0

شرح روش های پیشگیری مگس مشکی روی گیاهان .

این سوال برای پاسخهای دیگر بسته شده است .
پاسخ انتخاب شده به عنوان بهترین
گذاشتن نظر
1

چگونه با پشه یا مگسهای سیاه روی گلدان ها مقابله کنیم ؟؟
اصولا حشرات برای ادامه چرخه حیات خود نیازمند محیط مستعد فساد هستند و اکثر عوامل تجزیه و فساد مواد در گرما و رطوبت قادر به فعالیت می باشند استراتژِی اولی که شما میتوانید برای مقابله با پشه یا مگس مشکی گیاهان به کار ببرید کنترل شرایط محیطی از جمله دما و رطوبت و ایجاد تهویه مناسب میباشد.
راهکار دوم برای مبارزه با پشه ها و مگس های گیاهان تعویض قسمتی از بستر فساد و یا مستعد فساد است به این صورت که در اکثر مواقع 3 الی 5 سانت خاک روی گلدان ها مسبب این امر میباشد و در بعضی مواقع قسمتی هایی از گیاه در حال فساد هستند ؛ و یا ممکن است بستر فساد و آلودگی خارجی باشد که در این صورت با حذف آن میتوان از گسترش حشرات تا حد زیادی جلوگیری نمود.
روش بعدی استفاده از تله فیزکی برای به دام انداختن پشه ها و کنترل جمعیت آنهاست که به چند صورت امکان پذیر است در مقیاس کوچک استفاده از تله های چسبی و یا کارت زرد حشرات کارساز میباشد و در مقیاس و ابعاد های وسیع استفاده از تله های الکتریکی است ؛ البته این روش ها به مرور زمان پیشرفته تر نیز میشوند.
ترفند دیگر برای مبارزه با پشه ها یا مگس های مشکی استفاده از روش بیولوژیک است به این منظور در فضای نگهداری گیاهان حشراتی که به صورت طبیعی دشمنان این پشه ها و مگس ها میباشند و شکارچی آنها هستند رها میشوند تا این پشه ها و مگس های مشکی را صید کنند ؛ البته این روش بیشتر در فضای باز کار آمد است و بکارگیری آن در خانه امکان پذیر نمیباشد.
راه دیگر برای از بین بردن پشه ها و مگسهای مشکی گلدان ها و گیاهان استفاده از روش های شیمیایی و یا همان سم است ؛ سمومی نظیر دیازنون ، مالاتیون ، کارباریل و ….
راهکار بعدی کارگذاری طعمه و منبع تغذیه برای حشرات میباشد و منتقل کردن آن به فضای آزاد است به این صورت که شما میتوانید برای طعمه از تکه های سیب زمینی استفاده کرده و با گذاشتن آن روی سطح گلدان حشرات را به سمت آن هدایت کنید و پس از جمع شدن و تخم گذاری تکه های سیب زمینی را دور بیاندازید.
چرا در اکثر خاک های مصرفی به مرور زمان پشه ها و مگسهای مشکی ایجاد میشوند ؟؟
استفاده از هوموس (خاک جنگلی) و یا خاکهای باغی که در آن تخم و لارو حشرات وجود دارد باعث این امر است حتی در یکسری خاک های ضدعفونی شده هم این مسئله دیده میشود .
اما چرا؟؟؟
به دلیل اینکه در بعضی موارد تخم حشرات و لارو ها نسبت به سم ها مقاوم شده اند و یا اینکه خاک به صورت اصولی و کامل ضدعفونی نشده است ، و یا خود گیاه ناقل میباشد.

برای مشاوره در زمینه گیاهان آپارتمانی پیج زیر را دنبال کنید.
مبارزه با مگس و پشه های مشکی گلدان

ارسال نظر جدید

بسیار عالی
سپاس فراوان از شما جناب کاظمی

گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .