2

تفاوت عمده زبان برنامه نویسی ++c با #c در چیست ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

تفاوت عمده زبان برنامه نویسی ++c با #c در چیست ؟

اگر شما یک برنامه نویس مشتاق هستید ، دشوار است که از کجا شروع کنید. تعداد فوق العاده گسترده ای از زبان برنامه نویسی وجود دارد که می توانید یاد بگیرید ، اما کدام یک از C # ، C ++ و C بیشترین کاربرد را دارند؟

شما احتمالاً در مورد سه تغییر زبان برنامه نویسی C شنیده اید. قبل از اینکه یکی را برای یادگیری انتخاب کنید ، باید تفاوت های C # ، C ++ و C را درک کنید.
C چیست؟

اعتبار عکس به Aptech Malviya Nagar

ما با زبان برنامه نویسی C شروع خواهیم کرد زیرا قدیمی ترین و پرکاربردترین این سه زبان است. دنیس ریچی آن را در سال 1972 اختراع کرد و سپس در سال 1978 منتشر کرد. ریچی آن را برای توسعه نسخه جدیدی از یونیکس طراحی کرد.

تا آن زمان ، سیستم عامل Unix از زبان اسمبلی استفاده می کرد ، که کمترین سطح برنامه نویسی قابل خواندن توسط رایانه است. اختراع C برای همیشه در برنامه نویسی و سیستم عامل ها انقلابی ایجاد کرد. بقیه ، همانطور که می گویند ، تاریخ است.

C هنوز هم یک زبان برنامه نویسی سطح پایین است ، که تقریباً به همان اندازه کارآمد بودن کد اسمبلی عمل می کند. دسترسی به سطح پایه به حافظه را فراهم می کند و به پشتیبانی از زمان اجرا بسیار کمی نیاز دارد.

علیرغم انتشار 40 سال پیش ، C همچنان پرکاربردترین زبان برنامه نویسی در تمام دوران ها است. برنامه نویسان هنوز از آن در سیستم عامل ها ، نرم افزارهای سطح هسته ، درایورهای سخت افزاری و برنامه هایی که باید با کد قدیمی کار کنند استفاده می کنند.

از زمان انتشار اولیه C ++ در سال 1985 ، این زبان به زبان برنامه نویسی بسیار پرکار دیگری تبدیل شده است. این در کنار C در توسعه سیستم عامل ها استفاده می شود اما در نرم افزارهای سرور و رایانه شخصی با مشخصات بالا نیز استفاده می شود.

اگر در زبان برنامه نویسی C پایه خوبی داشته باشید ، درک C ++ بسیار ساده تر است. اگر بخواهید به سمت برنامه نویسی شی گرا بروید ، هنوز می توانید C ++ را به عنوان اولین زبان خود یاد بگیرید.
C # چیست؟

اعتبار عکس به Pinterest

C # (با تلفظ “C Sharp”) یک زبان برنامه نویسی سطح بالا و شی گرا است که به عنوان پسوند C نیز ساخته شده است. این زبان توسط تیمی در مایکروسافت توسط Anders Hejlsberg در سال 2002 ساخته شده است. این پایگاه در دات نت قرار دارد چارچوب ، اما ستون فقرات آن هنوز هم به وضوح زبان C است.

C # به جای کد ماشین به کد بایت وارد می شود. این بدان معنی است که آن را بر روی یک رایانه مجازی اجرا می کند که آن را به صورت کد ماشین ترجمه می کند. این قابلیت جمع آوری زباله ، بررسی متغیر غیر اولیه ، بررسی صحافی و قابلیت بررسی نوع را به کد پایه C اضافه می کند.

C # معمولاً به جای نرم افزارهای تجاری ، در برنامه های داخلی یا سازمانی استفاده می کند. در توسعه کلاینت و سرور در چارچوب NET یافت می شود.

گرچه C # از نظر فنی پیچیده ترین این سه زبان است ، نحو آن نسبت به C یا C ++ مستعد خطا است و نسبتاً سریع قابل یادگیری است.
Major Differences
C و C ++ به طرز چشمگیری زبان برنامه نویسی مشابه هستند ، اگرچه هنوز هم اختلافات زیادی وجود دارد. از طرف دیگر ، C # اشتراکات بیشتری با زبانهایی مانند Java دارد. در اینجا یک راهنمای آسان برای درک تفاوت های C # ، C ++ و C وجود دارد.

اعتبار عکس به کدکاندو

C در مقابل C ++
برای درک کامل تفاوت های C و C ++ ، باید درک کنید که برنامه نویسی شی گرا چیست. اصطلاح شی گرا ، همانطور که به برنامه نویسی مربوط می شود ، در اواخر دهه 50 یا اوایل دهه 60 در MIT نشات گرفته است.

برنامه نویسی شی گرا (یا OOP) از مفهومی به نام “اشیا” استفاده می کند. یک شی نمونه ای از یک “کلاس” یا یک الگوی برنامه-کد است. یک کلاس می تواند از داده ها یا رویه های کد تشکیل شود (همچنین به عنوان روش شناخته می شود).

زبان اصلی برنامه نویسی C شی گرا نیست ، که مهمترین تفاوت بین این دو است. C زبان برنامه نویسی “رویه ای” است ، در حالی که C ++ یک زبان ترکیبی است که ترکیبی از رویه ای و شی گرا است.

تفاوت های کلیدی دیگری نیز بین C و C ++ وجود دارد.

 • C ++ به عنوان پسوند C ساخته شده است ، به این معنی که می تواند بیشتر کد C را اجرا کند. البته عکس این درست نیست – C نمی تواند کد C ++ را اجرا کند.
 • C ++ به عنوان یک زبان شی گرا ، از چند شکلی ، کپسوله سازی و وراثت پشتیبانی می کند ، در حالی که C اینگونه نیست.
 • در C ، داده ها و توابع “موجودات آزاد” هستند ، به این معنی که می توانید آنها را با کد خارج دستکاری کنید. از آنجا که C ++ داده ها و توابع را با هم در یک شی واحد محصور می کند ، ساختارها و عملگرهای داده در کد خارج پنهان می شوند.
 • C ++ از فضای نام استفاده می کند ، که کد را در گروه های منطقی و جلوگیری از برخورد نام سازمان می دهد. وقتی نام کد شما شامل چندین کتابخانه باشد ، برخورد نام می تواند رخ دهد. C از فضای نامی استفاده نمی کند.
 • C از توابع برای ورودی و خروجی استفاده می کند ، در حالی که C ++ از اشیا برای ورودی و خروجی استفاده می کند.
 • C ++ از متغیرهای مرجع پشتیبانی می کند ، که C از آنها پشتیبانی نمی کند. یک متغیر مرجع یک نام مستعار برای یک متغیر موجود است که برای ایجاد یک اسکناس کوتاه برای کدگذاری سریعتر استفاده می شود.
 • C مدیریت خطا یا استثنا را ارائه نمی دهد ، اما C ++ ارائه می دهد.

اعتبار عکس به کلاس جهانی

C ++ در مقابل C # +
C # به عنوان یک زبان برنامه نویسی بسیار مدرن تر ، برای کار با چارچوب دات نت مایکروسافت در حال حاضر در برنامه های کلاینت و تحت وب طراحی شده است.

در حالی که C ++ یک زبان شی گرا است ، C # یک زبان برنامه نویسی م componentلفه در نظر گرفته می شود. برنامه نویسی شی گرا متمرکز بر ارتباط بین کلاسهایی است که با هم به یک باینری اجرایی بزرگ پیوند می یابند ، در حالی که برنامه نویسی م componentلفه گرا از ماژول های کد قابل تعویض استفاده می کند که به تنهایی کار می کنند و برای استفاده از آنها نیازی به دانستن عملکردهای داخلی آنها ندارید.

در اینجا چندین تفاوت عمده دیگر بین C ++ و C # وجود دارد.

 • C ++ در کد ماشین کامپایل می شود ، در حالی که C # در CLR کامپایل می شود ، که توسط ASP.NET تفسیر می شود.
 • C ++ مستلزم این است که به صورت دستی حافظه را اداره کنید ، اما C # در یک ماشین مجازی اجرا می شود که می تواند به طور خودکار مدیریت حافظه را مدیریت کند.
 • C# does not use pointers, while C++ can use pointers anywhere.
 • C ++ در هر پلتفرمی قابل استفاده است ، اگرچه در ابتدا برای سیستم های مبتنی بر یونیکس طراحی شده است. C # استاندارد است اما به ندرت در خارج از محیط ویندوز استفاده می شود.
 • C ++ می تواند برنامه های مستقل و کنسولی ایجاد کند. C # می تواند یک کنسول ، ویندوز ، ASP.NET و برنامه های تلفن همراه ایجاد کند ، اما نمی تواند برنامه های مستقل ایجاد کند.

C در مقابل C #
در حالی که C و C # از نظر فنی با یکدیگر مرتبط هستند ، آنها زبانهای بسیار متفاوتی دارند ، بنابراین تفاوت های بیشتر از شباهت بین آنها وجود دارد. داشتن پیش زمینه در زبان C می تواند برای یادگیری زبان سی شارپ مفید باشد زیرا برخی از نحوها شبیه به هم هستند. با این حال ، نحو C # چنان بخشنده است که شما می توانید بدون دانستن C کاملاً راحت آن را یاد بگیرید.
کدام زبان را ابتدا باید یاد بگیرید؟
اکنون که درک درستی از تفاوت های C # ، C ++ و C دارید ، چگونه می خواهید ابتدا یکی را یاد بگیرید؟
برنامه نویسان جدید

اعتبار عکس به کالج Belvvue

اگر قبلاً هرگز نحوه برنامه نویسی را یاد نگرفته اید ، بسیاری از متخصصان علوم کامپیوتر ابتدا یادگیری زبان C را توصیه می کنند. نه تنها یک زبان ساده تر است که گزینه های کمتری نسبت به جانشینان آن دارد ، بلکه بسیاری از زبانهای دیگر از نحو و مفاهیم معرفی شده توسط C. استفاده می کنند. این بدان معناست که شما پس از یادگیری زبان C ، درک زبانهای دیگر راحت تر خواهید بود.
برنامه نویسان متوسط
اگر از قبل با برخی از مفاهیم برنامه نویسی آشنا هستید و قبلاً کدنویسی به زبان های دیگر را یاد گرفته اید ، ممکن است بخواهید در عوض با C ++ شروع کنید. امروزه زبانهای برنامه نویسی شی گرا بسیار رایجتر از زبانهای رویه ای هستند و اگر قبلاً در OOP تجربه داشته باشید ، یادگیری C ++ را آسان تر خواهید یافت.
برنامه نویسان پیشرفته
اگر قبلاً چندین زبان برنامه نویسی را یاد گرفته اید و می خواهید سطح مهارت خود را افزایش دهید ، انتخاب سه زبان C به آنچه شما می خواهید از این تجربه بدست آورید بستگی دارد.

برخی از برنامه نویسان جوان ترجیح می دهند C را به عنوان راهی برای یادگیری اصول کدگذاری مطالعه کنند. برنامه نویسان پیشکسوت به دلیل عدم احترام به ریشه هایشان ، به نسل جوان نگاه می کنند ، بنابراین دانش C می تواند به عنوان نوعی اعتبار خیابان در یک کار جدید کار کند.

++ C هنوز هم در محیط کار بسیار گسترده است و دانستن نحوه کدگذاری در آن می تواند انواع فرصت های شغلی را ایجاد کند. اگر قبلاً وقت خود را برای کار با زبانهای شی گرا صرف کرده اید و بدنبال زبان دیگری هستید که با حداقل تلاش به رزومه خود اضافه کنید ، C ++ گزینه مناسبی برای آن است.

اگر خواسته اصلی شما ورود به توسعه NET و تحت وب است ، C # بهترین گزینه شماست. اگرچه به دفعات دو زبان دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد ، اما در تیم های توسعه در سطح شرکت بسیار مورد تقاضا است.

نتیجه
درک تفاوت بین C # ، C ++ و C باعث می شود که انتخاب زبان مورد نظر برای شما بسیار راحت تر باشد. همه آنها مزایا و معایب خاص خود را دارند و هیچ یک از آنها برای یادگیری وقت تلف نمی شود. انتخاب باشماست!

منبع : csharp-station.com

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .