0

نهال شلیل چگونه کاشته می شود ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

نهال شلیل چگونه کاشته می شود ؟

تماشای شکوفایی باغچه شما از کار سخت شما احساس شگفت انگیزی است. وقتی گیاهان را مستقیماً از بذر آنها می کارید و گیاهان به گیاهان شگفت انگیز و پایدار تبدیل می شوند ، رضایت بیشتری خواهد داشت. رشد میوه ها از دانه های خود را راحت تر از شما ممکن است فکر است، و این امر به رشد یک درخت هلوی شیرین و ابدار ( گوجه سبز پرسیکا ور. nucipersica ) را از گودال است. اگرچه شرایط خاصی وجود دارد که باید یک پروژه موفق باشد ، اما این تلاشی است که برای شما پاداش های فراوانی به همراه دارد.

در حال رشد یک درخت شلیل

شاید شما تصور کرده باشید که رشد مستقیم درخت شلیل از گودال غیرممکن است. با این حال ، در واقع کاملاً ساده است. قبل از شروع به روند رشد ، مهم است بدانید که مدتی طول خواهد کشید تا بتوانید میوه ای را مستقیماً از درخت خود بخورید. بین هر دو تا چهار سال طول می کشد تا نشانه ای از میوه روی درخت خود مشاهده کنید. این امر با توجه به برآورده شدن کلیه شرایط بهینه رشد و نگهداری از گیاه به خوبی انجام می شود.

جنبه دیگری که باید قبل از شروع این پروژه در حال رشد تأیید شود ، بررسی منطقه مقاومت شما است. اکثر انواع شلیل در مناطق مقاوم 5 تا 9 گیاه USDA رشد می کنند. آنها به یک دوره خواب نیاز دارند و مناطقی با زمستان که دمای آنها به زیر 45 درجه فارنهایت می رسد را ایده آل می کند. همراه با یک دوره خواب ، آنها در مکانهایی با تابستانهای گرم بهترین رشد را خواهند داشت.

آماده سازی دانه ها

با به دست آوردن چند دانه از یک درخت شلیل محلی شروع کنید. توصیه می شود این کار را با میوه مستقیم از درخت انجام دهید ، زیرا باید فاقد هرگونه اصلاح ژنتیکی یا آفت کش باشد. شما باید بیش از یک دانه آماده کنید. به این ترتیب ، شما حداقل یک دانه خواهید داشت که جوانه خواهد زد ، و به شما امکان می دهد روند رشد را ادامه دهید.

بگذارید بذرها در آشپزخانه شما در محلی که لمس یا مزاحم نمی شوند خشک شوند. این ممکن است بسته به گرما و خشکی هوای اطراف از چند روز تا چند هفته طول بکشد.

اجازه دهید گودال خشک شود و باعث کوچک شدن بذر داخل آن می شود و برداشت از پوسته آن آسان تر می شود. پس از خشک شدن گودال ، یک چکش پیدا کرده و گودال را ترک کنید. همچنین ممکن است بتوانید این کار را با آجیل شکن متوسط ​​خود انجام دهید . بذر داخلی باید شبیه چیزی شبیه بادام باشد و این همان بذر واقعی است که خواهید کاشت.

شروع روند رشد

یک ظرف را با خاک گلدان پر کنید و بذرهایی را که برداشت کرده اید در خاک بریزید. مقدار کمی آب اضافه کنید تا خاک بیشترین بهره را ببرد و دور دانه ها را پرتاب کنید تا مطمئن شوید همه چیز با هم مخلوط می شود. درب ظرف را بگذارید و شیشه را در یخچال خود قرار دهید. دانه های میوه چاله دار برای جوانه زدن به دمای سرد نیاز دارند ، بنابراین گذاشتن آن در یخچال احتمالاً بهترین شرایط رشد است.

شیشه را در یخچال بگذارید و هر دو هفته یکبار بذرها را بررسی کنید تا علائم جوانه زنی را جستجو کنید. ممکن است چندین ماه طول بکشد تا ریشه کافی داشته باشید تا بذر خود را با موفقیت در خاک بکارید.

هنگامی که بذر را برای کاشت آماده دانستید ، هر بذر را در یک ظرف رشد جداگانه با زهکشی مناسب و PH خاک بین 6.0 تا 7.0 بکارید . وقتی جوانه به گیاه کوچکی تبدیل شد که عناصر را حفظ می کند ، در اواخر زمستان یا اوایل بهار گیاه را به گلدان یا مستقیم در باغ خود منتقل کنید.

جهت بررسي توليد کنندگان انواع نهال در سراسر ايران بر روي گزينه نهال فروش کليک کنيد

منبع : www.hunker.com

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
پاسخ خود را بنویسید .