0

فیلوداک امپتریفورمیس | تکثیر و پرورش

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

فیلوداک امپتریفورمیس | تکثیر و پرورش

با شاخ و برگهای همیشه سبز و تعداد زیادی گل در زمانی از سال که ممکن است چیزهای دیگری شکوفا شود ، گیاهان گیاهان گیاهان زمستانی توسط صاحبان خانه که به دنبال علاقه خود در حیاط هستند ، ارزش زیادی دارند . این بوته های ریز جایگاه محبوب ترین گیاهان اسید دوست در چشم انداز آمریکای شمالی را بدست آورده اند.

طبقه بندی گیاه شناسی و طبقه بندی گیاهان

طبقه بندی گیاهان گیاهان گیاهان دارویی زمستانی را که در اینجا مورد بحث قرار می گیرد به عنوان فیلوداک امپتریفورمیس طبقه بندی می کند . دومی نام رقم است.

توجه داشته باشید که اگرچه گاهی اوقات گیاهان هدر نامیده می شود ، Erica x darleyensis Pink Pink دقیقاً “گیاه زمستانی” نامیده می شود. این بدان دلیل است که ، از نظر فنی ، گیاهان هدر واقع درفیلوداک امپتریفورمیس طبقه بندی می شوند . اما انواع مختلف اریکا ، که ارتباط تنگاتنگی با کالونا ولگاریس دارند ، با دسته دوم دسته بندی می شوند و همچنین به طور آزادانه به آنها “گیاهان هدر” گفته می شود. این دو اصطلاح در اینجا به جای هم استفاده می شوند.

گیاهان زمستانی زیر درختچه ای همیشه سبز هستند و عادت رشد کوهی را با شاخ و برگهای متراکم نشان می دهند.

Erica x darleyensis Pink Pink ترکیبی است ، والدین آن Erica carnea و Erica erigena هستند . Erica carnea بومی اروپای مرکزی و جنوبی ، Erica erigena ایرلند است (به همین دلیل نام رایج آن heath ایرلندی است). نمونه هایی از ارقام دو والد عبارتند از:

  • E. carnea  ‘Springwood Pink’ (مناطق 5 تا 7)
  • E. erigena  ‘بانوی طلایی’ (مناطق 7 تا 9)

‘Springwood Pink’ کوتاه می ماند (حداکثر ارتفاع آن یک فوت است ، اما اغلب کوتاه تر از آن است) ، که نشان می دهد از آن به عنوان پوشش زمین استفاده می شود. همین امر در مورد “بانوی طلایی” صدق می کند ، با این پاداش اضافه شده که شاخ و برگ همیشه سبز آن طلایی است.

مشخصات گیاهان

فیلوداک امپتریفورمیس  بسیار زیاد فرزند والدینش است وقتی که صحبت از قد بلند می شود. همچنین ، در بلوغ به حداکثر ارتفاع حدود 1 فوت قد می رسد (با گسترش حداکثر دو برابر).

برگهای آن به شکل سوزن های ریزی در می آیند (در مقابل برگهای پوسته مانند Calluna vulgaris ). گل صورتی هستند به شکل زنگ و تقریبا به طور کامل پوشش درختچه زمانی که گیاهان در شکوفه هستند. نام مشترک “زمستان گرم” کنایه از دوره شکوفایی دارد.

اما زمان گلدهی دقیق به موقعیت شما بستگی دارد. در نیوانگلند ، شکوفه آن از ماه نوامبر آغاز می شود ، بنابراین می توانید آن را به راحتی به عنوان یک گل اواخر پاییز توصیف کنید. اما شکوفه ها در طول زمستان (در زمستان های معتدل) پابرجاست ، بنابراین می توانید به راحتی به عنوان “گل های زمستانی” (که برای یک نیوان انگلیس مانند اکسی مورون به نظر می رسد) به آنها فکر کنید. پس از آن ، رنگ گل در اوایل پس از کاهش برف هنوز وجود دارد ، بنابراین غیرمنصفانه نخواهد بود که آن را شکوفه دهنده اوایل بهار بنامید ، که برای “اولین” افتخارات با آدونیس و فندق جادوگری رقابت می کند.

شرایط در حال رشد

هدر اسکاچ ( Calluna vulgaris ) ،  بومی  شمال اوراسیا ، می تواند تا شمال منطقه کاشت 4 پرورش داده شود. ارقام شامل:

  • ‘آلبا’ (گلهای سفید)
  • ‘Alportii’ (گل های زرشکی)
  • ‘اوره’ (گلهای صورتی ، برگهای زرد)
  • ‘Cuprea’ (گل بنفش ، برگ های زرد)
  • ‘Else Frye’ (گلهای سفید و دوتایی)

اما   “صورتی مدیترانه ای” Erica x darleyensis کاملاً مقاوم در برابر سرماخوردگی اسکاتلندی نیست: منطقه 6 به عنوان محدوده شمالی آن ذکر شده است ، اگر در صورت داشتن شرایط ایده آل برای خاک و محافظت ، می توان آن را در منطقه 5 پرورش داد. در همین حال ، منطقه 8 به عنوان حد جنوبی آن ذکر شده است.

برای بهترین عملکرد در شمال در آفتاب رشد کنید. به عنوان مثال ، مانند آزالیا و رودودندرون و لور کوهی ، این بوته های کوچک در زمین مرطوب اما زهکشی شده با PH خاک اسیدی به بهترین شکل رشد می کنند.

مراقبت

بعد از گل دهی آن را برید. این گیاه در هنگام هرس بسیار بخشنده است. ممکن است در مقطعی نسبتاً انحرافی شود. برای اصلاح این نقص ، آن را به شدت برش دهید. درختچه به خوبی پاسخ خواهد داد و در نهایت شکلی را که می خواهید بدست آورد دوباره بدست می آورد.

هنگامی که کود می دهید ، این کار را با کودی که برای آزالیا و سایر گیاهان اسید دوست استفاده می کنید ، انجام دهید یا در غیر این صورت از کمپوست استفاده کنید. اما نیازی به کوددهی هر ساله نیست. در صورت عدم بارندگی آبیاری کنید. برای حفظ رطوبت خاک از مالچ استفاده کنید.

موارد استفاده در محوطه سازی

به عنوان درختچه های کوچک با شاخ و برگ متراکم ، گیاهان هدر را می توان با هم جمع کرد و یک پوشش زمینی ایجاد کرد که علف های هرز را سرکوب می کند. از آنجا که آنها به زهکشی خوب نیاز دارند ، آنها کاندیدای باغ های صخره ای هستند ، اما خاک خشک را مانند بسیاری دیگر از گیاهان باغ صخره ای تحمل نمی کنند ، بنابراین همراهان آنها را عاقلانه انتخاب کنید (به طوری که تمام گیاهان باغ صخره ای شما “در یک صفحه قرار گیرند) “وقتی نوبت به آب می رسد).

جهت خرید انواع گیاه های آپارتمانی زینتی میتوانید وارد فروشگاه گیاهان آپارتمانی ما شوید .

منبع : www.thespruce.com

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
پاسخ خود را بنویسید .