0

کراسولای نقره ای | تکثیر و پرورش

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

کراسولای نقره ای | تکثیر و پرورش

 کراسولای نقره ای( Crassula ovata ) یک گیاه خانگی آبدار و محبوب با برگهای گوشتی ، بیضی شکل و ساقه های ضخیم و چوبی است که شبیه تنه های ریز درختان است. گیاه کراسولای نقره ای  می تواند به اندازه 3-6 اینچ رشد کند ، اما این کار را به آرامی انجام می دهد ، فقط در حدود دو اینچ در سال رشد می کند.

زمانی تصور می شد این گیاهان گیاه یا درخت پول ، گیاه خوش شانس ، گیاه دوستی یا گیاه دلاری هستند ، خوشبختی را برای صاحبان آنها به ارمغان می آورد ، بنابراین اغلب به عنوان هدیه ای برای خانه سازی اهدا می شود. چندین گونه گاهی اوقات در مراکز باغ به عنوان گیاه کراسولای نقره ای  برچسب گذاری می شوند ، زیرا آنها از نظر فرهنگی مشترک هستند.

نام گیاه شناسی
کراسولا اواتا

نام متداول
کراسولای نقره ای 

نوع گیاه
گیاه خانگی

اندازه بالغ
 6 اینچ قد

قرارگیری در معرض نور خورشید
نور مستقیم خورشید

نوع خاک
غنی و خوب تخلیه ، شنی

PH خاک
خنثی

زمان شکوفه
متغیر است ، معمولاً اواخر زمستان است

رنگ گل
سفید

مناطق مقاومت
11 تا 12 (USDA)

منطقه بومی
آفریقای جنوبی ، موزامبیک

چگونه گیاهان کراسولای نقره ای  را پرورش دهیم

گیاهان کراسولای نقره ای معمولاً کم طلب هستند و رشد آنها آسان است ، اما در معرض اشکالات نرم و بیماری های قارچی هستند. مانند همه ساکلنت ها ، آبیاری بیش از حد مطمئناً کشنده خواهد بود ، بنابراین در سمت خشک بودن بیش از مرطوب بودن اشتباه کنید. آنها برای رشد کامل توانایی خود به یک دست یکنواخت با آب و نور کافی نیاز دارند. با توجه به این شرایط مناسب ، گیاه کراسولای نقره ای در اواخر زمستان گلهای سفید تولید می کند و نمایشی جذاب و ملایم را ایجاد می کند.

سبک

گیاهان جوان یشمی فقط باید در معرض نور شدید و غیرمستقیم قرار بگیرند تا از سوختن برگ جلوگیری شود. گیاهان کراسولای نقره ای  کاملاً ثابت با چهار یا بیشتر از ساعت تابش نور خورشید در هر روز تحمل و رشد می کنند. بهترین آنها در اتاقی با پنجره های رو به جنوب است.

خاک

مخلوط شاداب بهترین است ، با PH ایده آل در حدود 6.0 (کمی اسیدی). اطمینان حاصل کنید که خاک می تواند به خوبی تخلیه شود تا از جمع شدن رطوبت بیش از حد که منجر به رشد قارچ می شود جلوگیری کند. اگر از مخلوط گلدان همه کاره استفاده می کنید ، مقداری پرلیت به نسبت 2: 1 اضافه کنید تا به زهکشی کمک کند.

اب

در طول تابستان و بهار ، گیاهان کراسولای نقره ای  باید اغلب آبیاری شوند تا خاک مرطوب باشد اما مرطوب نباشد ، اطمینان حاصل کنید که زهکشی بی عیب است. در زمستان آبیاری را به ماهانه کاهش دهید. هرگز نگذارید گیاه کراسولای نقره ای  شما در آب بنشیند. اگر با اجازه دادن به گیاه در یک بشقاب آب از زیر آب آب می گیرید ، پس از چند دقیقه آب اضافی آن را بریزید.

دما و رطوبت

گیاهان کراسولای نقره ای  دمای متوسط ​​تابستان 65 تا 70 درجه فارنهایت را ترجیح می دهند. در شب و زمستان گیاهانکراسولای نقره ای  محیط خنک تری را ترجیح می دهند (تا 55 درجه فارنهایت). گیاه کراسولای نقره ای  مقاوم به سرما نیست ، بنابراین اگر گیاه در خارج از خانه نگهداری می شود ، هنگامی که دما به 50 درجه فارنهایت یا زیر آن می رسد ، آن را وارد کنید.

کود

بسیاری از افراد در فصل رشد از گیاهان بادی خود استفاده نمی کنند. در ابتدای فصل یا هفتگی با کود آزاد شده کنترل شده با محلول مایع ضعیف تغذیه کنید. از کود متعادل 20-20-20 با قدرت یک چهارم گیاهان بالغ و کود با نیتروژن کم روی گیاهان جوان استفاده کنید.

نصب مجدد گیاهان کراسولای نقره ای 

ترجیحاً در فصل گرم ، در صورت لزوم ، بارگیری کنید. برای تهیه مجدد یک آبدار:

  1. قبل از بارگیری مجدد مطمئن شوید که خاک خشک است و سپس گلدان را به آرامی بردارید.
  2. خاک قدیمی را از ریشه دور کنید ، اطمینان حاصل کنید که هر گونه ریشه پوسیده یا مرده را از بین ببرید. هرگونه بریدگی را با قارچ کش درمان کنید.
  3. گیاه را در گلدان جدید خود قرار داده و با گلدان پر کنید و ریشه ها را هنگام بارگذاری مجدد پخش کنید.
  4. گیاه را حدود یک هفته خشک بگذارید و سپس شروع به آبیاری کم کنید تا خطر پوسیدگی ریشه را کاهش دهید.

تبلیغ

گیاه جید به دلیل سهولت در تکثیر شناخته شده است. گیاهان به راحتی از یک برگ تکثیر می شوند. برگ ها را با قرار دادن آنها در یک مخلوط آبدار یا کاکتوس ، جوانه زده و روی ظرف را بپوشانید تا جوانه بزنند.

انواع کراسولا

چندین گونه از کراسولا به عنوان گیاه کراسولای نقره ای  در تجارت مهد کودک شناخته می شود. گیاه کراسولای نقره ای  استاندارد C. ovata است که به نام های C. argentea و C. portulaca نیز نامیده می شود . انواع متنوعی مانند C. ovata ‘Tricolor’ معرفی شده است. گیاهان کراسولای نقره ای متنوع برای رشد رنگ کامل خود به آفتاب کامل احتیاج دارند. گونه های دیگری که گاهی به عنوان گیاه کراسولای نقره ای به فروش می رسند شامل C. arborescens است .

سمی بودن گیاهان کراسولای نقره ای 

گیاهان کراسولای نقره ای برای گربه ها و سگ ها سمی است. اگرچه کشنده نیست ، اما مصرف هر قسمت از گیاه ممکن است باعث بی حالی و تهوع حیوانات خانگی شود. این گیاه همچنین برای انسان سمی ملایم است و می تواند باعث تحریک پوست و همچنین استفراغ و اسهال شود.

جهت خرید انواع گیاه های آپارتمانی زینتی میتوانید وارد فروشگاه گیاهان آپارتمانی ما شوید .

منبع : www.thespruce.com

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
پاسخ خود را بنویسید .