پاسخ خود را بنویسید .
Translate »