0

نهال به چگونه کاشته می شود ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

نهال به چگونه کاشته می شود ؟

مدها می آیند و می روند ، در میوه کاری کمتر از عرض پایه شلوار (هرچند آهسته تر) ، اما اگر می خواهید اکنون در باغ خود حالت آرام داشته باشید ، من توصیه می کنم یک درخت بنه بکارید. این حتی درخت میوه سال 2014 انجمن تولیدکنندگان میوه های نادر کالیفرنیا است .

رنسانس آن مدتهاست که به تأخیر افتاده است. درخت خود پر از شخصیت است و تمایل دارد به شکل نامنظم با شاخه های پیچ خورده رشد کند. گلهای آن که در ماه ژوئن ظاهر می شوند ، منفرد ، بزرگ و صورتی-سفید هستند. میوه های بزرگ به زرد طلایی رسیده و از میان برگهای کاملاً درخشان که زیر آن خاکستری و خز است ، می درخشند و باعث می شوند آنها را نوازش کنید. میوه خودش خوشمزه است.

آنچه من دوست دارم ، بخشی از آن در تاریخ و افسانه است. غالباً استدلال می شود که سیبهایی که پاریس به افرودیت اعطا کرده است ، در واقع میوه میوه بوده و ممکن است میوه ای باشد که مار حوا را با آن وسوسه کرده است. به نظر می رسد که دانه ها زمانی به عنوان عامل ژل زنی استفاده می شده اند (قبل از اینکه ژلاتین تولید شده تجاری کارها را راحت تر کند) و این همیشه یک منبع مفید پکتین برای مربا بوده است. درختان درختان كوچك تا پیری رسیده زندگی می كنند و نمونه های قابل احترام آن چهار جانباز جادوگر در موزه Cloisters در نیویورك است.
میوه های خوش طعم و معطر
علاوه بر همه اینها ، طعم و رایحه زیبایی نیز وجود دارد. این میوه باید پخته شود زیرا خوردن آن خیلی سخت است (یک استثنا ، در تابستان خوب ، ممکن است نوع زودرس ایوان باشد) ، اما اگر بسیاری از دستورالعمل ها پختن طولانی را می طلبند ، اگر آن را در تابه بخورید در واقع پانزده دقیقه دیگر پخته می شود. طعم کمی تند و بسیار غنی آن بسیار عالی با سیب یا میوه خشک ترکیب می شود.

بوی میوه ها بیشتر شبیه آناناس است – نه میوه تازه (که احتمالاً معرفی آن به کاهش دانه شیرین کمک کرده است) ، بلکه شیرینی آناناس است. یک کاسه شیرین کننده یک اتاق را بو می کند و حتی برخی توصیه می کنند که آن را به عنوان خوشبو کننده هوا در ماشین قرار دهید.
در حال رشد درختان درختان
نکته خوب دیگر این است که یک گوزن بیشتر خاک ها ، اسیدی یا قلیایی را تحمل می کند. خوشحال ترین آن در یک لوم عمیق و غنی است که مرطوب بماند و اگر حوضچه یا جوی آب داشتم ، یکی را کنار آن می گذاشتم ، مادامی که غرقاب نشود. در خاک های سبک باید مقدار زیادی کمپوست قبل از کاشت اضافه شود و هر سال یک مالچ غلیظ آلی اعمال شود. در یک تابستان بسیار خشک ، باید آن را کاملا خیس کنید.

کاشته شده در زمین باز ، برای کوچکترین باغ انتخاب اول نیست زیرا بسته به شرایط پایه و خاک ، می تواند در ارتفاعی از حدود 10 فوت (3 متر) تا 20 فوت (6 متر) رشد کند. با این حال ، می توان آن را در برابر دیوار نیز آموزش داد و اخیراً یک پاسیویو نیز ساخته شده است ، بنابراین حتی اگر فضا نیز محدود باشد ، این مسئله دور از ذهن نیست. یک پاداش این است که ، خود بارور بودن ، فقط به یک درخت نیاز است.

عموماً توصیه می شود كه كبك خود را در یك نقطه گرم و آفتابی یا در نواحی سردسیرتر شمالی مخلوط كنید ، تا آن را در یك دیواره جنوب یا غرب روبرو كنید (در ایالات متحده در مناطق 5-9 مقاوم است). با این حال ، مثل همیشه ، رشد یک علم دقیق نیست و ما دریافته ایم که در جنوب گرم انگلیس رقم Vranja رو به شرق ما کاملاً سایه دار است.

درختان گوزن پس از تاسیس ، به هرس بسیار کمی احتیاج دارند. در زمستان ساقه های مرده ، بیمار یا آسیب دیده را بردارید. اگر حالت رشد بخصوص نامرتب داشته باشد ، می توانید شکل درخت را نیز کمی بالا ببرید و شاخه هایی را ایجاد کنید که ازدحام ایجاد می کنند.
بهترین انواع به
بادام زمینی یا به شکل سیب یا گلابی است. اشکال گلابی کمی بد شکل چشمگیر به نظر می رسند ، اما لسکوویچ به شکل سیب سخت ترین و احتمالاً بهترین انتخاب برای موقعیت های سردتر است. Vranja (تنها یک درخت با جایزه باغ لیسانس ) و Meech’s Prolific بسیار قابل اعتماد هستند و گفته می شود که Bereczki محصول زیادی می کشد و یکی از بهترین طعم ها را دارد. ارقام متنوع و شگفت انگیزی وجود دارد (یکی از بزرگترین مجموعه های جهان در اورگان ، ایالات متحده آمریکا برگزار می شود) و توصیه های یک مهد کودک محلی می تواند شما را در انتخابی مناسب برای منطقه خود قرار دهد.
برداشت ، ذخیره و استفاده از شیرین
میوه به تدریج به یک زرد غنی رسیده و گرچه وسوسه انگیز است (به سیب حوا فکر کنید) ، باید تا زمانی که ممکن است روی درخت بماند تا طعم و عطر ایجاد شود. در حالت ایده آل این معنی تا پایان ماه اکتبر است. تنها استثنا این است که اگر یخبندان ها را تهدید کند ، باید قبل از سرما آنها را جمع کنید.

ذخیره سازی کمی تأمل می کند زیرا عطر آنها بر روی هر میوه ذخیره شده در نزدیکی تأثیر می گذارد. آنها را در جایی جداگانه ، جایی که با یکدیگر تماس ندارند قرار دهید و مرتباً از نظر پوسیدگی بررسی کنید. این میوه حدود 3 ماه حفظ خواهد شد.

گشنیز می تواند در غذاهای شور استفاده شود تا گوشت را همراهی کند ، اما همچنین مانند خربزه برای تهیه یک پنیر یا ژله استفاده می کند ، و راز یک پای سیب واقعا خاص است. دیگر هرگز نخواهید یک عدد را بدون کبک بخورید.

جهت بررسي توليد کنندگان انواع نهال در سراسر ايران بر روي گزينه نهال فروش کليک کنيد

منبع : www.growveg.com

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
پاسخ خود را بنویسید .