0

کاربرد و نحوه استفاده از کود گل تکمه ای را شرح دهید ؟

شرایط نگهداری گل تکمه ای را بیان کنید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

کاربرد و نحوه استفاده از کود گل تکمه ای را شرح دهید ؟

در مورد وفور گلهای آبی در باغ چیز مسحور کننده ای وجود دارد و یکی از محبوب ترین سالانه ها برای افزودن رنگ آبی دکمه های لیسانس است . مانند اکثر سالهای بلند ، دکمه های لیسانسه هنگام پر شدن از گلها تمایل به سقوط دارند. در این مقاله بیاموزید که چگونه با دکمه های لیسانس کنار بیایید.
بعضی از گل های بلند وقتی ساقه های محکم و عادتی رشد می کنند را از بین می برید. متأسفانه ، دکمه های لیسانس در این گروه قرار نمی گیرند. تمام آنچه که شما با یک برش در اواسط فصل انجام می دهید از دست دادن گل است و زمان کمی برای تولید گل های جدید باقی مانده است. ساقه های دکمه لیسانس که مملو از گل است کاملاً شکوفا می شوند درست در زمانی که گلها در بهترین حالت قرار دارند. بهتر است از قبل برای احتمال سقوط آنها برنامه ریزی کنید. مشکل را پیش بینی کنید و در اوایل فصل از آن مراقبت کنید. می پرسی چرا گلهای من می ریزند وقتی دکمه های لیسانس شما بهم می خورد ، دلیل نمی شود که شما کار اشتباهی انجام داده اید. آنها به خصوص پس از باران شدید ، بسیار سنگین می شوند. وقتی کاملاً خیس می شود ، آب بین گلبرگ ها جمع می شود تا شکوفه ها حتی بیشتر شود و ساقه های نازک گیاه نمی توانند از آنها حمایت کنند. قرار دادن دکمه های لیسانس بهترین راه برای مقابله با ریزش گیاهان است.
گیاهان را با نخ نرم و ضخیم و یا حتی نوارهای جوراب شلواری به شاخه ها ببندید. خط نایلونی و رشته نازک در ساقه ها بریده می شود و به گیاه آسیب می رساند. گیاه را آزادانه گره بزنید تا جایی که بتواند در نسیم جا به جا شود. شما می توانید پایه را در مرکز گروهی از گیاهان قرار دهید و رشته را در اطراف آنها ببافید ، در صورت لزوم برای ثابت نگه داشتن گیاهان ، از تعداد کمی قلاب استفاده کنید. شما باید به طور مداوم گیاهان را هنگام رشد بازنشسته کنید. گزینه دیگر استفاده از ساپورت سیم گرد یا تیپی است. این تکیه گاه ها ارزان نیستند و اگرچه در ابتدا بیشتر نشان داده می شوند ، اما با رشد گیاهان در اطراف آنها از بین می روند. یک مزیت این سیستم ها این است که شما نیازی به بستن گیاهان ندارید. اگر گیاهان خود را قبلاً شرط بندی کنید ، دیگر نمی یابید که بعداً بپرسید “چرا گلهای من می ریزند”. نوک زخم زدن یکی از رایج ترین مشکلات دکمه های لیسانس در جوانه است تا بتوانید از گل های خود لذت ببرید.

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گل تکمه ای:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گل تکمه ای :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گل تکمه ای:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .