0

شفلرا آربوریکلا | تکثیر و پرورش

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

شفلرا آربوریکلا | تکثیر و پرورش

گونه های Schefflera گیاهان گرمسیری شگفت انگیزی هستند . شفلرا بزرگتر (که گاهی اوقات گیاه چتر نیز نامیده می شود) دارای برگهای سبز ، براق و بیضی شکل است که از روی ساقه مرکزی به زیبایی آویزان می شوند و شبیه چتر هستند. یک بیماری شفلرا بالغ ممکن است 12 تا 16 جزوه از یک ساقه داشته باشد ، در حالی که یک بیماری فوقانی نابالغ به احتمال زیاد دارای چهار تا شش است. Schefflera arboricola (که بعضی اوقات schefflera کوتوله نامیده می شود) دارای برگ های براق کوچکتر و براق است که گاهی اوقات دارای تنوع خامه ای است.

گیاهان Schefflera فقط در منطقه 10 مقاوم هستند. در آب و هوای خنک ، بیشتر سالها در محیط داخلی رشد می کنند و می توان آنها را برای ماههای گرم در فضای باز برد. در داخل خانه ، آنها در کنار سایر گیاهان گرمسیری رشد خواهند کرد. با این وجود بعید است که این گیاه درون آن شکوفا شود. آنها معمولاً باید در فضای باز پرورش داده شوند تا گلهای شاخک مانند قرمز ، سفید یا صورتی بلند خود را نشان دهند.

نام گیاه شناسی
شفلرا

نام متداول
شفلرا ، گیاه چتر ، درخت چتر کوتوله ، نخل پیچک استرالیایی ، درخت اختاپوس و برگ درخت ستاره

نوع گیاه
درختچه همیشه سبز پهن برگ یا درخت کوچک

اندازه بالغ
6 فوت قد و 3 تا 4 فوت عرض (در داخل خانه)

قرارگیری در معرض نور خورشید
نور روشن ، غیرمستقیم

نوع خاک
غنی و مرطوب متوسط

PH خاک
اسیدی تا کمی قلیایی

زمان شکوفه
تابستان (خارج از منزل)

رنگ گل
سفید ، صورتی یا قرمز

مناطق مقاومت
10 ، 11

منطقه بومی
استرالیا ، تایوان ، هاینان

چگونه می توان بیماری شفلرا را رشد داد

گیاهان شفلرا در صورت دریافت نور ، گرما و رطوبت به طور غیر مستقیم ، گیاهان دشواری نیستند. در آب و هوای بسیار سرد ، ممکن است گرمای پایین لازم باشد. برای تشویق گیاه پر از گیاه ، می توان گیاه schefflera ساق پا را هرس کرد.

در محیط بسته ، شفلرا مستعد ابتلا به شته ها است ، که یک عسل عسل از خود به جا می گذارد و منجر به کپک زدن دوده می شود. برای شته ها با اسپری صابون حشره کش درمان کنید. در فضای باز ، گیاه به چندین آفت از جمله شپشک های پوستی ، کنه های عنکبوت ، شته ها و حشره ای معروف به فلس حساس است .

اکنون تماشا کنید: چگونه گیاه شفلرا (گیاه چتر) را پرورش دهیم

سبک

شفلرا نور روشن و غیرمستقیم را ترجیح می دهد. در تابستان ، گیاهان گلدان را به بیرون منتقل کنید ، جایی که آنها نور شدید دریافت می کنند ، اما نه مستقیم به خورشید ، مانند زیر یک پوشش پاسیو. گیاه شفلرا که دچار لگی یا فلاپی می شود ممکن است نور کافی دریافت نکند. هرگز گیاهان خانگی شفلرا را در آفتاب مستقیم و کامل قرار ندهید زیرا آفتاب شدید می تواند برگ ها را بسوزاند.

خاک

گیاه شفلرا را در یک گلدان غنی و گلدان شل و با کمپوست مرطوب بکارید. یک خاک لومی شنی با زهکشی مناسب با PH اسیدی تا کمی قلیایی ایده آل است. از کاشت در محلی که خاک بیش از حد مرطوب یا غرقاب می شود خودداری کنید.

