0

نهال گردو خوشه ای چگونه کاشته می شود ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

نهال گردو خوشه ای چگونه کاشته می شود ؟

گردو ، هر یک از حدود 20 گونه درختان برگریز تشکیل جنس گردو خانواده گردوییان، بومی آمریکای شمالی و جنوبی، امریکا، جنوب اروپا، آسیا و غرب هند . درختان دارای برگهای بلند با 5 تا 23 جزوه ساقه کوتاه هستند. اندام های تولید مثل زن و مرد در دسته های مختلف گل بدون گلبرگ روی یک درخت قرار می گیرند. شاخه ها حاوی یک مغز چند اتاقه هستند. و میوه آن یک مغز چوبی است که در پوسته ای ضخیم محصور شده است.گردوی سیاه ( J. nigra ) در شرق آمریکای شمالی و انگلیسی ، یاپارس ، گردو ( J. regia ) ، بومی ایران ، درختان الوار با ارزشی هستند که آجیل خوراکی تولید می کنند. Butternut ( J. cinerea ) در شرق آمریکای شمالی نیز یک مغز خوراکی تولید می کند. به butternut نیز مراجعه کنید .

گردوی انگلیسی
گردو انگلیسی یا فارسی ( Juglans regia ).
راسبک

یک درخت گردوی سیاه معمولاً بین 20 تا 30 متر (حدود 65 تا 100 فوت) قد و قطر یک تنه در حدود 60 تا 90 سانتی متر (2 تا 3 فوت) دارد ، دارای پوستی سیاه عمیق مروارید ، قهوه ای تیره یا مایل به خاکستری. برگها به طول حدود 30 تا 60 سانتی متر از 15 تا 23 برگچه تشکیل شده در ساقه های بسیار کوتاه تشکیل شده است. آجیل حاوی یک دانه شیرین و روغنی است و در پوسته ای مایل به سبز و زرد محصور شده است. درختان گردو سیاه نیز برای تزئین کاشته می شوند و برای چوب و رنگی که در پوست میوه وجود دارد کشت می شود . گردوی سیاه به آرامی رشد می کند و تقریباً در 150 سال در خاک های خوب بالغ می شود. ممکن است طول عمر آن بیش از 250 سال باشد.

گردو

گردوی انگلیسی ، که سالها در انگلستان کشت می شد ، اکنون در مناطقی از آمریکای شمالی و جنوبی کاشته می شود ، هم به عنوان زینتی و هم برای تولید آجیل تجاری. یک درخت آجیل با کیفیت خوب فقط در خاکهای حاصلخیز و زهکشی شده با بافت متوسط ​​و سنگین تولید می کند. برگه های نوک گرد حاشیه ای صاف دارند و بزرگترین برگچه انتهایی است. برگچه های گردوی بومی آمریکای شمالی بیشترین تعداد را به سمت مرکز برگ دارند و حاشیه دندانه دارند.

جهت بررسي توليد کنندگان انواع نهال در سراسر ايران بر روي گزينه نهال فروش کليک کنيد

منبع : www.britannica.com

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
پاسخ خود را بنویسید .