0

کاشت نهال انگور چگونه است ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

کاشت نهال انگور چگونه است ؟

در حال پرورش و برداشت انگور؟ انگور نه تنها برای خوردن ، آب دادن و شراب سازی فوق العاده است ، بلکه یک گیاه زینتی زیباست. به یاد داشته باشید که هرس انگور نیز مهم است. نحوه پرورش و هرس انگور را ببینید. 

انگور انگور نه تنها میوه های شیرین و همه کاره تولید می کند ، بلکه عنصری از درام را به یک باغ یا منظره اضافه می کند. آنها پرورش دهنده ای نیرومند هستند و با هرس مناسب ، ظرف چند سال به راحتی میوه می دهند و 30 سال یا بیشتر دوام می آورند!

برای باغبانان خانگی ، سه نوع اصلی انگور در نظر گرفته شده است: هیبریدهای آمریکایی ( Vitis labrusca ) ، اروپایی ( V. vinifera ) و فرانسوی-آمریکایی . انگور آمریکایی سردترین نوع است ، در حالی که انگور اروپایی – معمولاً برای شراب بهتر از میز است – در مناطق گرم ، خشک و از نوع مدیترانه ای به خوبی عمل می کند. دورگه ها معمولاً مقاوم در برابر سرما و مقاوم در برابر بیماری هستند ، اما به اندازه انگور اروپایی خوش طعم نیستند. نوع دیگری است که در رشد آمریکا است انگور مشک ( rotundifolia V. )، که بومی جنوب ایالات متحده. پوست ضخیم انگور Muscadine آن را برای استفاده در مربا ، شراب یا سایر محصولات فرآوری شده انگور مناسب می کند.

مطمئن شوید که انگور انگور را از یک مهد کودک معتبر خریداری کرده اید. گیاهان پرانرژی و 1 ساله بهترین گیاهان هستند. گیاهان 1 ساله و کوچکتر ، ضعیف تر ، اغلب در مهد نگهداری می شوند تا یک سال دیگر رشد کنند و سپس به عنوان سهام 2 ساله فروخته می شوند. در صورت امکان سهام عاری از ویروس را دریافت کنید.

مشتاق شروع کار هستید؟ ما نکات زیادی برای پرورش انگور در حیاط خانه شما داریم !

کاشتن

 • در اوایل بهار انگورهای خاموش و انگور انگور را بکارید.
 • اکثر انواع انگور از خود حاصلخیز هستند. برای اطمینان ، هنگام خرید انگور س askال کنید که آیا به بیش از یک گیاه برای گرده افشانی نیاز دارید.
 • سایتی با آفتاب کامل انتخاب کنید. اگر نقطه ای با آفتاب کامل ندارید ، مطمئن شوید که حداقل آفتاب صبحگاهی می گیرد. مقدار کمی سایه بعد از ظهر صدمه ای نخواهد دید. خاک شما باید عمیق ، زهکشی خوب و سست باشد. شما همچنین به گردش هوا مناسب نیاز دارید.
 • برای رشد رو به بالا ، انگورهای انگور باید به نوعی پشتیبانی آموزش ببینند. این امر همچنین خطر بیماری را کاهش می دهد. حمایت باید در هنگام کاشت انجام شود.
  • یک گزینه یک پارچه باتوم یا درختکاری محکم است  . درختکاری ممکن است دارای دو ، چهار یا شش پست باشد ، بسته به اینکه به خانه متصل باشد یا یک سازه دیگر. قسمت فوقانی را می توان با اسلحه های چوبی 2 اینچ در 4 اینچ محکم نگه داشت و با تکه های چوب 1 اینچ در 2 اینچ برای ایجاد شبکه مشبک برای رشد انگورها در بالای آن قرار گرفت. برای ایمن سازی کل ساختار ممکن است به بریس های گوشه ای نیز نیاز داشته باشید. انگور را رشد دهید ، یک عدد در هر پست ، با انتخاب قوی ترین عصا. اجازه دهید سال اول به بالای پست رشد کند و همزمان با رشد ، آن را بر روی پست خود محکم کنید. 
  • اگر فضای کم دارید ، انگور را روی چوب بکارید. در کنار انگور انگور یک سفت محکم بریزید و آن را به صورت ایمن وصل کنید. رشد انگور را به صورت عمودی نگه دارید. بگذارید تا سال اول درخت انگور به بالای ساقه رشد کند و سپس آن را بالا ببرید. به 4 تا 5 عصای کناری اجازه رشد دهید. بقیه را بردارید.
 • قبل از کاشت انگور ، ریشه آنها را به مدت دو یا سه ساعت در آب خیس کنید.
 • تاک های فضایی با فاصله 6 تا 10 فوت (16 فوت برای موسکادین).
 • برای هر تاک ، یک حفره کاشت به عمق 12 اینچ و عرض 12 اینچ حفر کنید. با 4 اینچ خاک سطحی پر کنید. ریشه های شکسته را مرتب کرده و انگور را کمی عمیق تر از آنچه در مهد رشد کرده ، در سوراخ قرار دهید. ریشه ها را با 6 اینچ خاک بپوشانید و پایین آن را بزنید. خاک را باقیمانده پر کنید ، اما این را لمس نکنید.
 • آب در زمان کاشت.

