0

کاربرد و نحوه استفاده از کود گل جعفری را شرح دهید ؟

نحوه نگهداری و مراقبت از گل جعفری را توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

کاربرد و نحوه استفاده از کود گل جعفری را شرح دهید ؟

گل همیشه بهار گیاهانی زودگذر هستند که به شکلی قابل اعتماد شکوفا می شوند ، حتی در معرض تابش مستقیم خورشید ، گرما و خاک ضعیف تا متوسط ​​را مجازات می کنند. اگرچه گل های گل همیشه بهار در ظروف زیبا هستند ، اما راهی مطمئن برای لذت بردن از این گیاه لذت بخش است. برای یادگیری نحوه پرورش گل همیشه بهار در ظروف به ادامه مطلب بروید.
گیاهان گل همیشه بهار گلدان
هر نوع گل همیشه بهار را می توانید در ظروف پرورش دهید ، اما به خاطر داشته باشید که بعضی از انواع آن مانند گل همیشه بهار آفریقایی می توانند تا 3 فوت (1 متر) برسند و برای ظروف استاندارد نیز بسیار بزرگ باشند. بیشتر باغبانان دوست دارند گل همیشه بهار کوچکتر از گیاهان بکارند به عنوان مثال ، گل همیشه بهار فرانسوی گیاهان کوچک و بوته ای ای است که بسته به نوع آن فقط به ارتفاع 6 تا 18 اینچ (15-20 سانتی متر) می رسد. آنها به رنگ های نارنجی ، زرد ، ماهاگونی یا دو رنگ و در شکوفه های دو یا یکتایی موجود هستند. گل گل همیشه بهار یکی دیگر از گزینه های مناسب برای گیاهان گل همیشه بهار گلدان است. این گیاهان بوته ای دارای شاخ و برگ های جذاب و نازک و شکوفه های قرمز نارنجی ، زرد یا زنگ زده هستند.

مراقبت از گل همیشه بهار در گلدان ها
گیاهان گل همیشه بهار گلدان را شلوغ نکنید ، زیرا گل همیشه بهار سالم به گردش هوا زیادی نیاز دارد. یک گل همیشه بهار برای گلدان 6 اینچی (15 سانتی متر) کافی است ، اما شما می توانید دو یا سه گلدان را در گلدان 12 اینچی (30 سانتی متری) و پنج یا چند گیاه کوچک در یک ظرف بزرگ به قطر 18 رشد دهید. اینچ (45 سانتی متر).

مطمئن شوید که ظرف یک سوراخ تخلیه در پایین دارد. از مخلوط گلدان سبک و با کیفیت خوب استفاده کنید. مشتی ماسه ، پرلیت یا ورمیکولیت زهکشی را بهبود می بخشد. گلدان را در جایی قرار دهید که گل همیشه بهار حداقل شش ساعت در معرض نور خورشید قرار گیرد. گل همیشه بهار را هنگامی که خاک 1 تا 2 اینچ (5/2/5 سانتی متر) خشک خشک است آبیاری کنید. آبیاری عمیق کنید ، سپس بگذارید خاک قبل از آبیاری دوباره خشک شود. هرگز اجازه ندهید خاک خیس باشد ، زیرا شرایط مرطوب باعث پوسیدگی ریشه و سایر بیماری های مرتبط با رطوبت می شود. برای تشویق گیاهان بوته ای ، نوک گل همیشه بهار تازه کاشته شده را یکی دو بار خراب کنید. گیاهان را مرتباً از بین ببرید تا شکوفه های جدید ایجاد شود. هر ماه کود محلول در آب استفاده کنید ، اما زیاد کود ندهید. کود زیاد یا خاک بیش از حد غنی می تواند گیاهان ضعیفی با شکوفه های کم تولید کند.

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گل جعفری :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گل جعفری :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گل جعفری :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .