4

پتوس حصیری چیست ! شرایط نگهداری آن را توضیح دهید .

لطفا در خصوص شرایط آبیاری ، نور مناسب ، زمان تعویض خاک ، روش قلمه گیری توضیحاتی را در اختیار عموم جامعه قرار دهید .

برای خرید گل مصنوعی میتوانید کلیک کنید .

بستری برای آینده

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

پتوس حصیری چیست ! شرایط نگهداری آن را توضیح دهید .

گیاه پنیر سوئیس ، Monstera adansonii ، نام خود را از برگهای بزرگ و قلبی شکل گرفته است. با پیر شدن گیاه ، برگها با سوراخهایی شبیه پنیر سوئیسی پوشانده می شوند. این یک گیاه چند ساله گرمسیری از آمریکای مرکزی و جنوبی است که به طور معمول به عنوان یک گیاه خانگی رشد می کند. گیاه پنیر سوئیس بسیار آسان رشد می کند و کوهنوردی را دوست دارد. اگر شما آن را به خطر و یا داربست برای رشد به سمت بالا، به شما برگ های بزرگ با آن سوراخ منحصر به فرد لذت ببرید.

پتوس حصیری چیست ! شرایط نگهداری آن را توضیح دهید .

این یک مثال عالی است که چرا استفاده از نام های مشترک با گیاهان گیج کننده است. گونه های مختلفی گیاه پنیر سوئیس نامیده می شود ، از جمله Monstera deliciosa و این زیبایی کوچک ، M. adansonii. این گیاهان دارای برگهای بسیار چشمگیر و سوراخ سوراخ شده ای هستند که حسادت هر جمع کننده گیاهی را که ارزش ذغال سنگ نارس اسپاگنوم شما را داشته باشد ، ایجاد می کند .

نام گیاه شناسی
Monstera  adansonii

نامهای مشترک
گیاه پنیر سوئیس ، مانسترا آدانسون ، تاک پنیر سوئیس ، گیاه پنج سوراخ

نوع گیاه
انگور گرمسیری چند ساله

اندازه بالغ
تا 60 فوت با پشتیبانی مناسب

قرار گرفتن در معرض سازمان ملل متحد
نور غیر مستقیم روشن

نوع خاک
خاک گلدان پایه پیت

PH خاک
5.5 تا 7.0 (کمی اسیدی تا خنثی)

زمان شکوفه
بهار (اما معمولاً فقط در طبیعت)

رنگ گل
بنفش ، کرم

مناطق مقاومت
10 تا 11

منطقه بومی
آمریکای مرکزی و جنوبی

صنوبر / کارا کورماکپتوس حصیری چیست ! شرایط نگهداری آن را توضیح دهید .

چگونه گیاه پنیر سوئیس را پرورش دهیم

گیاه پنیر سوئیس یک گیاه زینتی استوایی است که ریشه های هوایی دارد که از ساقه به سمت پایین رشد می کند. ریشه ها در برابر زمین و یا در برابر هرگونه تکیه گاه موجود مهار می شوند ، و به گیاه پنیر سوئیسی تمایل به انگور مانند برای صعود در صورت پشتیبانی دارند. بدون پشتیبانی ، آنها تمایل به پراکندگی یا ردگیری دارند.

پتوس حصیری چیست ! شرایط نگهداری آن را توضیح دهید .

اگر بخواهید از آن صعود کند ، یک گیاه پنیر سوئیس به پشتیبانی نیاز دارد. در طبیعت ، از ریشه های هوا استفاده می کند تا خود را به سمت بالا به یک درخت مجاور یا تاک چوبی فشار دهد. هنگام پرورش آن به عنوان گیاه آپارتمانی ، می توانید با تهیه یک گیاه خزه از مرکز گلدان به سمت بالا ، این مورد را شبیه سازی کنید.

گیاه پنیر سوئیس هیچ بیماری جدی و مشکلی با آفات ندارد. مانند اکثر گیاهان خانگی ، شته ها ، گیاهان شپشک ، تریپس ، مقیاس یا کنه های عنکبوتی گاهی اوقات می توانند مسئله ساز شوند. صابون های حشره کش معمولاً بهترین راه حل غیر سمی برای این آفات هستند.

سبک

گیاهان Monster adansonii بومی جنگل های آمریکای مرکزی و جنوبی هستند که در آنجا تحت پوشش درختان رشد می کنند. بنابراین ، گیاهان در برابر نور غیر مستقیم خورشید بهترین رشد را دارند. اگر تابش مستقیم نور خورشید اجتناب ناپذیر است ، قرار گرفتن در معرض فقط دو تا سه ساعت آفتاب صبح را محدود کنید.

خاک

این گیاه در خاک گلدان پایه پیت در گلدانی که دارای یک سوراخ زهکشی بزرگ است ، بهترین رشد را دارد. ذغال سنگ نارس کمک می کند تا رطوبت در خاک به دام بیفتد بدون اینکه اجازه دهد غرقاب شود. برای رشد قوی ، pH خاک 5/5 تا 7،0 را هدف قرار دهید.

اب

قبل از اینکه به یک انگور پنیر سوئیسی آب دهید ، آزمایش پنجه را انجام دهید – انگشت خود را به سمت انگشت به داخل خاک بچسبانید تا ببینید خاک چقدر مرطوب یا خشک است. اگر خاک تقریباً خشک است ، آن را آبیاری کنید. اجازه ندهید خاک کاملا خشک شود.

دما و رطوبت

M. adansonii بهتر است در یک هنرستان یا گلخانه ای پرورش یابد که در آن رطوبت ، دما و نور به حداکثر برسد. اینها گیاهان عمیق جنگلی هستند که با رطوبت بسیار زیاد ، رطوبت زیاد در فصل بارندگی و افزایش دما رشد می کنند . هرچه نزدیکتر باشید می توانید از شرایط طبیعی گیاه تقلید کنید بهتر است – حمامها یا آشپزخانه های دارای نور ، گرم و مرطوب یا گیاهان غبارآبی را مرتباً انتخاب کنید. همچنین می توانید برای مرطوب نگه داشتن هوا یک مرطوب کننده در نزدیکی گیاه قرار دهید. گیاه را در صورت امکان بالاتر از 60 درجه فارنهایت نگه دارید ، اما می تواند با مقداری از بین بردن دوره سرماخوردگی کوتاه مدت زنده بماند. می توانید گیاهان را در تابستان به خارج منتقل کنید.

کود پتوس حصیری چیست ! شرایط نگهداری آن را توضیح دهید .

اگر گیاه را گلدان یا گلدان مجدد کردید ، در صورت استفاده از خاک گلدان گیاهان گیاهان خانگی ، ظرف چهار تا شش ماه کود دهی نکنید. این خاک ها کود آهسته رهش دارند که از قبل مخلوط شده اند. بعد از این ، وقتی آب را در ماه های تابستان و بهار آبیاری می کنید کود دهید ، سپس از تغذیه در ماه های پاییز و زمستان خودداری کنید

گلدان و گلدان پتوس حصیری چیست ! شرایط نگهداری آن را توضیح دهید .

در طبیعت ، گیاهان M. adansonii کوهنورد هستند ، درختان جنگل های بارانی را در داخل تاج پوشش داده و با رشد آنها بزرگ می شوند. با این حال بسیاری از تولیدکنندگان از آنها به عنوان تریلر یا گیاهان آویز استفاده می کنند که این امر نیاز به تولید مجدد کمتری دارد. هر سال دیگر در صورت لزوم مجدداً بارگیری کنید و سالانه خاک گلدان را تازه کنید. عدم نگهداری آنها در خاک مغذی به این گیاهان آسیب می رساند.

کارخانه تولید پنیر سوئیس

تکثیر با استفاده از قلمه های ساقه با هورمون ریشه زایی بهتر است . قلمه ها را در محیط رشد بکارید و آنها را گرم و محافظت کنید تا زمانی که رشد جدید ظاهر شود. به یاد داشته باشید ، ریشه زدن قلمه های جدید ممکن است کمی طول بکشد ، بنابراین صبور باشید و آنها را در یک منطقه مرطوب و گرم نگه دارید. بسیاری از باغبان ها قلمه های خود را برای مهر و موم شدن رطوبت و بهبود شانس زنده ماندن انتخاب می کنند.

قلمه ها را نیز می توان به سادگی با قرار دادن انتهای آن در آب برای چند هفته ریشه داد. هنگامی که شبکه ای از ریشه ها ظاهر شد ، قلمه را در خاک گلدان بکارید.

انواع گیاه پنیر سوئیس یا پتوس حصیری چیست ! شرایط نگهداری آن را توضیح دهید .

در واقع 41 گونه در تیره Monstera وجود دارد ، از جمله M. adansonii . همه آنها بومی مکزیک ، مرکزی و آمریکای جنوبی هستند ، اگرچه برخی از گونه ها به احتمال زیاد در زیستگاه بومی خود منقرض شده اند. مانند بسیاری از آرویدها ، M. adansonii نیز دارای دو شکل برگ – جوان و بالغ است. اکثر گیاهان در مراکز باغ دارای فرم برگهای جوان ، دارای سوراخهای مشخص در برگ هستند. بیشتر سردرگمی های مربوط به این گونه به این دلیل است که گیاه چندین بار با افزایش سن تغییر شکل می دهد و دو گیاه به یک شکل به نظر نمی رسند.

گرچه سایر گیاهان Monstera شبیه آدانسونی مانند M. obliqua هستند ، گیاه دوم در واقع بسیار نادرتر از گیاه پنیر سوئیس است. همچنین برگهای باریکتر و سوراخهای بزرگتری از M. adansonii در آن برگها وجود دارد.

در مقایسه با Monstera Deliciosa

گونه Monstera دیگری که معمولاً به عنوان گیاه خانگی پرورش می یابد ، M. Deliciosa است. این گیاه گاهی اوقات گیاه پنیر سوئیسی یا به نام تارو تاک یا گیاه برگ خرد شده (philodendron) نامیده می شود. دارای برگهایی تا حدی بزرگتر از M. adansonii و دارای میوه خوراکی است. این یک گیاه آپارتمانی به همان اندازه خوب است.

هرس

گیاه پنیر سوئیس کوهنورد است ، بنابراین اگر از کنترل خارج شود ، باید هرس شود. با از بین بردن رشد بالایی و همچنین برگهای مرده یا آسیب دیده ، در بهار تا پاییز هرس کنید. نزدیک ساقه اصلی را ببرید تا از خرد شدن جلوگیری کنید.

سمیت گیاه پنیر سوئیس

M. Adansonii به دلیل اگزالات کلسیم نامحلول برای گربه ها و سگ ها سمی است. این می تواند باعث تورم ، استفراغ یا سوزش در حیوانات خانگی شود.

منبع : thespruce.com

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .