0

پرورش ، تکثیر و نگهداری گل و گیاه در خانه .

این سوال برای پاسخهای دیگر بسته شده است .
پاسخ انتخاب شده به عنوان بهترین
گذاشتن نظر
1

برای نگهداری گیاه درون منزل حداقل به یک میزان نور و رسیدگی کمی نیاز است؛ اما برای تکثیر و پرورش گیاه درون منزل به نور کافی و رسیدگی بیشتری نیاز است .
لازمه تکثیر در هر گیاهی رشد خوب و سرحال بودن گیاه مادر است چون در صورت تکثیر گیاهی که رو به رشد نبوده و شرایط خوبی ندارد اکثر تکثیر های ما از بین میروند و بازدهی خوبی نصیب ما نمیشود .
گیاهان به طور طبیعی برای رشد حداکثری به نور فیلتر شده با کیفیت و در زمان طولانی و درعین حال رطوبت بالا و هوای تازه نیاز دارند به علاوه همه اینها استفاده به موقع از کود ها و ریز مغذی ها تاثیر چشمگیری در رشد همه گیاهان دارند .
سرعت رشد در همه گیاهان در شرایط یکسان برابر نیس از این رو توصیه میشود از انتخاب گیاهان دیر رشد در مقیاس کوچک برای تکثیر خودداری شود .
عموما تکثیر و پرورش اکثر گیاهان در چهارچوب گلخانه صورت میگیرد زیرا که تمامی ایده آل های گیاهان برای رشد حداکثری در این محیط فراهم است و از طرف دیگر امکان آبیاری باغی ، سمپاشی و کود دهی راحت فقط در این محیط مهیاست.
نگهداری گیاه درون منزل برای سبزی بخسیدن به محیط زندگی و نیز استفاده از خواص بیشمار آن است و فلسفه نگهداری گیاه نزدیکی انسان به طبیعت در محیط زندگی امروزی خود است .
اما مگر نمیشود گیاهان را در خانه تکثیر و پرورش دهیم ؟؟؟
تکثیر و پرورش گیاه درون خانه عملی است اما در انجام این کار در منزل باید به یکسری نکات توجه کرد از جمله : سرعت رشد گیاه ، شرایط نکهداری و سازگاری ، رشد حداکثری آن گیاه در خانه شما ، سمی نبودن گیاه و ابعاد گیاه .
این نکته را در نظر داشته باشید برای شروع کار مبتدی خود میتوانید ثکثیر و پرورش گیاه را از خانه خود آغاز کنید اما برای سود آوری و حرفه ای شدن نهایتا شما مجبور به استفاده گلخانه در ابعاد بزرگتر هستید.
شرایط نگهداری و تکثیر انواع گیاهان در این پیج

پاسخ انتخاب شده به عنوان بهترین
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .