2

چه کودی برای درخت پسته مناسب است؟

بهترین کود برای درخت پسته چه کودی است

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

چه کودی برای درخت پسته مناسب است؟

نیتروژن عنصر اصلی مورد نیاز برای رشد مناسب شاخه و عملکرد خوب است. کمبود نیتروژن اغلب منجر به برگ زدایی بیش از حد در طول دوره تولید و در نتیجه کاهش عملکرد آجیل می شود. اگر کمبود نیتروژن تشخیص داده شود ، کشاورزان اغلب از طریق سیستم آبیاری NPK 32-0-0 را اعمال می کنند ، هر ساله با بالغ شدن درختان میزان آن افزایش می یابد (از یک زراعت شناس مجاز بپرسید).

کمبود فسفر و پتاسیم باعث کاهش تولید و کیفیت درختان پسته شده است. حداقل سطح پتاسیم در برگها (به منظور جلوگیری از کمبود تابستان) 0.7 تا 0.9٪ است. حداقل سطح برگ فسفر از 09/0 تا 1/0 درصد است. علاوه بر این ، مشخص شده است که درختان پسته در صورت کمبود پتاسیم و / یا فسفر به راحتی توسط Verticillium dahliae آلوده می شوند .

یک طرح معمول لقاح پسته شامل اضافه کردن 8-12 پوند است. (3،6 – 5،4 کیلوگرم) NPK 12-12-17 + 2MgO در هر درخت بالغ در اواخر زمستان – اوایل بهار (فوریه-مارس) و تزریق کود محلول در آب NPK 15-15-15 از طریق آبیاری سیستم در طول بهار (آوریل-مه). در موارد کمبود پتاسیم که اغلب منجر به درصد بالای آجیل خالی می شود ، کشاورزان اغلب 250 پوند اضافه می کنند. (113 کیلوگرم) در هر هکتار K 2 0 در طول تابستان (ژوئن-ژوئیه). بخاطر داشته باشید که 1 هکتار = 247 هکتار = 10.000 متر مربع و 1 تن = 1000 کیلوگرم = 2205 پوند. با افزودن کود می توان کود عالی درخت پسته را مدیریت کرد. بسیاری از کشاورزان هر یک یا دو سال 10 تا 20 تن کود در هکتار اضافه می کنند. (1 هکتار = 10.000 مربع = 2،47 هکتار). بسیاری از کشاورزان وقتی کود را با قیمت مناسب پیدا نمی کنند کود سبز و عمدتا ویسیا فابا استفاده می کنند. در این حالت ، کشاورزان پسته در پاییز حبوبات می کارند. طی چند ماه آینده ، آنها به منظور کمک به رشد سریع حبوبات ، فسفر و پتاسیم به مزرعه پسته اضافه می کنند. آنها سرانجام گیاهان را شخم می زنند و آنها را دقیقاً قبل از گلدهی (بهار – آوریل ، مه) و قبل از اجازه دادن به حبوبات با درختان پسته در آب ، در خاک قرار می دهند. به خاطر داشته باشید که در طی تجزیه مواد آلی ، مصرف نیتروژن افزایش می یابد. در نتیجه ، بسیاری از کشاورزان -به هنگام شخم زدن- نیتروژن (به شکل نیترات) را به خاک اضافه می کنند تا از کمبود نیتروژن جلوگیری کنند (از یک زراعت شناس مجاز بپرسید).

با این حال ، اینها فقط الگوهای متداولی هستند که نباید بدون انجام تحقیقات خود دنبال شوید. هر رشته ای متفاوت است و نیازهای مختلفی دارد. بررسی عناصر غذایی و PH خاک قبل از استفاده از هر روش کوددهی بسیار حیاتی است. همانطور که تقریباً در همه درختان میوه اتفاق می افتد ، تجزیه و تحلیل برگ برای تشخیص و اصلاح کمبود مواد مغذی بسیار مهم است. درخت پسته برای سالم ماندن و رشد خود حداقل به دوازده عنصر نیاز دارد ، اما ممکن است درختان شما اصلاً نیازی به لقاح نداشته باشند. مواردی وجود دارد که تولیدکنندگان پسته برای سالها هیچ روش کوددهی را اعمال نکرده اند و هنوز هم به طور مداوم محصول خوبی را برداشت می کنند.

منبع : wikifarmer.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) درخت پسته:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) درخت پسته:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) درخت پسته:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .