2

چه کودی مناسب گل استاتیس است؟

نحوه کود دهی و کود مناسب گیاه استاتیس چیست

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

چه کودی مناسب گل استاتیس است؟

آیا برخی از گل های خشک را تحسین کرده اید و فکر کرده اید که چگونه این گونه خوب حفظ شده اند؟ گلها احتمالاً مجلل بودند.

Statice دسته گلهای خشک یا زیبایی اضافه می کند تا به ترتیب خشک شود. این یک گل دوست داشتنی و رنگارنگ در باغ است. این یک گل برش استثنایی با ماندگاری طولانی برای دسته گل های تازه نیز هست. استتیس گیاهی بلندتر (دو تا سه پا) است که در قسمت انتهایی آن دسته ای از گلهای کوچک قرار دارد و در سایه های بنفش ، صورتی ، زرد و سفید رشد می کند.

در باغ ها ، استتیک حالت گلهای وحشی دوست داشتنی دارد که برای مناطق صخره ای یا مرزی شما مناسب است. Statice با شکوفه های متراکم و کاغذی خود یک گلدان خیره کننده را ایجاد می کند. تطبیق پذیری آن باعث می شود که تندیس به هر باغی افزودنی ارزشمند باشد. اما از همه بهتر ، این یک سالانه است که به راحتی قابل پرورش و نگهداری است.
چگونه می توان از STATICE رشد و مراقبت کرد
چندین هفته قبل از آخرین یخبندان سال می توان بذرهای موجود در خانه را در خانه شروع کرد. بذرها را در داخل سینی های با خاک گلدان شروع کنید. بذر را روی خاک پخش کنید و روی آن را با یک لایه نازک ورمیکولیت یا ذغال سنگ نارس بپوشانید. می توانید سینی ها را در زیرزمین یا گلخانه ای سرد و با شرایط نوری طبیعی ذخیره کنید. در حالی که این یک گیاه مقاوم در برابر سرما است ، منتظر بمانید تا هنگامی که دما 55 درجه یا بالاتر است ، پیوند خود را در فضای باز قرار دهید.

بذرها را می توان مستقیماً پس از عبور از خطر سرما کاشت. بذرها را در یک سطح هم سطح در باغچه خود پخش کنید و یک لایه سبک ذغال سنگ نارس روی دانه ها بپاشید.

گیاهان پیوندی یا دانه های خود را در تخلیه خوب خاک غنی از ماسه بکارید. Statice آفتاب کامل را ترجیح می دهد؛ بنابراین یک مکان روشن و آفتابی برای بهترین شکوفه های ممکن فراهم کنید. بذرها و پیوندهای پیاز خود را یک روز در میان آبیاری کنید تا گیاهان کاملاً تثبیت شوند. گیاه بالغ کاملاً متحمل خشکی می شود ، بنابراین هفته ای یک بار یا دو بار که کاملاً رشد کرد آبیاری را برنامه ریزی کنید.

کود محلول در آب که هر هفته در یک هفته استفاده شود ، تغذیه مداوم این شکوفه دهنده ثابت را فراهم می کند. وضعیت شما باید در اوایل تابستان شکوفا شود و تا اواخر پاییز ادامه یابد. احتمالاً از شکوفه زدن حتی پس از اولین یخبندانهای سبک لذت خواهید برد. یا ، چند شکوفه را ببرید و آنها را به داخل بیاورید. ماندگاری آنها در گلدان تا دو هفته خواهد بود. دسته ای از استیسی را ببرید و آویزان کنید تا به مدت چند روز وارونه خشک شود. شما از اینکه این گلها پس از خشک شدن چقدر تازه ظاهر می شوند شگفت زده خواهید شد.

بیشتر بیاموزید:   لکه سیاه روی گلهای رز

در بعضی از مناطق ، استاتیک مانند یک گیاه چند ساله رفتار می کند و سال به سال باز می گردد. Statice می تواند به راحتی تقسیم و پیوند شود ، بنابراین می توانید با دوستان تحسین statice خود به اشتراک بگذارید.
آفات و مشکلات STATICE
استیسی در صورت مراقبت صحیح ، گیاهی مقاوم ، مقاوم در برابر بیماری و اشکال است. شایعترین مشکل ایستایی مربوط به آبیاری بیش از حد است. در صورت آبیاری بیش از حد مستعد پوسیدگی تاج ، لکه برگ ، زنگ زدگی و کپک خاکستری است. برای جلوگیری از این مشکلات ، می توانید گیاهان خود را در پایه آبیاری کنید تا به جای اینکه استخر روی گل ها بچرخد ، مستقیم به ریشه ها کمک کند. آفتاب باعث خشک شدن آب می شود ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که هر گیاه روزانه اشعه زیادی دریافت می کند.

اگر در آب و هوای مرطوب زندگی می کنید ، اطمینان حاصل کنید که هر یک از گیاهان مجزا دارای فضای آرنج برای گردش موثر هوا هستند. و برنامه ریزی کنید که در اوایل روز گیاهان استاتیک خود را آبیاری کنید تا در زمان روز فرصت خشک شدن داشته باشند. در صورت عدم موفقیت اقدامات پیشگیرانه ، قسمتهایی از گیاهان یا گیاهان کامل و مرده یا بیمار را از بین ببرید تا گیاهان دیگر سالم بمانند.


انواع STATICE را امتحان کنید
‘Art Mix’ یک مجموعه رنگارنگ پاستلی از استیک در گل رز ، کرم ، اسطوخودوس و طلا است. این ترکیب کاملی برای خشک کردن است زیرا رنگ ها مطابق با رنگ های زنده شان خشک می شوند.

‘پرندگان آبی غول پیکر’ آبی پر جنب و جوش را به باغ شما می بخشد. برای علاقه بیشتر ، گلهای این نوع به صورت خوشه ای درآمده و به نظر می رسد پرندگانی هستند که روی شاخه ای نشسته اند.

‘Million Pink Sapphire’ یک نوع صورتی دوست داشتنی است که با شکوفه های رنگی پررنگ رشد می کند.

منبع : www.gardeningchannel.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گل استاتیس :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گل استاتیس :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گل استاتیس:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .