0

فیکوس الاستیکا | تکثیر و پرورش

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

فیکوس الاستیکا | تکثیر و پرورش

فیکوس الاستیکا ، گیاهی با ظاهری غیرمعمول از مناطق استوایی جنوب شرقی آسیا با برگهای عظیم ، نرم و نام عجیب و غریب است. در زیستگاه طبیعی خود ، می تواند 50 تا 100 فوت با سایبان عظیم برگهای بیضی شکل ، که پا بلند است رشد کند. مانند بسیاری از فیکوس ها ، ریشه های آویزان دارد و به مرور زمان تنه های فلنج دار ایجاد می کند. در خانه ، این یک گیاه استاندارد عالی است که با نور غیر مستقیم روشن ، آبیاری منظم ، گرما و کود رشد می کند. تا مناطق USDA 10 تا 12 زمستان سخت است. در آب و هوای سردتر به عنوان یک گیاه خانگی رشد می کند.

شرایط در حال رشد

فیکوس الاستیکا به نور روشن و فیلتر شده ای نیاز دارد و می تواند آفتاب صبحگاهی را تحمل کند. گیاهانی که نور کافی دریافت نکنند ، ساق پا می شوند ، برگهای پایینی خود را از دست می دهند و رنگ برگ به جای براق و زنده کدر می شود.

مرتباً آبیاری کنید. این گیاه باید مرتبا مرطوب نگه داشته شود اما مرطوب نباشد. در برابر خشکی بیش از حد آسیب پذیر است. هر خاک گلدان خوب و سریع زهکشی به احتمال زیاد انجام می شود. در تمام طول فصل رشد گیاه را با کود مایع ضعیف تغذیه کنید . آنها در صورت سلامت تغذیه کننده نسبتاً سنگینی هستند.

گیاهان لاستیک می تواند تبلیغ از قلمه برگ نوک، بلکه آن است که به خصوص آسان نیست. خرید گیاه گلدان احتمالاً راحت تر است. اگر قلمه می گیرید ، از یک هورمون ریشه زایی استفاده کنید و در مورد رطوبت بالا و گرمای زیاد هوشیار باشید. اگر به راحتی تکثیر نمی شوند دلسرد نشوید. این یک علم نادرست است که مدتی طول می کشد.

این فیکوس در شرایط مناسب نسبتاً سریع رشد می کند و هر سال نیاز به تولید مجدد دارد تا زمانی که گیاه به ارتفاع مورد نظر شما برسد. به سختی می توان گیاهان بزرگتر را بارگیری کرد ، بنابراین اگر نمی توانید ظرف را جابجا کنید ، چند سانتی متر گلدان را از بین ببرید و آن را با خاک گلدان جدید جایگزین کنید . بعضی از متخصصان فقط برای کود دهی گیاهان داخل منزل توصیه می کنند تا از کشیدگی و ریشه زدن گیاهان جلوگیری شود زیرا رشد آنها خیلی سریع است.

انواع

متداول ترین رقم این گیاه رقم ‘Decora’ است. این درخت آشنا ترین درخت لاستیک است که در زیر برگهای سبز براق آن کمی ریش قرمز یا برنز ریخته شده است. به طور کلی ، فیکوس الاستیکا  برای برگهای بزرگتر و براق تربیت می شود. برگهای الاستیکا ‘Robusta’ نسبت به ‘Decora’ ، فیکوس الاستیکا  ‘شاهزاده سیاه’ یا ‘Burgundy’ برگهای بزرگتری دارد که دارای برگهای قرمز مایل به سیاه است.

نکات در حال رشد

این گیاهان به ویژه گیاهان سختی نیستند ، اما رشد موفقیت آمیز این گیاه به طور کلی به معنای یافتن تعادل مناسب در محیط است. این به معنای تأمین نور غیرمستقیم روشن اما نه تابش مستقیم آفتاب ، خاک مرطوب اما نه مرطوب و کود کافی برای سالم نگه داشتن آن است اما برای تشویق رشد سریع بسیار زیاد نیست.

مانند سایر انواع فیکوس ها ، این گیاهان در برابر پیش نویس های خنک آسیب پذیر هستند. گیاهان ناسالم ساق پا می شوند ، و میانگره های کششی دارند و برگها ممکن است قبل از ریزش کامل زرد و سپس قهوه ای شوند. فیکوس الاستیکا  با شاخ و برگ سبز کامل و سالم به نظر می رسد ، بنابراین به زردی برگ توجه کنید (اگرچه برگ زرد شود ، به احتمال زیاد دیگر از بین رفته است).

اگر برگها پر به نظر می رسند و آویزان هستند ، سطح نور احتمالاً خیلی زیاد است. فیکوس الاستیکا  در برابر آفات از جمله شته ، اشکالات ریز ، کنه ، مقیاس و مگس سفید آسیب پذیر است . در صورت امکان ، آلودگی را در اسرع وقت شناسایی کرده و با کمترین گزینه سمی آن را درمان کنید.

جهت خرید انواع گیاه های آپارتمانی زینتی میتوانید وارد فروشگاه گیاهان آپارتمانی ما شوید .

منبع : www.thespruce.com

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
پاسخ خود را بنویسید .