اب

در فصل رشد هفتگی آب دهید و برگها را مرتباً اسپری کنید. می توانید صبر کنید تا خاک گلدان خشک شود و پس از آبیاری خاک را کاملاً خیس کنید. در طول زمستان آب خود را کاهش دهید. غالباً ، مردم گیاه schefflera خود را بیش از حد آب می کنند و با انجام این کار در نهایت باعث از بین رفتن آن می شوند. برگهای زرد و افتاده نشانه این است که ممکن است زیاد آبیاری کنید.

دما و رطوبت

از آنجا که این گیاه یک گیاه گرمسیری است ، کفلرا به رطوبت و دمای گرمسیری احتیاج دارد. در دمای کمتر از 60 درجه رنج می برد. این گیاهان را در معرض پیش نویس یا منافذ گرم کننده خشک قرار ندهید. یک کف زیر آب یا سرد دچار ریزش سریع برگ می شود ، بنابراین قطره برگ را جدی بگیرید و مسئله را اصلاح کنید. اگر گیاه اگر برگ خود را از دست بدهد و می خواهید گیاه را نجات دهید ، در بهار آن را به بیرون از منزل منتقل کنید و با سخاوت آبیاری کنید.

کود

گیاهان شفلرا را در هفته رشد دو بار در هفته با کود مایع تغذیه کنید ، یا از دو کاربرد قرص آهسته رهش استفاده کنید. آنها فیدرهای سنگینی هستند و از مواد مغذی اضافی بهره مند می شوند.

گلدان و گلدان

گیاهان را هر ساله در صورت لزوم مجدداً تخلیه کنید. یک schefflera بالغ می تواند به یک درخت کوچک تا 12 یا حتی 15 فوت قد بلند شود. با این حال ، به احتمال زیاد گیاه داخلی در آب و هوای معتدل رشد حدود 6 فوت را متوقف می کند. با طولانی شدن دوره بین بازنشر کردن ، سرعت رشد را کاهش دهید.

در شرایط مناسب ، می توان از طریق قلمه برگ برگ ، گل گاوزبان را تکثیر کرد ، اما کار آسانی نیست. از هورمون ریشه زایی استفاده کنید و رطوبت و گرمای بیشتری را تأمین کنید. انتظار می رود که میزان شکست بالایی داشته باشد ، زیرا این گیاهان گیاهان گرمسیری هستند و کار با آنها دشوار است. همچنین می توان آنها را با لایه بندی هوا تکثیر کرد.

انواع شفلرا

  • S. actinophylla: شفلره  شایع ترین ، دارای برگهای بیضی شکل است که از ساقه مرکزی تا 10 اینچ رشد می کند.
  • S. arboricola:  این نسخه کوچکتر که در باغهای خانگی محبوب است ، دارای برگهای 1 تا 2 اینچی است که به صورت خوشه های تنگ رشد می کند. انواع متنوع این گیاه است ، روی برگهای آن لکه های خامه ای وجود دارد.

سمی بودن شفلرا

برگها و شیره گیاه شفر به دلیل وجود بلورهای اگزالات کلسیم برای سگ ها ، گربه ها و انسان سمی است. این گیاهان را از سگ ، گربه یا کودکانی که ممکن است آنها را بجوند دور نگه دارید.

علائم مسمومیت

طبق ASPCA ، سگها و گربه هایی که گیاه را می خورند می توانند تجربه کنند:

  • تحریک دهانی ، سوزش شدید و تحریک دهان ، لب ها یا زبان
  • ریزش بیش از حد
  • استفراغ
  • مشکل در بلعیدن

کارولینای شمالی ایالت افزودنی گزارش می کند که بیماری شفلرا برای انسان سمی است و تماس پوست با شیره سلول می تواند باعث تحریک شود. بلعیدن گیاه می تواند علائم زیر را ایجاد کند:

  • بی حسی
  • عدم هماهنگی
  • سوزن سوزن شدن در دهان
  • استفراغ

هرس

ممکن است گاهی اوقات نیاز به هرس نیز داشته باشید ، خصوصاً اگر نور کافی نداشته باشد. آنچه را که احساس می کنید بیش از حد رشد کرده یا به نظر می رسد لگی است ، قطع کنید. گیاهان خانگی Schefflera به سرعت از هرس باز می گردند و به تلاش های شما پاداش می دهند. نتیجه کار در نهایت یک گیاه پر و شاداب خواهد بود.

جهت خرید انواع گیاه های آپارتمانی زینتی میتوانید وارد فروشگاه گیاهان آپارتمانی ما شوید .

منبع : www.thespruce.com

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
پاسخ خود را بنویسید .