مراقبت

 • در سال اول کود دهی نکنید مگر اینکه خاک مشکلی داشته باشید. در سال دوم رشد کمی کود دهید.
 • از مالچ استفاده کنید تا مقدار رطوبت اطراف انگورها حفظ شود.
 • یک شبکه مش برای جلوگیری از پرندگان از میوه جوانه مفید است .

هرس انگور
هرس بسیار مهم است. انگور در شاخه های رشد عصای یکساله میوه تولید می کند. اگر تعداد زیادی عصای قدیمی دارید (از هرس بدون هرس) ، انگور کمتری دریافت خواهید کرد. اگر هر ساله انگورهای خود را کاملاً هرس کنید ، رشد و نمو جدیدی خواهید داشت ، اما انگور کم است

هرس در اواخر زمستان و زمان خواب گیاه انجام می شود ، معمولاً در حدود ماه مارس. اما برای اولین سال یا بیشتر ، هدف ایجاد یک سیستم ریشه و تنه قوی است. در بهار بکارید و انگور انگور را به سه جوانه برگردانید. سپس تا اولین زمستان صبر کنید.

 • اگر در حال کاشت انگور در درختکاری یا کفی درخت هستید : انگور را یک عدد در هر پست انتخاب کنید و قوی ترین عصا را انتخاب کنید. اجازه دهید سال اول به بالای پست رشد کند و همزمان با رشد ، آن را بر روی پست خود محکم کنید. اولین زمستان بالای عصا است و اجازه می دهد تا شاخه های جانبی آن در بالای قسمت درختکاری رشد کند. اگر اجازه دهید انگورها فقط به رشد خود ادامه دهند ، سایه متراکم ، اما میوه کمی ایجاد می کنند. انگورها را هر زمستان با برداشتن آن دسته از عصاهایی که سال قبل بارده بودند ، هرس کرده و عصای یک ساله را به پنج تا شش جوانه بریده و مقداری عصای تجدید شده را به دو تا سه جوانه برگردانید. هدف این است که عصا روی توری با فاصله 2 تا 3 فوت از یکدیگر قرار داشته باشد. عصای ضعیف و نازک را بردارید. شما می خواهید عصاره های میوه دهی را به اندازه کافی روی مزارع بگذارید تا هر تابستان آن را دوباره پر کنید ، اما نه تعداد زیادی که به یک خرابکاری درهم تبدیل می شود.
 • اگر در حال پرورش انگور روی یک چوب هستید ، در زمستان اول عصای کناری را برش دهید تا هر سه جوانه داشته باشید. این شاخه ها شاخه هایی را تولید می کنند که سال آینده انگور تولید می کنند. به ویژه در قسمت های پایین تنه ، تمام رشد ضعیف و دوک را از بین ببرید. زمستان دوم ، سالم ترین عصا را به شش تا ده جوانه برگردانید ، دو عصا را به عنوان خار تجدید انتخاب کنید و هر کدام را به سه جوانه برگردانید و سایر عصا را بردارید. این هرس را هر زمستان تکرار کنید. تنه شما باید هر سال که پیرتر می شود چهار تا هفت عصای باردهی را تحمل کند

آفات / بیماریها

 • شته ها
 • سوسک های ژاپنی
 • کپک پودری
 • پوسیدگی سیاه

برداشت / ذخیره سازی

 • اگر انگور در حال رسیدن نیست ، مقداری از شاخ و برگ گیاهان را برگردانید تا نور خورشید بیشتر شود.
 • اگر انگور از انگور برداشت شود ، انگور ادامه نخواهد داد. چند مورد را آزمایش کنید تا ببینید قبل از برداشت ، معمولاً در اواخر تابستان یا اوایل پاییز ، مطابق میل شما هستند.
 • انگور زمانی رسیده و آماده برداشت است که غنی از رنگ ، آبدار ، طعم دار کامل باشد ، به راحتی خرد شود اما خرد نشده و چاق باشد. آنها باید محکم به ساقه ها متصل شوند. انگورهای مختلف را از خوشه های مختلف نمونه بگیرید و طعم آن باید بین شیرین و ترش باشد. برای راهنمایی بیشتر در مورد رنگ ، راهنمای رسیدن ما را بررسی کنید .
 • انگور می تواند تا شش هفته در انبار ذخیره شود ، اما انگور می تواند بوی میوه ها و سبزیجات دیگر را جذب کند ، بنابراین آنها را جدا نگه دارید. از جعبه های مقوایی یا جعبه هایی استفاده کنید که با نی خشک و تمیز پوشانده شده اند. دسته ها را با نی یا خاک اره جدا کنید. اغلب فساد را بررسی کنید.
 • به مقاله ما در مورد ساخت مربا و ژله  با میوه از باغ خود مراجعه کنید.

جهت بررسي توليد کنندگان انواع نهال در سراسر ايران بر روي گزينه نهال فروش کليک کنيد

منبع : www.almanac.com

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
پاسخ خود را بنویسید .