0

نهال هلو انجیری قزل چگونه کاشته می شود ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

نهال هلو انجیری قزل چگونه کاشته می شود ؟

یکی از تجربه های شاد من در تابستان 2010 تماشای بالغ شدن هلوهایم بود. از یک جوانه کوچک سبز ، آنها روزانه بزرگتر می شوند و به هلوهای زرد درخشان آماده می شوند که آماده برداشت در ماه آگوست هستند.

هلو انجیری میوه مورد علاقه من است و از بسیاری جهات می توان از آن استفاده کرد. کفشدوزک هلو انجیری تازه ، هلو پخته ، خلال هلو در شربت سنگین ، پای هلو خامه ترش المیرا ، کیک هلو بالتیمور ، کلوچه هلو ، ماست یخ زده هلو ، بستنی هلو و صدها مورد دیگر وجود دارد. این اولین برداشت من بود که به من احساس موفقیت می داد!

آنچه قصد دارم به اشتراک بگذارم هفت سال تجربه پرورش درخت هلو انجیری است و آنچه را که از منابع مختلف در مورد هلو آموخته ام.
شروع پرورش
درخت هلو از چین منشأ گرفته و سپس به سراسر دنیا منتقل می شود. می توانید یکی را از گودال بلند کنید (گاهی اوقات آن را سنگ هم می نامند) ، اما اکثر ما خیلی مضطرب هستیم که بتوانیم میوه ای بگیریم و از فروشگاه ها بخریم.
چگونه ، چه موقع و کجا می توان یک درخت هلو کاشت

 • درختان هلو را باید در بهار کاشت.
 • گلها و جوانه ها باید از یخ زدگی زودرس و دیررس محافظت شوند.
 • هلو عاشق خورشید است – نباید سایه انداخت. یک نقطه در آفتاب برای آن پیدا کنید – درختان هلو به آفتاب کامل نیاز دارند.
 • در صورت امکان ، درخت را در ارتفاع بکارید تا هوای خنکی در زیر آنها جاری شود.
 • حفر چاله خوب حرف اول را می زند. درخت میوه باید یک سیستم ریشه وسیع خوب داشته باشد تا مواد مغذی را گرفته و خود را به خوبی لنگر دهد. من دوست دارم سوراخ را به قطر 3 فوت و عمق 3 فوت حفر کنم. می دانم ، می دانم ، به نظر سرگرم کننده نمی آید. اما مهمترین مرحله برای رسیدن به یک گیاه سالم است. چند روز طول بکشد تا آن را حفاری کنید ، عجله چیست؟ در طولانی مدت خوشحال خواهید شد که زمانی را صرف این خانه خوب کرده اید. درخت هلو یکی از گیاهان مورد علاقه باغ است.
 • اگر در جنوب غربی زندگی می کنید ، برای شل شدن خاک و حرکت سنگ به یک میله حفر شافت هگز نیاز دارید. 5 صفحه باید انجام شود. خوب است که مخلوط خاکی که به داخل سوراخ برمی گردد تا آنجا که می توانید تمیز باشد ، بنابراین من از صفحه 1/4 “برای خلاص شدن از شر همه سنگ ها استفاده می کنم.
 • در پایین سوراخ من چند بیل کود را می ریزم. درختان میوه مانند یک خاک اسیدی. سپس خاک طبیعی الک شده را اضافه می کنم و خاک سطحی و کمپوست خریداری شده را در قسمتهای مساوی ذخیره می کنم (روش طبیعت را که در Walmart یافت می شود دوست دارم. ارزان و بسیار خوب است)
 • درخت خود را مرطوب نگه دارید. قوطی های پلاستیکی که درختان معمولاً در آن هستند ، رطوبت را به خوبی حفظ نمی کنند. در حالی که باغ خود را برنامه ریزی می کنید ، آبیاری آن را فراموش نکنید.

پیوند یک درخت هلو

 • وقتی سوراخ برای دریافت درخت آماده شد (بیش از حد لازم ریشه های حساس را در معرض هوا قرار ندهید) ، قوطی پلاستیکی خود را با چاقو ، قیچی یا قیچی در طرف مقابل برش دهید و پلاستیک را به سمت پایین تا کنید. پایین تنه و پایین توپ ریشه را می گیرم و درخت را به سوراخ منتقل می کنم. قسمت بالای خاک گیاه باید با قسمت بالای سوراخ هم تراز باشد. دو طرف را با مخلوط خاک خود پر کنید. خاک را به آرامی لمس کنید و خاک بالایی بیشتری اضافه کنید ، سپس کمپوست کنید. آب را به آرامی روشن کرده و خاک را کاملاً آبیاری کنید. در صورت فروکش خاک ، سطح خاک و کمپوست بیشتری اضافه کنید.
 • من دوست دارم در اطراف درختان میوه ام قطر حدود 6 فوت حاشیه برم ایجاد کنم. از این طریق می توان آب را در درخت متمرکز کرد. اجازه ندهید درخت در آب بایستد. درختان هلو به رطوبت مداوم نیاز ندارند. من در آریزونا زندگی می کنم و هفته ای دو بار درخت هلو را آبیاری عمیق می کنم. اشباع مداوم عفونت های قارچی را تشویق می کند.
 • یک درخت باعث می شود درخت جوان شما در معرض باد نباشد. من تصمیم گرفته ام از چوب های فلزی با پوشش لاستیک سبز استفاده کنم که در فروشگاه های گیاهان فروخته می شوند. من از یک سهام به اندازه صندوق عقب یا بزرگتر استفاده می کنم – معمولاً بزرگترین اندازه در انواع استاندارد ارائه می شود.

