0

لطفا توضیح دهید نرم افزار های مناسب برای کم کردن حجم عکس کدامند؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
1

لطفا توضیح دهید نرم افزار های مناسب برای کم کردن حجم عکس کدامند؟

روش اصلی برای کاهش اندازه پرونده تصویر ، افزایش میزان فشرده سازی است. در بیشتر برنامه های ویرایش تصویر ، این کار با انتخابی انجام می شود که در هنگام ذخیره PNG ، JPG یا GIF در جعبه گفتگوی “ذخیره به عنوان” یا “صادرات به عنوان” انجام دهید. فشرده سازی هرچه بیشتر باشد ، پرونده کوچکتر و بارگیری آن در صفحه وب سریعتر خواهد بود.

اما ابتدا باید تصمیم بگیرید که از سه قالب فایل می خواهید کدام یک را استفاده کنید. اگر تصویر شما یک عکس با رنگ های زیاد یا یک تصویر با درجه بندی است و می خواهید اندازه پرونده را به پایین فشار دهید ، JPEG احتمالاً بهترین انتخاب شما خواهد بود. اگر یک عکس مشابه نیاز به فشرده سازی بدون از دست دادن یا نواحی شفاف داشته باشد ، PNG-24 مورد نیاز است. اگر یک گرافیک ساده با چند رنگ و مناطق ثابت دارید ، بهترین انتخاب شما GIF یا PNG-8 خواهد بود. ما نگاهی خواهیم انداخت که چگونه با استفاده از JPEG بهترین فشرده سازی را در هر سه نوع فایل بدست می آوریم. برای اطلاعات در مورد فشرده سازی PNG یا GIF ، لطفاً به پایین این صفحه بروید.

فشرده سازی JPG
فشرده سازی JPG (که JPEG نیز نامیده می شود) ساده ترین کار است زیرا فقط یک چیز را باید در نظر گرفت: کیفیت. هنگامی که از یک برنامه ویرایش تصویر به JPG صادر می کنید ، از شما خواسته می شود سطح کیفیت مورد نظر خود را انتخاب کنید. ممکن است فقط چند گزینه مانند: کم ، متوسط ​​، زیاد یا حداکثر را ببینید. ممکن است محدوده اعدادی به شما داده شود ، به عنوان مثال 0 (پایین ترین کیفیت) تا 12 (بالاترین کیفیت). یا ممکن است از شما خواسته شود درصدی از 0٪ (پایین ترین کیفیت) تا 100٪ (بالاترین کیفیت) را انتخاب کنید. شما همیشه باید پایین ترین کیفیتی را که هنوز برای هدف شما مناسب است انتخاب کنید.

یک استراتژی برای انتخاب بهترین سطح این است که با تنظیمات نسبتاً با کیفیت بالا شروع کنید و اگر خوب به نظر می رسد ، کمی کیفیت را کاهش دهید. اگر سطح کاهش یافته به اندازه کافی خوب به نظر می رسد ، کاهش دیگری را امتحان کنید. هنگامی که به سطح کیفی ناخوشایند رسیدید ، در پایین ترین سطح که هنوز برای اهداف شما مناسب بود ، پشتیبان بگیرید. همیشه به خاطر داشته باشید که هدف گرافیک چیست. اگر در حال ارسال عکس گل به یک وب سایت دائرlopالمعارف گیاه شناسی هستید ، احتمالاً می خواهید کیفیت آن نسبتاً بالا باشد ، بنابراین جزئیات متمایز کوچک به وضوح قابل مشاهده است. اگر فقط برای جشن رسیدن بهار عکس گل ارسال می کنید ، کیفیت بسیار پایین تر احتمالاً خوب خواهد بود. بیایید یک تکه از عکس گل را برداریم و آن را با شش تنظیم مختلف کیفیت صادر کنیم.

100٪ کیفیت، 103 KB حجم فایل
تصویر زیر با کیفیت 100٪ صادر شده است. به ندرت می توان به این تنظیم احتیاج داشت.

کیفیت 80٪ ، حجم پرونده 48 کیلوبایت
تنظیمات 80٪ عملاً از تنظیم 100٪ قابل تشخیص نیست. اما بیایید ببینیم آیا می توانیم آن را بیشتر فشرده کنیم یا خیر.

کیفیت 60٪ ، حجم پرونده 28 کیلوبایت
حتی در 60٪ اکثر افراد هیچ تفاوتی با تنظیم 100٪ مشاهده نمی کنند و از آنجا که اندازه آن یک چهارم است ، چهار برابر سریعتر بارگیری می شود.

کیفیت 40٪ ، اندازه پرونده 17 KB
برای بسیاری از کاربردهای عمومی ، حتی این تصویر با کیفیت 40٪ نیز قابل قبول است. و پنج برابر سریعتر از بارگذاری اولیه.

کیفیت 20٪ ، حجم فایل 12 کیلوبایت
در اینجا زشت می شود.

0٪ کیفیت ، حجم فایل 7 کیلوبایت
انسداد فشرده سازی شدید JPG بسیار واضح است.

عکس نمونه از مجموعه FCIT از سهام عکس محصول بر روی وب سایت و غیره ClipPix .

روش دیگر برای ذخیره اندازه پرونده با JPG ، تار کردن تصویر قبل از فشرده سازی آن است. تصویری با لبه های شارپ کمتر و جزئیات واضح بسیار کوچکتر فشرده می شود. شاید شما قصد دارید از یک عکس به عنوان تصویر پس زمینه استفاده کنید. این یک مورد مناسب برای استفاده از عکس تاری است. حتی می توانید فقط قسمت هایی از تصویر را تار کنید و به پس انداز فایل برسید. در زیر عکس یک زنبق یک روزه با پس زمینه شلوغ را مشاهده می کنید. حجم فایل هنگام فشرده سازی با کیفیت 60٪ 77 کیلوبایت است.

اگر همان تصویر را بگیریم ، پس زمینه را در یک برنامه ویرایش تصویر مانند فتوشاپ انتخاب کنیم ، و سپس انتخاب را تاری کنیم ، فقط پس زمینه تاری می شود و گل تیز باقی می ماند. عکس زیر با همان تنظیمات 60٪ کیفیت بالا به JPG صادر شده و فقط 54 کیلوبایت است – صرفه جویی در حدود 30٪ اندازه پرونده ، بنابراین خیلی سریع بارگیری می شود. در این مثال ، ما با یک عکس کمی هنری تر به پایان می رسیم که در آن تمرکز به درستی روی خود گل باقی بماند و همچنین به اندازه قابل توجهی در اندازه پرونده دست پیدا کنید. این یک برد-برد است.

آخرین یادداشت در مورد JPG. به یاد داشته باشید که این یک قالب زیان آور است. هر وقت یک پرونده را به عنوان JPG ذخیره می کنید ، کیفیت شما از دست می رود. اگر فکر می کنید که هرگز می خواهید دوباره از همان عکس استفاده کنید ، مطمئن شوید که نسخه اصلی خود را در قالبی مانند TIFF یا PSD ذخیره کرده اید و فقط پرونده را به JPG صادر می کنید. این به شما JPG فشرده شده را می دهد تا بتوانید از آن در وب استفاده کنید و هم فایل اصلی غیر فشرده شده را که بعداً می توانید دوباره استفاده کنید. چیزی که قطعاً نمی خواهید انجام دهید اینست که تنها کپی یک فایل خود را به عنوان JPG فشرده ذخیره کنید ، مجدداً آن را برای ویرایش باز کنید و دوباره به صورت JPG ذخیره کنید. این درست مثل تهیه کپی از فتوکپی است. هر بار کیفیت بدتر می شود. همیشه بهتر است به پرونده اصلی و فشرده نشده خود برگردید.

فشرده سازی GIF
انتخاب سنتی نوع فایل برای گرافیک متشکل از مناطق ساده و چند رنگ ، GIF است ، اگرچه اکنون می توان با PNG-8 (و در اندازه پرونده کوچکتر) به همان نتایج دست یافت.

تصاویر GIF به 256 رنگ محدود می شوند ، اما شما می توانید برای صرفه جویی قابل توجهی در اندازه پرونده ، عمق رنگ کمتری تنظیم کنید. برای بهترین نتیجه سعی کنید یکی از اعداد زیر را داشته باشید یا دقیقاً زیر آنها باشد: 256 ، 128 ، 64 ، 32 ، 16 ، 8 ، 4 یا 2 اگر می توانید پالت را به 32 رنگ کاهش دهید ، می توانید مقدار زیادی از فایل را اصلاح کنید ، اما پس انداز مشابهی که از 32 به 31 رنگ انجام می دهید را نخواهید داشت.

به “عمق بیت چیست؟” را ببینید برای اطلاعات بیشتر و تصاویر نمونه.

هنگام ذخیره (یا صادرات) به عنوان GIF ، ابتدا تعداد رنگ مورد نظر خود را در تصویر نهایی خود انتخاب کنید. دوم ، اگر در نواحی شیب دار متوجه “باند” شوید ، احتمالاً تصویر ابتدا کاندید مناسبی برای GIF نبوده است اما می توانید با انتخاب الگوی مات کردن ، باند را کمتر مشخص کنید – معمولاً الگوی “انتشار” کار خواهد کرد بهترین. سوم ، اگر مناطق شفافی از تصویر خود دارید ، مطمئن شوید که “شفاف” را انتخاب کنید.

چند تنظیم وجود دارد که می توانید نادیده بگیرید. “Web snap” را روی صفر بگذارید. این تنظیمات مربوط به روزهایی است که اکثر مانیتورها میلیون ها رنگی را که امروز انجام می دهند نمایش نمی دهند. تنظیمات “مات” قبلاً برای کمک به ترکیب لبه های یک GIF شفاف در پس زمینه بسیار مفید بود ، اما اگر این برای یک تصویر خاص مشکلی است ، به هر حال باید به PNG بروید.

و البته ، GIF انتخاب سنتی برای تصاویر متحرک بوده است ، اگرچه PNG آماده است تا آن منطقه را نیز تصاحب کند.

نمونه گرافیک از مجموعه تصاویر ربات FCIT در وب سایت TIM .

فشرده سازی PNG
سرانجام به PNG می رسیم. آخرین آن در لیست است نه به دلیل کمترین اهمیت ، بلکه به دلیل اینکه ویژگی های JPG و GIF را در خود جای داده است. محبوبیت آن به طور مداوم در حال افزایش است و طبق برخی تخمین ها ، اکنون در وب سایت های بیشتری نسبت به JPG یا GIF استفاده می شود. در ابتدا ممکن است کمی پیچیده تر به نظر برسد ، اما اگر به طور منظم در حال ایجاد گرافیک وب هستید ، مطمئناً ارزش تسلط دارد.

اول ، شما باید تصمیم بگیرید که آیا به عنوان PNG-8 یا PNG-24 صادر کنید. PNG-8 از لحاظ گرافیکی مشابه است که برای گرافیک با چند رنگ و مناطق جامد مانند آرم بهترین است. تفاوت عمده بین PNG-8 و GIF این است که پرونده PNG-8 به طور کلی کوچکتر از یک پرونده GIF خواهد بود. PNG-24 از این نظر مشابه JPG است که برای تصاویر با تناوب مداوم مانند عکسها یا تصاویر دیگر با بیش از 256 رنگ بهتر است. تفاوت عمده بین PNG-24 و JPG این است که PNG-24 فاقد ضرر است بنابراین اندازه پرونده تا حدی بیشتر از JPG خواهد بود ، اما کیفیت بالاتر خواهد بود.

صادرات به عنوان PNG-8. اگر از یک برنامه گرافیکی به PNG-8 صادر کنید ، یک رابط کاربری بسیار مشابه GIF مشاهده خواهید کرد. مانند GIF ، باید تعداد رنگ ها (2 ، 4 ، 8 ، 16 ، 32 ، 64 ، 128 یا 256) را انتخاب کنید ، اینکه آیا الگوی dither را اضافه کنید یا نه ، و اینکه آیا شما به شفافیت نیاز دارید یا خیر. تنها تفاوت قابل توجه این است که PNG-8 کمی کوچکتر خواهد بود.

در اینجا یک کارتون به عنوان GIF 32 رنگ صادر شده است. حجم فایل 13.6 کیلوبایت است.

در اینجا همان کارتونی است که به صورت PNG 32 رنگ با دقیقاً همان تنظیمات فوق صادر شده است. حجم پرونده 10.2 کیلوبایت است. این 25٪ پس انداز در اندازه پرونده است.

نمونه گرافیک از مجموعه کارتون های فنی FCIT در وب سایت TIM .

صادرات به عنوان PNG-24. از آنجا که PNG-24 فرمت بدون ضرر است ، در هنگام صادرات در مورد کیفیت گزینه ای ندارید. بر خلاف JPG ، هیچ اطلاعات تصویری کنار گذاشته نمی شود. این همچنین بدان معنی است که اندازه پرونده می تواند بسیار بزرگ باشد.

در اینجا عکسی از ماکوهای صادر شده به عنوان PNG-24 وجود دارد. حجم پرونده آن 400 کیلوبایت است. این خیلی بزرگ است.

در اینجا همان عکس صادر شده به عنوان JPG با تنظیمات حداکثر کیفیت (100٪) وجود دارد. حجم فایل آن 259 کیلوبایت است.

و در اینجا همان عکس صادر شده به عنوان JPG در تنظیمات با کیفیت بالا (60٪) وجود دارد. حجم پرونده آن فقط 69 کیلوبایت است.

عکس نمونه از مجموعه FCIT از سهام عکس های حیوانات در وب سایت و غیره ClipPix .

وای ، اگر PNG 5 یا 6 برابر اندازه پرونده JPG قابل استفاده است ، چرا من همیشه می خواهم از آن استفاده کنم؟ خوب ، می توان دلایل مختلفی برای انتخاب PNG-24 به جای JPG وجود دارد.

1. اگر به شفافیت در تصویر نیاز دارید ، PNG لازم است زیرا JPG از شفافیت پشتیبانی نمی کند.

2. اگر یک فرمت بدون ضرر می خواهید ، به PNG احتیاج دارید زیرا حتی در حداکثر تنظیمات ، JPG اطلاعات را از دست می دهد و حتی اگر در نگاه اول مشخص نباشد ، تصویر خراب می شود.

3. اگر کاملاً به یک تصویر واضح و بدون مصنوعات فشرده سازی JPG نیاز دارید ، PNG انتخاب شماست. یک مثال خوب یک عکس از صفحه است که شامل انواع بسیار کوچکی است. JPG به دلیل ماهیت خود ، نوع آن را “لکه دار” می کند و خواندن آن کمی دشوارتر می شود. PNG نوع پیکسل به پیکسل را همانطور که در ابتدا روی صفحه ظاهر شد تولید خواهد کرد.

منبع : etc.usf.edu

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .