0

فیلودندرون بالا رونده | تکثیر و پرورش

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

فیلودندرون بالا رونده 

گیاه فیلودندرون از گیاهان عجیب و غریب و زیبا در جهان گرمسیری است. حدود 400 گونه گیاه فیلودندرون در سراسر جهان وجود دارد ، از جمله فیلودندرون erubescens ، که بومی کاستاریکا و جنگل های بارانی آمریکای جنوبی است. P. erubescens کوهنوردی تهاجمی با برگهای سبز و باریک و برجسته قرمز است. این گیاهان به دلیل برگهایشان بسیار تمیز هستند ، که دارای قسمتهای زیرین مایل به قرمز و رنگی هستند که به دلیل آبشار شدن برگها در سطح رویش ، نمای زیبایی ایجاد می کنند.

در محیط بومی خود شناخته شده است که این گیاه به ارتفاع 60 فوت می رسد و در صورت قطع اتصال آن با زمین ، گاهی اوقات به رشد کاملاً اپی فیت تبدیل می شود. با این حال ، به عنوان یک گیاه خانگی ، احتمال دارد گیاه شما کمتر از 12 فوت قد بماند و رشد آن آسان است.

Philodendron مشخصات گیاه فیلودندرون

نام گیاه شناسی
فیلودندرون

نام متداول
فیلودندرون رژگونه ، فیلودندرون برگ قرمز ، فیلودندرون قرمز امپریالیستی

نوع گیاه
گل چند ساله

اندازه بالغ
24 تا 36 اینچ به عنوان گیاه آپارتمانی

قرارگیری در معرض نور خورشید
سایه جزئی

نوع خاک
غنی ، سریع تخلیه ، لومی

PH خاک
5.6 تا 7.5

زمان شکوفه
اواخر بهار ، اوایل تابستان

رنگ گل
قرمز پررنگ

مناطق مقاومت
10 تا 11

منطقه بومی
آمریکای مرکزی ، جنوبی

چگونه می توان فیلودندرون را رشد داد

در بیشتر موارد ، P. erubescens یک گیاه جمع کننده است. آنها نسبت به سایر گونه های گیاه فیلودندرون ، به ویژه گونه P. scandens ، تحمل کمتری در برابر سرما و خشکی دارند ، که در برگهای آن رنگ قرمز روشن نیز وجود دارد و کوهنورد است (البته با برگهای بسیار کوچکتر).

هنوز هم اگر بتوانید گرما و رطوبت کافی را تأمین کنید ، P. erubescens یک گیاه مناسب برای رشد است. رشد به صورت گیاهان آپارتمانی نسبتاً آسان است ، زیرا به نور آفتاب کامل و روشن احتیاج ندارد. برگهای بزرگ و مومی شکل آنها فوق العاده زیبا هستند.

سبک

P. erubescens یک فیلودندرون سایه دوست است. آنها از نور شدید خورشید بیزارند و نباید در معرض آفتاب کامل در فضای باز قرار بگیرند. در داخل خانه ، یک پنجره رو به شرق با نور صبح یک راه حل خوب است. اجازه ندهید که اشعه خورشید شاخ و برگ را لمس کند. اگر چندین برگ زرد شود ، ممکن است نور خورشید زیاد شود.

خاک

این گیاه در یک خاک لومی ، غنی از مواد مغذی و سریع تخلیه می شود. اگر مخلوط خاک خیلی سنگین است ، کمی ماسه اضافه کنید.

اب

وقتی خاک سطح خشک است گیاه را آبیاری کنید. آنها مقاوم به خشکی هستند اما در هنگام آبیاری عملکرد خوبی ندارند و این باعث پوسیدگی گیاه می شود. اگر آب زیاد باشد برگها شروع به زرد شدن می کنند.

دما و رطوبت

مانند P. philodendron ، P. erubescens رطوبت و گرمای زیادی را برای رشد دوست دارد ، اگرچه اگر خوب ثابت شود می تواند دوره های کوتاهتر سرما را تحمل کند. این گیاه در دمای بین 55 تا 80 درجه فارنهایت رشد می کند و در دمای منظم اتاق عملکرد بسیار خوبی دارد.

کود

بارور ص erubescens 01:59 بار در ماه با کود houseplant به طور منظم.

گلدان و گلدان

گیاهان جوان تولیدکننده بی رویه ای هستند و احتمالاً هر فصل بهار ، در آغاز فصل رشد ، نیاز به تولید مجدد دارند. پس از سال اول ، هنگامی که آماده صعود است (یا حتی در اولین بارگذاری مجدد پس از جوانه زدن) ، می خواهید برای صعود آن ساختار ایجاد کنید.

این گیاه لزوماً در مورد آنچه که آنها صعود می کنند ، انتخاب نمی کند ، اما ممکن است آموزش یک گیاه برای “گرفتن” قطب کوهنوردی و شروع صعود آن دشوار باشد. برای تشویق کوهنوردی ، انگور اصلی را به آرامی به تکیه گاه گره بزنید و آن را به سمت بالا آموزش دهید. امید این است که سرانجام تصمیم بگیرد خود به خود قطب را بگیرد. گیاهان قدیمی به دلیل قطب های کوهنوردی به سختی قابل بازیافت هستند. اگر مشکلی وجود دارد ، کافی است لایه های بالایی خاک را خراشیده و خاک تازه و کود جدید را جایگزین آن کنید.

مانند اکثر فیلودندرون های تاک دار ، شما می توانید به راحتی قلمه ها و تقسیم ها P. erubescens را تکثیر کنید. هنگام برداشتن یک تکه از ساقه ، حتماً یک تکه با چندین ریشه هوایی بردارید. گیاهان قدیمی ریشه های هوایی را در امتداد گره های برگ جوانه می زنند که همزمان به عنوان ریشه عمل می کنند و بر روی سطح می گیرند.

سمیت فیلودندرون

همه فیلودندرون ها برای انسان ، گربه و سگ سمی هستند ، زیرا حاوی بلورهای اگزالات است. این می تواند باعث تحریک دهان و مری شود.

هرس

نیازی نیست که فیلودندرون ها اغلب هرس شوند ، اما گاهی اوقات می توانند برای فضای خود کمی بزرگ شوند یا بلند و لنگ شوند. بهترین زمان سال برای هرس P. erubscens در بهار یا پاییز است ، هرچند می توانید برگ های زرد را بردارید یا رشد نازک را در هر زمان از سال اصلاح کنید.

برای هرس گیاه فیلودندرون ، با استفاده از قیچی های تیز و استریل یا هرس های بریده برش دهید. در جایی که ساقه به معنی قسمت درد گیاه است ، ببرید. اگر نمی توانید محل اتصال آن را ببینید ، ساقه را در سطح خاک ببرید.

آفات و بیماری های شایع

فیلودندرون در برابر آفات از جمله شته ، اشکالات ریز ، مقیاس و مگس سفید آسیب پذیر است . در صورت امکان ، آلودگی را در اسرع وقت شناسایی کرده و با کمترین گزینه سمی درمان کنید.

جهت خرید انواع گیاه های آپارتمانی زینتی میتوانید وارد فروشگاه گیاهان آپارتمانی ما شوید .

منبع : www.thespruce.com

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
پاسخ خود را بنویسید .