کوددهی درخت هلوانجیری 
گام بعدی در این روند یافتن برخی از غذاهای درختان میوه است. من از سهم کودهای باغی میوه و مرکبات Expert Gardener استفاده می کنم. همانطور که تبلیغ شد ، “ریشه ها را در تمام طول فصل تغذیه می کند.” این سهم ها آهسته رهش هستند و من آنها را بیش از گرانولهایی که در خاک می خراشید توصیه می کنم.

شما به ازای هر 2 اینچ قطر تنه درخت از 3 سهم استفاده می کنید که در ارتفاع سینه اندازه گیری می شود. مطمئناً ، درخت شما با شروع یک تنه 2 اینچی خوش شانس خواهد بود ، بنابراین با استفاده از 2 پایه به طور مساوی با هم برنامه ریزی کنید.

در دو اینچ سطح خاک را بچرخانید.

باغبان خبره توصیه می کند که در بهار ، اواسط تابستان و پاییز تغذیه کنید. تعداد زیادی از عناصر غذایی درختان میوه وجود دارد ، اما به طور کلی ترکیب سهام یکسان است.
بیماری های درخت هلو
من خوانده ام که درختان هلو به راحتی در معرض بیماری های گیاهی و همچنین آسیب های ناشی از حشرات هستند. سم پاشی منظم درختان مورد نیاز است تا مبادا بیشتر درختان بمیرند. این در تمام مقالاتی درباره هلو که خوانده ام ذکر شده است. این اولین باردهی من بود و از روی ناآگاهی پاشیدم. در اوایل بهار آینده ، من قصد دارم از اسپری درخت میوه خاموش روغن استفاده کنم که قرار است تعدادی از حشرات را از بین ببرد.

فرد باید مراقب بیماری های گیاهی نیز باشد. شایعترین بیماری گیاهی در درختان هلو پوسیدگی قهوه ای است. با این بیماری ، ابتدا گل ها قارچ می گیرند و می میرند. سپس 1 “- 3” زخم روی چوب باز می شود. اسپورهای حاصل از این ماده و مواد مرده به میوه منتقل شده و سپس پوسیده می شوند. درخت من تحت تأثیر این قرار نگرفت ، اما من هوشیار خواهم بود.

برای جلوگیری از پوسیدگی قهوه ای ، میوه بیمار را (با لکه قهوه ای بزرگتر تا کبودی) از بین ببرید. هر میوه خشک و چوب خشک را در پاییز از بین ببرید. سپس در تابستان قبل از رسیدن میوه (زمانی که رنگ زرد شروع به ظاهر شدن می کند) اسپری کنید. از قارچ کش با تیوفانات متیل ، کپتان یا ازوکسی استروبین استفاده کنید. سمپاشی بسیار کامل مورد نیاز است. مطمئن شوید که قارچ کش مخصوص هلو است.

من با پرندگان مشکلی نداشتم و یک شبکه مشکی برای درختان میوه در والمارت خریداری کردم. این مسئله کاملاً برطرف شد ، زیرا به نظر نمی رسید که پرندگان نور روی شبکه را دوست دارند

همانطور که در ابتدا توصیه شده است ، من تمام میوه ها را روی درخت خود گذاشتم. ببینید میوه شما چه اندازه است و سپس در محصولات بعدی به همین ترتیب نازک شوید. ایده این است که نازک شدن باعث می شود هلوهای دیگر بزرگتر شوند. هلوهای من به اندازه سیب پسرانه مدرسه بود. سال دیگر هم ممکن است لاغر نباشم. هرس باید در مناطق متراکم و بوته ای انجام شود. رشد کوچکتر و جدیدی را می توان انجام داد تا اندامهای بزرگتر و بزرگتر جای خود را داشته باشند. هرس درختان هلو مهم است. من می گویم حداقل باید 3-4 اینچ بین شاخه ها باشد. رشد جدیدی داشته باشید تا این لباس فرم فاصله را در اطراف درخت داشته باشید. هوا و نور خورشید پس از هرس هرس با یک درخت سالم به درخت می رسد.

وقتی به پنجره نگاه می کنم ، برگها هنوز روی درخت هلو در 9 اکتبر 2010 قرار دارند. برگهای درخت هلو سایه زیبایی از سبز دارند. اما به زودی هوای زمستان به وجود می آید ، برگها می ریزند و درخت خاموش می شود. ممکن است به نظر برسد که این یک چیز غم انگیز است ، اما من مشتاقانه منتظر دیدن آن جوانه های سبز در بهار هستم! در ضمن ، هلوهای یخ زده خود را یخ زده خواهیم کرد. منتظر شدیم تا هلوها رسیده شوند و زمان محدودی برای مصرف آنها داشتیم ، بنابراین هلو را برای کمپوت و له شدن بستنی منجمد کردیم.

جهت بررسی تولید کنندگان انواع نهال در سراسر ایران بر روی گزینه نهال فروش کلیک کنید
منبع : dengarden.com

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
پاسخ خود را بنویسید .